Výsledky testov na rakovinu krčka maternice na hranici.

mima_123
7. aug 2019

Ahojte baby. Mám obavy. Bola som na preventívke u doktora ako vzdy pri preventívke spravyl výtery a poslal na rozbor. Volal mi po 2týždňoch že nič sa nedeje výsledky mám negatívne ale sú na hranici aby som sa vrátila po pol roku znovu na preventívku a uvidíme potom. Kedže povinne chodím ročne a aj som rodila pred 7dmimi mesiacmi všetko bolo okej. Teraz som sa zlakla. Keďže sú na hranici výsledky tak to je vlások ku pozitívnemu výsledku. Môže to po pol roku klesnúť? Vôbec sa v takýchto veciach nevyznám. Môžem neako predísť alebo aspoň skúsiť nejak aby som predsa len nedopadla pozitívne? Pravdu vám poviem som posratá. Je to síce megatívne ale na hranici do teraz bolo všetko okej aj počas tehotenstva a teraz ma straší. Ach bojím sa. 😔

natuska87
7. aug 2019

@mima_123 Môže! Tisícky žien majú hraničné výsledky! nebojte sa, v okolí nepoznám ani jednu, ktorej by sa to zhoršilo...A, nedajboh, ak áno, je to už podchytené...

karolin55
7. aug 2019

Je mi to ľúto ale tu ti výsledok nikto nepovie... Musíš ísť za svojím gynekológom a opýtať sa na svoje výsledky.... Predísť ci ne predísť... 😩😩😩 Ach bože... Ničomu sa nevyhnes co ma prísť príde.... Chod za lekárom a budeš vedieť na isto všetko... Viem chceš si ukludnit hlavu ale 100 ľudí 100 rozmýšľani a 100 komentárov... Držím ti palce... Nech sa darí...

mogaa
7. aug 2019

@mima_123 hraničné cytologické vyšetrenie neznamená hneď rakovinu.....kamarátka máva pravidelne zlé výsledky a pri ďaľšej kontrole sa to vždy zlepší...inak ak pôjdeš nabudúce na kontrolu - spýtaj sa či robia aj rozšírenú cytológiu, dopláca sa cca 25eur- je to presnejšie vyšetrenie...

limetka69
7. aug 2019

ahoj, ja mam hpv a mala som zle vysledky, no zle, hranicne, paradoxne tehotenstvom sa zlepsili, a potom opat po porode sa zhorsili na svoju hodnotu hranicnu, kontrola kazdeho pol roka a je to stale rovnake, bola som tiez vyklepana z toho, ale lepsie je na to nemysliet, ja to proste ignorujem a nahovaram si, ze aspon si to nezhorsujem psychikou, si sledovana, pri najhorsom pojdes na konizaciu krcka, hlavu hore, fakt nas je velmi vela 🙂

natuska87
7. aug 2019

@mogaa Tak, tak...Som lajdák, nechodím pravidelne, ale, ked už, tak rozšírená cyto...

janka2273
7. aug 2019

Hlavne kľud 😘😘to zhoršovanie výsledkov má niekoľko stupňov, takže urcite to nie je tak, že dnes si zdravá a zajtra máš už komplet raka😱😉😘
Zavolaj tam, alebo behni osobne a zober si kópiu nálezu, alebo si to odfoť a daj sem,pozrieme sa na to😉
Ja som 2 roky po konizacii,mala som dosť zlý výsledok,ale zakrok stačil ...Ak daš info, aký si mala výsledok,budeme vedieť viac😉Ale buď kľudná, nič ti nie je momentálne😘

natuska87
7. aug 2019

@janka2273 Nech sa na to radšej pozrie lekár...😎

janka2273
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natuska87
7. aug 2019

@janka2273 Nie. Lekár urobil iba to, čo každý jeden.Výsledok hraničný, treba prísť o pol roka na kontrolné cyto.Čo by mal urobiť?

mima_123
autor
7. aug 2019

Ďakujem baby. Ako vidím nie som jediná s tými hraničnými výsledkami. Volal mi doktor ze je vsetko okej výsledky sú negatívne len sú hraničné tak nech sa vrátim radšej po pol roku na vyšetrenie. Tak uvidíme. Len som chcela vediet či ste sa stretli s tým ale ako vidím áno. Ale zaujímavé nedávnu som rodila všetko bolo okej aj na poradňách a tak 100 vyšetrení všetko bolo negatívne a teraz ma takto vystrašia 😀 ale troška ste ma ukludnili že je to u veľa žien normálne a skúsim sa nestresovať je to tým horšie. Predsa je to negatívne a verím že aj zostane. 🙂

natuska87
7. aug 2019

@mima_123 A konal správne! Poslúchnite, nepanikárte! Toto neznamená, že rakovinu dostanete...Tu, Vám asi nikto lepší návod nedá, že?!

