Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

katarina82
28. jan 2007

Teploty mají být od MS až do ovulace-včetně toho dne nízké, den po ovulaci najednou prudce vyskočí nahoru a takto vysoké se drží až do MS. Pak zase klesnou a všechno začne znovu.

katarina82
28. jan 2007

koukni na tento článek, je to tam docela hezky popsáno http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

lentilka1
28. jan 2007

ahá, čiže ja zistím, že som mala ovu až keď sa mi teplota zvýši, a viem, že to bolo deň predtým???dobre chápem

evelyin
28. jan 2007

Ano, tak to myslím je, preto keď chceš otehotnieť v prvom mesiaci tak ti asi nikto nepovie kedy máš ovuláciu.
Lnetilka musíme sa asi snažiť stále a dúfať že sme sa snažili vo správnom čase
😀 😀 😀

lentilka1
28. jan 2007

no tak ďakujem, až teraz som to pochopila... 😀 takže asi až o také dva mes. budem presne vedieť, kedy to je, pokial do vtedy nebudem už tehulka....ha ha ha 😀 🙂 😎 čo vy na to???

katarina82
28. jan 2007

ano, bohužel to pomocí BT nejde zjistit dopředu, vždycky se to dozvíš až je po ovulaci. Ale už po měsíci nebo dvou víš, kdy přibližně tu ovulaci máš a když začneš pozorovat a zapisovat si i hlen, tak se to snažení dá docela přesně načasovat.

lentilka1
28. jan 2007

a keď nemám žiaden hlien, teda teraz moméntálne, čo to znamená???

lentilka1
28. jan 2007

už mám asi, po, že? ale môžem byť aj tehu?

katarina82
28. jan 2007

když nemáš žádný hlen, tak máš s největší pravděpodobností po OVU. Těhu být samozřejmě můžeš, ale prý bývá po otěhotnění častý hodně lepkavý hlen.

lentilka1
28. jan 2007

tak neva, zase o mesiac to môže výjsť ☹ neviem potom, veď to robíme skoro každý deň, a spermie sa držia v tele aj 3 dni, tak prečo to zase nevyšlo??? ☹

katarina82
28. jan 2007

Lentilka a jak dlouho se snažíte? My už přes rok a z toho asi osm měsíců s ovulačními testy, abychom to neprošvihli a stejně nic ☹

evelyin
28. jan 2007

Baby na koľký DC vám teda vychádza ovulácia, teda vy, ktoré si to sledujete?
Ja mám totiž pocit že všetky to máte až tak neskôr. Najprv som si myslela že plodné dni sú také 10-15.
Alebo takto, ktorý deň cyklu sa vám podarilo otehotnieť?

lentilka1
28. jan 2007

my 3/4 roka, ale z toho mám ms len 4 mesiace, do vtedy som nemala, brala som dlho HAK, tak som mala hormonálnu búrku. Ale vieš, celý ten čas nemám nič iné v hlave..... ☹

miriamka
28. jan 2007

No ja mam cyklus dost dlhy,okolo 40 dni,a ovulka ked si meriam bazalnu teplotu je okolo 28 DC.

katarina82
28. jan 2007

lentilka, tak to chápu, já už taky na nic jiného skoro nemyslím 😒 My už máme zasebou i spermiogram, já mam laparoskopii, všechno je ok a přitom nic ☹
evelyin-já mám ovu 17DC a cyklus mám okolo třiceti dnů, za poslední rok nanejvýš 34 dnů

evelyin
28. jan 2007

To nieje také strašné lenti, ja keď som vysadila HAK tak sa to podarilo až po roku, hovorí sa že po dlhodobom užívaní sú lenivé vaječníky.
Tuším každá má potom s otehotnením problémy.
Jednoducho asi treba vo februári zobrať dovolenku a stále skúšať. 😀

miriamka
28. jan 2007

No baby...moja kamoska podstupila laparoskopiu,a vsetky mozne vysetrenia...uz mali na toto leto naplanovane umele oplodnenie.A predstavte si,teraz je v 5 tt,ani nevie ako!Uz vobec nedufali,po 3 rokoch snazenia,a ked na to prestali mysliet,podarilo sa!

xctij01
28. jan 2007

Já mám cyklus tak 27 dní a ovu kolem 14DC. Snažíme se už 8. cyklus, z toho 4. cyklus měřím a také zatím nic. Ale první měřený cyklus jsem měla cyklus a OVU i MS se opozdila o cca 10 dní a 3. měřený cyklus byl podle všeho anovulační.

lentilka1
28. jan 2007

ja píšem, a papám kyslé uhorky, dnes mám taký deň 😀
katarina: tak to nechápem, všetko v pohode a stále nič, to je divné...radšej ešte nepôjdem tej dr. aby som potom zbytočne nestresovala, ešte by som mala vydržať do leta, no nie?

evelyin: no niektoré sú tehu hneď a iné čakajú, a čakajú....tak ako my

no nič ten február by to fakt chcelo dovolenku!!! 😀 a celý mesiac, aby sme niečo nevynechali...no len keby to šlo v práci ☹

certica
28. jan 2007

babule,sorry, ze sa vam tu pletiem ale presne tak, ja stale tvrdim a som presvedcena, ze je to hlavne o psychike. netreba sa na to upiat a mysliet 24h len na to jedno.
miriamka presne takyto isty priklad bola aj moja kolegyna, snazili sa asi rok a pol, mali uz presny termin na umele a dva dni predtym zistila, ze je tehu 😉

lentilka1
28. jan 2007

xctij: ako vieš že je anovulačný???máš stále rovnakú teplotu?

katarina82
28. jan 2007

No je to divné, že furt nic, ale prý takových párů přibývá. Všechny vyšetření v pořádku a mimi nikde. My už jsme obrednaní do CAR. Tak jsem zvědavá. První návštěva nás čeká 31.ledna. Chtěla bych zkusit inseminaci.

lentilka1
28. jan 2007

ja viem na 100%, že je to o tom!!! Ale to sa nedá...a odkedy som objavila túto stránku, tak už vôbec nie. ja poznám dve holky, a tak isto jedna sa snažila 5 rokov, a keď prestala na to myslieť, tak sa to podarilo. Aj moja švagriná, tá sa snažila 3/4 roka, merala si teplotu, atď a keď sa na to vykašlala tak v ten mesiac to vyšlo!!! Ale ľahko sa to hovorí...

katarina82
28. jan 2007

přesně tak, já na to nechci myslet, ale jak to udělat??? To nejde!
ach jo ☹

lentilka1
28. jan 2007

No veru, mali by tu tehulky písať nejaké "recepty", no nie???!!!! Veď to sa nedá, keď niečo veľmi chceš a nemáš na to myslieť...

evelyin
28. jan 2007

ja už sa teším jak tu jedna po druhej po vynechaní februárovej MS budeme oznamovať // na teste. 😉

evelyin
28. jan 2007

Tak tak tehule sem s radami

katarina82
28. jan 2007

evelyin, já už MS mám ☹
ale ať vám to vyjde 😉

lentilka1
28. jan 2007

tak to mi je ľúto katarina ☹ hlavu hore a tento krát to treba robiť v správne dni 🙂

katarina82
28. jan 2007

my to dělali ve správné dny ☹ , všechny tři dny před ovu ☹