• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

HSG vyšetrenie. Má to niektorá za sebou?

8. mája 2017 
@gelinka75
ved prave ja som sa tiez cudovala, lebo ved citam kona tak viem, teraz neviem ze co, asi zajtra zavolam a popytam sa alebo mu napisem mail? lebo sme sa bavili o HSG-a to je ten rongen nie. ach jooo
12. mar 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 vsak som nebola jedina co na tom bol u nich, tak tiez nechapem, ze ti to nenavrhol, mozno myslel na nieco ine :unamused:
12. mar 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gelinka75
kukam ten cennik a to Hysterosalpingosonografia (SIS) tak to je asi to co tebe robili a to HSG je pod tym rongenom a to tam nemaju napisane, ale ved nie je to to iste? aky je rozdiel? baby poradte ak viete :wink:
12. mar 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 no vidis, tak je v tom predsa rozdiel :wink:
12. mar 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gelinka75
no ja si myslim, ale ved to je to iste ci? no nic napisem mail drabekovi a uvidim ci mi vlastne odpise :wink:
12. mar 2012 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 radsej tam zavolaj, lebo v inej teme som citala, ze neodpisuje aj tyzden :wink:
12. mar 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
HSG – hysterosalpingografia, je najstaršia metóda, ktorá sa vykonáva ambulantne. Lekár vám podá cez krčok maternice kontrastnú látku, ktorá vyplní dutinu maternice a vajcovody, z ktorých vyteká do brušnej dutiny. Závisí od vašej vnímavosti na bolesť, či je táto časť vyšetrenia viac alebo menej nepríjemná. Prechod kontrastnej látky sa kontrolu-
je röntgenovými sním­­kami. Nález lekárom dáva informáciu o tvare dutiny vašej maternice a o priechodnosti vajcovodov. Najčastejšou komplikáciou, ktorá sa môže vyskytnúť pri tejto metóde vyšetrenia, sú zápaly.

HYCOSY – hysterosalpingocontrastsonography je kontrastné vyšetrenie maternice a vajcovodov pomocou ultrazvuku. Kon­trast­né médium je roztok škrobu, ktorý umožní zobraziť dutinu maternice a vajcovody len pomocou ultrazvuku. Toto vyšetrenie vám urobia ambulantne, jedinou komplikáciou sú zápaly, a vyhnete sa röntgenovému ožiareniu.
Všetky tieto zákroky vám uhradí poisťovňa, dopláca sa len hospitalizácia v centrách jednodňovej chirurgie. Ak sa nezistí porucha a nedarí sa vám otehotnieť aj naďalej, je dobré vyšetrenia aj zákroky
s odstupom času opakovať.
12. mar 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
este ze je ten google :slight_smile: takze ty si bola na tom HYCOSY a to HSG fakt nerobia v gyn-five, ale rozdiel je tam aky okrem toho oziarenia?
12. mar 2012 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 neviem, mozno na tom sono nevidia zrasty keby tam nejake boli, mozno cen rentgen to vykaze, fakt neviem aky rozdiel
12. mar 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...no mna to caka zajtra....uz zacianm byt nervozna...
12. mar 2012 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@9adka9 a ides na rengen ci sono?
12. mar 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a v bratislave sa kde da urobit HSG vysetrenie? viem ze v ruzinovskej nemocnici to uz nerobia, poradte ak viete, alebo v nejakom centre? dost sa uz od tejto metody upusta, tak asi aj preto preferuju laparoskopiu.
13. mar 2012 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 ahoj a aky je dovod, ze musis ist presne len na toto? :slight_smile:
13. mar 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ ahojte ja jsem na HSG byla 23.2.2012 Je fakt že už při objednání mně sestra dost odrazovala že je to zastaralá metoda a pouze diagnostická.Já jsem na laparo nechtěla protože je to operativní zákrok a mám plastyku břišní stěny,tak říkal muj dr.že by moh být u lapara problem,aby se tam dostali,roli hraje i nadváha a tu mám bohužel taky.Jinak vyšetření netrvá dlouho a pokud mohu doporučit vemte si něco na pití a ja přidala Ibalgin,a byla jsem ráda že ho mám.Dá se to zvládnout a hned po zákroku vám dr.řekne jak to dopadlo a mužete jít domu,nebo do práce,pokud se netaháte v práci s těžkýma věcma,tak se to dá.
13. mar 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gelinka75
lebo ja mam laparotomiu za sebou (rez cez brucho) lebo som to mala dost zle - endometrioza IV. stupen najhorsi aj vela zrastov a pod. takze laparkou by sa to nedalo urobit a zase by ma len rezal tak preto, ale mozno sa druhej laparotomii nevyhnem :frowning2:
13. mar 2012 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 no to poznam, ja som mala mimonaternicove a tiez laparotomiu, takze som odmietla dalsiu operaciu, preto mi to dr. urobila cez sono, takze to by si tam kludne mohla ist nato :wink:
13. mar 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky...mna caka hsg asi v piatok, alebo v utorok...bojim bojim...ako čert kríža :cry:
13. mar 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gelinka75
ja neviem , ze teda preco mi to nenavrhol cez to sono co sa robi, ved to tam robia :fearful:
13. mar 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mili78
a kde ti to budu robit?
13. mar 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 ...ak som to spravne pochopila tak v bojnickej nemocnici...zajtra mi to upresnia
13. mar 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mili78
tak nic, ja potrebujem si to dat urobit v bratislave a neviem sa nejako dopatrat ze kde to robia :unamused:
13. mar 2012 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 ... mne bolo povedane, ze sa to v BA nerobi nikde...vraj len Prievidza, Nitra a Komarno...tak neviem co je na tom pravdy
13. mar 2012 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mili78
fakt? zeby v bratislave, v hlavnom meste to nerobili? :confused:
13. mar 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 ...to som sa aj ja velmi čudovala...vraj nerobi...ale tiez sa mi to moc nechce verit
13. mar 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mili78
tak potom napis ako si dopadla :wink:
13. mar 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nelly3 ...ked to prezijem napisem :confounded:
13. mar 2012 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gelinka75 no bola som na sone,a nedopadlo to dobre,takze ma caka laparka,ani spermiogram sme nemali dobrý...celé zle....
13. mar 2012 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@9adka9 je mi to luto, idu ti spriechodnit vajcovody? ci preco to dopadlo zle :unamused:
13. mar 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...takto lekarka mi povedala,zodne,ze nieje jednoznacne ,ze su nepriechodne tak ma posiela na tu laparku a ked tam nieco bude nech to napravia ..napisala mi LSK+chromopertubacia+vykon podla nalezu...no tak uvidime...dnes si musim este zavalot svojmu dokimu...a este muzicka predsvedcit na dalsi spermiogram a urologicke vysetrenie....
14. mar 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nikto nic o HSG kde sa robi? ba a okolie???? :fearful:
14. mar 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok