Myóm a cysta na ľavom vaječníku

katy0210
20. nov 2023

Ahojte,mám spomínaný problém...cysta a myom na vajecniku...3,5cm.. nerobí mi problém menštruácia pravidelná ...nieje vôbec silná...bez problémov krvácanie...Doktorka žiadnu inú liečbu ani nenavrhla...vraj endometriozna cysta sa nedá inak liečiť...iba. Operáciou...začala som sa liečiť čajmi..a všetkým možným...čo čitam...Indonal mi pomohol na cysty v prsníku ...no na vajecniku nie .. tiež som si objednala vložky Tiande zo 100 % bawlny....plus obsahujú okolo 49 bylin...menstruacne aj intímne vložky napustené tými bylinkami...velmi ich každej odporucam....má niekto skúsenosti....a vyliečil sa alternatívnou cestou...?? Bez nutnosti operácie?? Za každú info vopred Ďakujem

sabinka022
20. nov 2023

@katy0210 Ahoj. Myom je nezhubny nador svalovych buniek,takze moze byt jedine v maternici a nie na vajecniku. Ten sa bud sleduje alebo sa lieci farmakologicky(zriedkavo) alebo chirurgicky. Cysta na vajecniku - zalezi aka. Pokial je to endometriom a ma viac ako 3cm,tak sa doporucuje odstranit. Pokial je mensia a nerobi problemy, len sa sleduje. A nie,vlozky ti nic z tohto nevyliecia. /gyn

regsy
21. nov 2023

@katy0210 Zo skúseností v rodine nepomohli ani lieky, ani injekcie na zmenšenie sa... Práveže 4 cm myóm dorástol až do 10 cm a tlačil na močový mechúr. Jedine chirurgický vybrať, potom už bol pokoj.