Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

mirinka78
13. máj 2008

UCINKA, ved aj ja by som uz testovala, ale to by bolo este priskoro , aspon myslim
.Vysledky budem vediet niekedy ku konci maja, dovtedy musim vydrzat. Ale zvedava som poriadne, a musim povedat, ze dneska citim troska take pobolievanie v podbrusku, tak neviem co to ma znamenat , je to len take chvilkove, a moj gyn. mi povedal, ze vsetko je v poriadku a moze to suvisiet pripadne v tom najlepsom uhniezdovanim spermijky,tak ja le DUFAM 😀

mirinka78
13. máj 2008

UCI a co myslis, kedy by som mohla testnut, tak aby som nieco vedela.JaDUPHASTON uzivam len kratucko od nedele mam ho uzivat 10 dni a az tak by som mohla si tertnut
CO myslis?

alinuska
13. máj 2008

Ahojte baby, pred casom som parkrat prispela, tak ako to tu citam, chcem len oznamit, ze prl klesol z 15 na 6 a to ten norprolac obcas aj zabudnem uzit 😔 , ale dr. povedala, ze to nevadi. Tak zatial sa dalej mam drzat na davke 1/2 tbl. 75 vecer. Uci, ty si uz 25 tt? Parada, to leti nehorazne! Tak tfuj, tfuj, nech sa vam nadalej vyborne dari!!!

uci
13. máj 2008

alinuska: dakujeme, veru, leti to poriadne rychlo, hadam uz za nejake 3 mesiace budem drzat to nase mimco v naruci 😅
mirinka: nuz tak to asi by bolo fakt skoro, asi budes musiet pockat, kym doberies duphaston a mrcha by mala prist do par dni (mne prisla tak 3 dni po dobrati), no a mozno ani nepride 😉 a mirinka, este si si nezacala robit tie grafiky na nete, ze by sme kukli teplotku?

mirinka78
13. máj 2008

UCI, ked ti mam pravdu povedat tak tento mesiac som sa sama z vlastneho presvedcenia rozhodla, ze obec si nejdem merat teplotku, ani mysliet nato, ze sa nam nedari mat malinke, hlavne mi ide o to aby som sa psychicky uplne uvolnila, takze sa snazim obec nemysliet nato a nerobim nic, len tolko co uzivam lieky, aj priatel teraz uziva PERMEN vytaminoive doplnky na posilnenie spermijky.A uvidime ci to kusok nepomoze, lebo doteraz som uplne vsetko do bodky dodrziavala, stale poctivo merala a stale nic. Tak teraz som sa akosi VZBURILA, darmo musim vyskusat aj takuto alternativu. 😀 a mozno bude prave tato uspesna 😎

uci
13. máj 2008

tak to hej mirinka, ved sa aj hovori, ze psychika ma na tieto veci velky vplyv, u nas to sice neungovalo (tiez som mala obdobie ked som nemreala a brala to ako pride) - ale mozno som sa len nevedela v podvedomi uplne uvolnit no a ked som zacala brat vsetky tie mozne aj nemozne lieky tak som si zas povedala, ze je to poriadne hormonalne svinstvo a nemienim ho brat dozvie dokedy a ze sak mozno sa zadari a tak som sa vratila k meraniam a aspon som mala prehlad co sa so mnou deje a radost, ze sa to upravuje, mna najviac ubijala ta nevedomost, ze co nefunguje a preco - ja proste potrebujem mat vsetko pekne vysvetlene a potvrdene, som taky nazvime to technokraticky typ 😉 ale u teba to mozno bude fungovat 😉

saska1
13. máj 2008

uci...veru som ani ja už dnes nevydržala...tak som dnes testla, a ...nič.. ☹ negatívny ☹
tak už len čakám kedy dojde mrcha...prichádza už špinenie, takže aj mrcha sa čo chvíľa rozbehne...začnem tretí mesiac brania tých hormon.tbl. a potom riešime CAR ☹

uci
14. máj 2008

saska: veru veru, netreba s tym CAR velmi otalat, hlavne nech sa veci posuvaju dopredu a nieco sa riesi, lebo treba sa pripravit aj na to, ze v tom CAR to zas nepojde tak rychlo - same vysetrenia a cakania na vselico, z toho ma islo porazit - skoro 3/4l roka sme tam zabili len vselijakymi cakaniami na vselijake vysetrenia 😒

brundik
15. máj 2008

Ahoj Uci 😉 Japak se dari tobe a prckovi 😉 Ty brdo, tobe naskakaly tydny. My jsme meli velke zarizovani a nervy s kupovanim bytu a ejhle prolaktin mi vyskocil z 20 na 130 ☹ , takze uz jsem zase na praskach. Beru Medocriptine, prvni dva dny mi bylo otresne, ale ted uz OK. Zacatkem cervna dostanu nejspis termin na laparku 🙂 Uz se planovala na kveten, ale meli jsme naplanovanou dovcu, takze laparka se posunula o mesic.

