Placenta praevia totalis. Čo znamená táto diagnóza?

mirica
30. mar 2009

Chcela by som sa opýtať , či nemáte niektorá praktické skúsenosti s takouto diagnózou? na nete je toho málo , a ja by som potrebovala skôr praktické rady 😅

mirkaff
8. feb 2016

@beky11 ako si nakoniec dopadla?

vydrnik
8. feb 2016

Mne zistili placenta praevia v 32tt,nekolkokrat v nemocnici,mala som mat planovanu sekciu,doma kludovy rezim,ziadna namaha,zakazany sex,tp bol 3.8.2014,planovana mala byt 22.7.2014,doma mi vsak placenta praskla silno som krvacala dlho zme cakali RZ,a nez mna doviezli do nemocnice ubehla hodina,bol to boj o zivot moj a maleho,uz v sanite som prestavala citit pohyby,prijali mna 14.23h.14.41h.sa maly narodil,davali mu kyslik a 10 min.ho ozivovali,a mal celkovu zastavu srdca,bola som v 37tt,rychlo sa z toho dostal,len jeden den v inkubatore celkovo 9 dni v nemocnici,nastadtie vsetko ostalo bez nasledkou,nema ziadne zdravotne problemy,a onedlho bude mat 19 mesiacou

sjuzan77
8. feb 2016

@vydrnik pred 2 tyzdnami mi tiez zistili tento druh placenty, kedze je to velmi vazna diagnoza, som rada za akukolvek skusenost s dobrym koncom. tiez len lezim, vstavam len na wc, od cca 30 tt idem do nemocnice, aby som bola pod dozorom, ked to praskne. len neviem, ako to odlucenie zvladne moja dcerka ☹

vydrnik
8. feb 2016

@sjuzan77 drzim palceky nech vsetko dobre dopadne

sjuzan77
8. feb 2016

@vydrnik dakujem

beky11
8. feb 2016

@mirkaff Doverovala som lekarom a vydrzali sme do 39tt. 27.3.2015 sa nam sekciou narodil krasny zdravy chlapcek, ktory nam robi velku radost. Dakujem za to hlavne pani doktorke Falatovej a panovi primarovi Dosedlovi a celej nemocnici Kosice-Saca.

jajao
20. jún 2017

Placenta praevia centralis zistená v 20+3tt, vraj sa moze posunúť do 32tt a az v 90% sa aj posunie. Nuž, zrejme som ta 1/10 😀. Zatial je stale rovnako. Kedze som uz v 31tt, začínam mat obavy dokedy budeme 2v1. Hospitalizácia plánovaná od 35+0, este si musim počkať na výsledky z MR, ci nahodou nie je aj prirastena 😬. No verim, ze vydržíme aspon do 38tt. Aj ked to bude znamenať niekoľko tyzdnov bez staršej dcérky...

katarinaa76
22. dec 2017

Ahoj maminky. Som 33+2 TT . Placenta praevia centralis zistená v 12 tt. Tiež my doktory o Tom veľa nepovedali , tak som čítala na internete. No nula bodov. Vyvarujem sa fyzickej námahe, čiže cvičenie a podobne veci nerobím. Tak isto som nemala sex od začiatku ako my to povedali. Do teraz som nemala žiadne problémy a ani krvácanie. Mám doma 2 ročného syna a venujem sa mu tam na 70% . Inak je úplne samostatný čo mám trochu do plusu. Teraz som bola na poradni a dokonca mi padlo brucho o 3 CM nižšie. Čiže mám trošku viac ležať, no stále som neprestala veriť, že by sa placenta mohla posunúť hore, aby som mohla rodiť prirodzene. Nakoľko prvý pôrod ukončili po 18 hodinách akutnou sekciu 😐😊.tak dúfam že potiahneme ešte dlho bez problémov. Tak prosím držte palce. ✊A hlavne maminky ,ktorým to zistia , môžem odporučiť , nerozmyslat nad tým toľko a myslieť pozitívne a nikdy sa nevzdávať a hlavne Veriť ! 😊😊

