Autoimunitný zápal štítnej žľazy - tehotenstvo

rommie
20. okt 2017

Ahojte, práve mi diagnostikovali autoimunitný zápal štítnej žľazy a doktorka ma upozornila, že je možné, že časom štítna žľaza zníži funkciu alebo prestane fungovať vôbec. Obávam sa, či budem môcť otehotnieť. Cyklus mám normálny, pravidelný. Čítam, že príčinou neplodnosti býva často štítna žľaza. Keď sa berú syntetické hormóny, odstráni sa aj problém s otehotnením? Nemáte s tým skúsenosť? Ďakujem

ivu80
20. okt 2017

@rommie mám presne túto diagnózu a 3 deti.. zistili mi to po narodení najstaršej dcéry t.j. pred 17 rokmi.. tiež mi dr.povedal, že už asi deti mať nebudem a aha 😁 pokiaľ budeš brať poctivo lieky, myslím že sa nemáš čoho obávať 😉

ervenka
20. okt 2017

@rommie budes chodit na pravidelne prehliadky, nastavia ti liecbu, resp. tabl, aby sa ti upravila SZ. Zapal moze byt aj odpovedou na stres, velke zmeny, dlhodobe chronicke ochorenie alebo ine autoimuno ochorenie. Bolo by dobre, aby si s dr. konzultovala ak planujes v najblizsej dobe otehotniet. Nastavenie moze chvilu trvat. (tsh menej ako 2,0/ 2,5) Neliecena chora SZ moze sposobyt problemy. Ale ked je uz podchytena, tie tabletky pomahaju otehotniet.

mummy01
21. okt 2017

Ja mam tiez tuto diagnozu od detstva a mam dve deti,uplne bez problemov.

candies
21. okt 2017

ja som to neviem ci prekonala ...ale sposobilo to u mna uplnu dysfunkciu .. cize moja SZ nefunguje vobec :D .... beriem tabletky od 15rokov - momentalne euthyrox 137, a dnes mam 2tyzdne do porodu 🙂 slo to tazsie pretoze moj cysklus ma tak 70-75dni - ale slo 🙂

terezka1947
21. okt 2017

@rommie mam,no a mam so slabymi tabletkami dve deti....neboj sa,ked si v sledovani endo....

rommie
autor
21. okt 2017

ďakujem vám veľmi pekne, už som pokojná 🙂 ❤

hanatom
22. okt 2017

I ja mám túto dg a jednu 12r slecnu❤