tanika.t
16. máj 2008

saka,tak čo nové?

tanika.t
16. máj 2008

saska,tak čo nové?

mirinka78
16. máj 2008

CAUTE HOLKY.Tak ako sa mate. Ja celkom fajn, ale uz sa nemozem dockat do konca buduceho tyzdna, co a ake budu vysledky. V utorok doberiem posledny DUPH. a ak do 3 dni nedojde MRCHA tak svita na lepsie casy 😅 Vcera som si bola vyberat kocik, viem som asi trocha na hlavu ale tolko som ich vydela a stale v duchu som si vyberala, ktory by som si ja kupila.Darmo bio.hodiny biju na poplach.A jedine co na sebe badam , tak ma pobolievaju prsia, a mna to nikdy neboleli, tak neviem ci to nieje sposobene tymi hormonmi.Ale nedockava som hrozne,, uz aby bol koniec buduceho tyzdna, nech viem nacom znova som.A potom znova to velke sklamanie 😖 , toho sa bojim velmi.

uci
16. máj 2008

ahojky brundik: dlho si nas nebola kuknut, dakujeme, hadam vsetko v poriadku tak ako ma byt - uz zacinam mat take to prave tehu bandero a vsetko okolo toho od opuchnutych noh az po bolenie klbov 😀 ale neva, hlavne nech sa mimcu dobre dari v brusku 😉 ten prl je ale svina, co? trochu sa postresujes a hned vyleti 😒 ved preto aj mne dokina vravela, ze budem musiet brat norprolac az kym nebudu //, ale to uz vydrzis, nie? hlavne nech mas tu laparku rychlo za sebou aby sa vedelo co a ako - drzim palce

saska1
16. máj 2008

ahojte babulky...tak už sa mám celkom fajn, som 2DC..takže som zmierená 😒
bola som zasa na krv, tak konečne prl v norme...to mi povedala sestrička, a po tomto cykle zajdem za lekárkou, a dohodneme čo dalej
mirinka..tie prsia aj mna začali pobolievať odkedy sa dopujem hormonmi...tiež som si tak hovorila, že to som nemávala, aj sa mi pred mrchou zvacsili,tak som myslela že som tehu, a figa borová 😠
tanika a ty ako?stimuluješ tento mesiac clostilom??a čo teplotka ?ty už pomaly budeš čakať na ovulku, čo?

mirinka78
16. máj 2008

Saska, no ja ani neako neuvazujem, ze tie prsia pobolievaju koli tehu, viem, ze to sposobuju hormony, ale viez ako nadej umiera posledna.Tak aspon, ta mi ostava, lebo niekedy som uz skutocne s nervami na konci, potom sa opat pozbieram a poviem si, ze sa nemozem vzdavat, ved kolky boli predomnou a presli vsetky az do uspesneho konca.

saska1
16. máj 2008

no ja to mám tak podobne..do ovulky si hovorím, kašlem na to, už to nechám na prírodu, cez ovulku drahého pomaly znásilnujem, a potom 14dní tajne potichúčky verím, že sa to stalo...a potom začnem špiniť, to ešte zostane kvapôčka nádeje.Ale ked dojde mrcha, alebo tak ako tento mesiac,ked urobím test a negatívny, rozplačem sa, užuž by som utekala do centra, a potom som zasa chvíľu kludná.. 😒
ty si teraz ktorý dc?

mirinka78
19. máj 2008

Saska ja do utorka beriem DUPHASTOL a potom do 3 dni by som mala dostat mrchu, ak nepride tak je to OK, no ak pride, tak velky smutok, plac, nervozita a zaciname odznova dookola. Zatial som ok, obec nespinim co je u mna uplny zazrak, lebo doteraz som stale spinila a to aj pri brani vseliakych hormon. liekov a teraz je to po prve co obec nespinim. Len tie prsia ma neako pobolievaju a troska sa mi aj zvacsili, tak uvidime co bude dalej. A ty ako, spinis, alebo ako, kolky Dc si ty?

saska1
19. máj 2008

ahojme 😉
mirinka, ja som začala další cyklus..som 5DC...čo sa špinenia týka, písala som to tuším v téme Duphastonu, že špiním asi 3-4dni...tento mesiac som dobrala duphik a MS došla až 5dní po dobraní...takže ja už sa nespolieham na nič...ale ked nešpiníš, tak duphaston ti asi zabral...držím palce nech ti to vyjde 😵
ja mám pocit(dúfam, že to je len môj pocit) že z našej témy tuším okrem uci ešte nikto neotehotnel ☹
trochu ma to desí... ☹

mirinka78
20. máj 2008

Cau Saska, no vies ten isty pocit, ako ty mam aj ja.Tiez som si vsimla, ze okrem Uci, ani jedna, sme neostali tehu. Ja uz fakt neviem. Mne podla vsetkeho Duphaston skutocne zabral,lebo obec nespinim ani kusocek, tak aspon s toho sa vytesujem.Zajtra doberiem davku a potom sa uz budem iba sledovat, ci MRCHA dojde,alebo nie. Ale ako sa poznam tak urcite je tu, a neda na seba dlho cakat. Niekedy som s toho taka rozladena, ked pocujem ako ta a ta je tehotna, a to mimco nechce, zhana peniaze na interup.Ja by som dala vsetko na svete, kedy som na tom testiku uz konecne objavila //.Rozhodla som sa pre laparku, na september, pockam este do svadby tu mame v auguste a hned v septembr. idem. A ked nepomoze ani to, tak podstupim cokolvek ine.

uci
20. máj 2008

babenky ziadna panika 😉 viem presne ako sa citite, tiez ked som sem zacala chodit, tak som cakala aspon na nejake naznaky dobrych sprav - povzbudenie ze to ide, ale tato norprolacova tema je len mala cast z tych tem co sa tykaju vysokeho prolaktinu - mrknite na "vysoky prolaktin" a tam je uz celkom hodne tehuliek, len mozno beru iny liek s inym nazvom ale vsetko sa to toci okolo prl, takze urcite to casom vyjde aj vam, len treba byt trpezlivy a tiez zistovat ci nie je pripadne problem aj niekde inde, ja som napr. vobec neverila, ze u nas by to mohol byt ten jediny problem (pripadalo mi to prilis jednoduche vzhladom na to kolko sme sa uz snazili 🙂 ) takze sme subezne riesili aj spermiogram, laparku a take tie veci okolo
ako dlho vlastne snazilkujete?

mirinka78
20. máj 2008

UCI MI NIE AZ TAK DLHO SNAZILKUJEME, VIEM ZE JE OVELA VIACEJ PAROV, KTORY SA SNAZIA CELE ROKY MI OD ZACIOATKU TOHTO ROKA TAKZE TAKYCH 5-6 MESIACOV.

uci
20. máj 2008

mirinka: tak to urcite este nie je cas na paniku 😉 ked si zoberies kolko veci musi sadnut (hormony v pohode, presne nacasovanie, priechodne vajickovody, sikovne spermiijky, dostatocna sliznica maternice atd atd), tak je to vlastne taky maly zazrak, ze vznikne novy zivot, treba len pockat par mesiacov, kym sa netrafite do toho, ked bude uplne vsetko ako ma byt a v ten spravny cas - a neboj, urcite sa to raz stane 😉

saska1
20. máj 2008

juuj, mirinka...tak 5mesiacov...ja som po 5mesiacoch neriešila abslolutne nič...my sa snažíme už pomaly 2roky 😢
dnes sme sa akurát s drahým rozprávali, akí sme boli hlúpučkí, že najskôr bývanie, zatiaľ nemôžeme riešiť bábo..teraz by som tak nekonala...všetko sa dá vyriešiť, len to bábo nepríde hned na prvý šup 😝

tanika.t
20. máj 2008

mirinka,no ty naozaj nemáš dôvod na paniku, my snažilkujeme od minulého leta,no a na PRL som sa začala liečiť až v marci,kým porobili všetky vyšetrenia,že čo mi vlastne je

baby ,vy beriete niektorá aj clostil?

tanika.t
20. máj 2008

saska,tak som sa dočítala,že ty začínaš s clostilom..tak som zvedavá,že ako tebe zaberie 🙂

saska1
20. máj 2008

tanika ahojky...ja začínam s clostilom teraz 2cyklus.. 😉 prvý cyklus mi natiahol poovulačnú fazu na 15Dní, ale skôr som to pripisovala tomu sarapisu...takže neviem...

tanika.t
20. máj 2008

no amne natiahol celú MS 😒 ,dnes 36.DC a nič 😒

saska1
20. máj 2008

to je zaujímavé 😖 a teplotu si meriaš??zostala zvýšená alebo klesla??

tanika.t
20. máj 2008

teplota je stále 37,neklesá- tehotnosť to nie je,však dr.mi robila ultrazvuk
z tých liekov sa ani nečudujem,BT asi vychádza skreslene 😒

saska1
20. máj 2008

no mne sa teplota nejako nezmenila po liekoch...akurát mám pravidelnejší cyklus..
a ultrazvukom by už doktorka videla mimčo??to by bolo skoro, nie??