rony1
22. dec 2017

@mirica aj ja som take daco mala..nizka placenta az pri krcku..v cca 9t sa na to prislo ked som zacala krvacat (akurat sme boli zo synom na vylete.nic moc zazitok)tyzden som bola v nemocnici prvy den na influziach..potom uz len ascorutin a este nejake lieky skoro 2m som nic nemohla robit svokra nam chodila varit aby som cim menej chodila..potom sa to uptavilo placenta sla hore a bolo dobre.ale ak som dobre citala tebe sa neupravi?ak je to to co myslim (mozno sa mylim)vtedy sa rodi sekciou pre tu placentu

mirica
autor
22. dec 2017

@rony1 ...mne sa neupravilo, a naozaj sa nedá rodiť ináč než sekciou.....ale temu som založila v r 2009....moje slniečko má už 8,5 roka🙂

rony1
23. dec 2017

@mirica joj to som si nevsimla ze je to z 2009r..super ze vsetko dobre dopadlo..pekne sviatky..

matenka
23. dec 2017

Baby chcem dat aj pozitivnu skusenost, v 20tt mi zistili placentu praevia, zasahovala do krcku, ciastocne ho prekryvala, max kludovy rezim, len nevyhnutne veci som robila, postupne sa to zlepsovalo, az v 32tt uz bola hore v zadu, doktor nam nedaval velke sance, ze by sa takto posunula

ruzenka82
28. dec 2017

Ach zeny, co citam tie pribehy tak mam az slzy v ociach.Chcem sa opytat, ja som v 25 tt a mam placenta praevia centralis.Je to to iste ako totalis?Je to tiez tak vazne?Lebo mne zatial dr nic nevravel o skorsom prijme do nemocnice, len ma upozornil na kludovy rezim...Mate to alebo ste mali niektora?a este je tam podozrenie ze je prirastena.

katarinaa76
28. dec 2017

@ruzenka82 centralis a totalis je to isté. Ja už som 34 TT. A zvladame bravúrne. Zatiaľ žiadne spinenie a ani krvácanie . A to mám doma ešte 2 ročného syna. A som sním stále sama. Len treba na to nemyslieť. A byť stále pozitívne naladená. 😊 Nebojte všetko dobre dopadne a každá jedna znás to zvládneme 😊

ruzenka82
28. dec 2017

@katarinaa76 no ved to, ze aj ja mam doma malu 2.rocnu dcerku a nikdy som o tom este nepocula, preto si o tom citam.A teba neposielal nikto lezat do nemocnice?

katarinaa76
28. dec 2017

@ruzenka82 nie neposielal ma nikto lazat do nemocnice. 😊 Akurát teda keď budem chodiť na poradne do pôrodnice. A placenta bude stále dolu. Tak naplánujú cisársky rez. A viem že sa plánuje cca v 37 TT😊

ruzenka82
28. dec 2017

@katarinaa76 aha, vdaka za info, lebo z toho vsetkeho som mala pocit, ze by som mala lezat niekde v nemocke...takze to mozno pri komplikaciach si tam uz zeny nechavaju

katarinaa76
29. dec 2017

@ruzenka82 nechávajú keď žena krváca. Keď nemáte problémy tak si myslím že môžte byť doma😊 ja som v nemocke nebola za celé tehu ani raz 😊 ... A to už tiaham 34 tt

kattyb
29. dec 2017

Ahojte.Ja som mala túto diagnózu pri poslednom -tretom tehotenstve v roku 2015.Lekar ma len upozornil ,že sa nemám moc namáhať(čo pro dvoch deťoch nebolo tak celkom možné) a že pri co i len najmenšom krvacani volať záchranku.Našťastie teda k tomu najhoršiemu scenáru nedošlo ,vydržali sme do 39 TT ,kedy mi tehotenstvo bolo ukončené plánovanou sekciou.