janka2273
7. aug 2019

@natuska87 máš nejaký problém , keď tu do mňa skáčeš bez príčiny? Tebe som môj koment nepísala,tak považuj našu debatu za ukončenú,fakt nemám náladu sa tu s tebou dohadovať o blbostiach, keď sa nudíš🤔 vďaka

natuska87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2273
7. aug 2019

@mima_123 veľa zdravíčka prajem😘😉

janka2273
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natuska87
7. aug 2019

@janka2273 máš nejaký problém , keď tu do mňa skáčeš bez príčiny?

natuska87
7. aug 2019

@janka2273 si fakt drzá, všimla si si to?🤔off

lenka2710
7. aug 2019

@mima_123 ja som teraz zažila niečo podobne,tiež som šla na prehliadku a poslala ma aj na kontrolu s prsnikmi! Tiez sa mu tam niečo nezdalo,tiež ze možno tumor,že mam prísť o tri mesiace,že ak to bude rovnake pošle ma na mamografiu! To čakanie je najhorsie,mám 5 ročnú dcerku,prvé tri dni som sa len pri pohľade na ňu rozrevala! Potom som si povedala,že nejdem na to myslieť,ale niekde v podvedomi to stále bolo! Nakoniec po troch mesiacoch bolo všetko v poriadku,budem teraz síce chodiť castejsie na kontrolu,ale zas si vravim,že keď niečo bude,bude to podchytene hneď v zárodku 😉

janka2273
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natuska87
7. aug 2019

@lenka2710 Ked ono je ťažké nemyslieť na to...Každý jeden pacient sa "rúca".Málokto sa dokáže "otriasť"...Je mi ich ľúto...

natuska87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
7. aug 2019

@natuska87 nieco mi hovor,ja som za tie tri mesiace strašne schudla,proste si povies,že na to nemyslíš ale niekde vnútri ta to stále kvári! Je to hrozné,hlavne to cakanie,že ci to bude ok alebo sa to zhoršilo! A v prvom rade myslíš na deti,že čo s nimi bude

natuska87
7. aug 2019

@lenka2710 nejde to, viem...Ale skúste to ovládnuť, pretože aj stres vyvolaný strachom, zhorší celkovú kondíciu tela...Mne brali hrčku z prsníka, a napriek skúsenostiam, tých 14 dni bolo peklo.Nakoniec sa ukázala ako benígna, ale ten stres som spracovávala ešte dlho predlho...

jenkka
7. aug 2019

@lenka2710 ja som prežila niečo.podobne... že nič sa nedeje,treba sledovať....o niekoľko mesiacov,že som.prekonala niekoľko zápalov,ze treba skrátiť a vyčistiť krcok,ja naivná som ani neriešila,krcok skratili a keď som.isla o 2 tyzdne na kontrolu,doktora že moje predpoklady sa nenaplnili a nieje to rakovina....oblial ma studený pot...lebo vôbec som to ani neriešila 😳

lenka2710
7. aug 2019

@natuska87 som na tom veru podobne, nikomu to neprajem zažiť,ten pocit neistoty je hrozný

lenka2710
7. aug 2019

@jenkka ja zas nedokazem neriešit,proste mam takú sprostu povahu,aj mala keď je chorá,tak som chorá aj ja,muž prekonal pred rokom infarkt,teraz do toho zas ja s prsnikmi,proste zažila som za posledne obdobie toľko stresu,že sa divim,že som sa ešte nezosypala

janka2273
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzankkaa1
7. aug 2019

Ja som mala hranicne,2 roky dozadu....brala som v tom case atb,nachladena som bola,dlho potom mi este tieklo z nosa...pytala som sa pri odbere dr ci mi to nahodou neovplyvni vysledok,ked mam nejaky zapal v tele a predsa subto len sliznice...samozrejme ze ovplyvnilo...vysledok bol hranicny a nevedeli ani ze co to je ani co to znamena takze kontrola o polroka....vsetko ok...napokoju,dobre bude

0hena0
8. aug 2019

@mima_123 neboj sa. Vsetko bude OK. Ak su testy hranicne. Dalsi bude ok. Je to len test a mali ho opakovat. Kedze ho neopakovali, nebil dovod. Ak by bolo vazne podozrenie, postup by zopakovali. Mala som nadory dva jeden nezhubny a druhy hranicny. Len ich vybrali a zibot plynie dalej.

1mina
8. aug 2019

Ahoj...ja to iste ale este v marci mi volala sestricka tiez po porode som bola par mesiacov a tiez hranicne vysledky...na kontrolu idem tiez po pol roku teraz v septembri tak zase skm trochu nervozna ale tak treba mysliet pozitvne 🙂 a je naozaj vela zien ktore sli na konizaciu a odtedy vysledky ok takze musime mysliet pozitivne aj ked sak ja viem ja som tiez mala pa iku najprv uplne ked mi zavolala