Predčasná menopauza a výtok po sexe

10. jan 2024

Ahojte mám 35 rokov a už rok som v predčasnej menopauzem.napoaledy som mala.menzes minulybrok koncom januára..včera sme s manželom sexovali a dnes ráno ma bolí brucho a chrbát ako pred menzesom prídem na toaletu a tam taký ružový výtok ide zo mňa po utreti ako keď začína menzes...u doktora na preventívke som bola naposledy minulý rok v apríli a všetko ok..mám hrozný strach že čo sa.to deje samozrejme idem volať lekárovi hneď..😨😨😨

autor
10. jan 2024

Aj mám úplne také kŕče ako keď som.mavala.menzes

martinka13
10. jan 2024

Kľudne môžeš dostať menzes. Ja som dostala po roku. Odvtedy zas pol roka nič. Prevod v 40.

autor
10. jan 2024

@martinka13 aj som si myslela že môžu byť nejaké dozvuky ale bojím sa..

egonsk
10. jan 2024

neboj sa, mozno ste splodili potomka, ved to je pekny darcek do noveho roku 🙂

autor
10. jan 2024

@egonsk len neviem ako keď už takmer rok som nemala menzes

egonsk
10. jan 2024

to neviem ani ja, ale vselico sa stava, prave pri zenach, ktore uz rataju s tym, ze su v prechode.

martinka13
10. jan 2024

A čoho sa vlastne bojíš? Tehotenstva?

autor
10. jan 2024

@martinka13 nie že to bude niečo horšie..stále strašia že žena v menopauze by nemala krvácať .

ibatanecnica
10. jan 2024

netreba hneď za všetkým to najhoršie. sme ,,živý organizmus,, nejaké zmeny v tele prebiehajú stále. Možno dostaneš menzes, organizmus máva výkyvy.

autor
10. jan 2024

@ibatanecnica ja viem len mám hrozný strach ..a nechápem to že tak dlho som bez ms a zrazu toto.

ibatanecnica
10. jan 2024

uvidíš čo povie dr. držím palce,

autor
10. jan 2024

Myslíte že to môže byť niečo vážne keď som bola pred trištvrte rokom na prehliadke a bolo všetko ok ?..

lenkahvh
10. jan 2024

Niektoré ženy dostanú aj po dvoch rokoch ešte menštruáciu. A do päť rokov od nástupu menopauzy je stále možnosť otehotnieť. Trochu si preštudovať treba ešte okolo toho, teraz je menopauza dosť populárna téma aj v bežnej online tlači.

eliska13
10. jan 2024

Môžeš dostať menzes, mať zapal

eliska13
10. jan 2024

Mne raz praskla pri sexe cievka lekár to tak vyhodnotil, lebo iný problém nebol.Ak nemáš polyp, myom

autor
10. jan 2024

@eliska13 bola som pred trištvrte rokom na prehliadke a nemala som nič také

ibrunova
10. jan 2024

ešte si mladá, síce si možno v menopauze, ale v tomto veku sa môže menzes objaviť, stresuješ úplne zbytočne, preháňaš.

autor
10. jan 2024

uz to asi skoncilo, bolo to po utreti len na papieri slabo ruzove, a asi dve tri kvapky krvi cervenej..tak neviem co si mam o tom mysliet

anna777115
10. jan 2024

No, ja teda neviem, ale mne sa to zdá ešte strašne zavčasu v tomto veku ostať bez menštruácie. Čo nato vraví tvoj gynekológ. Nechcel nasadiť hormonálnu liečbu, lebo ženské hormóny sú pre zdravie ženy veľmi dôležité. Je, tiež poctatne vedieť, z akého dôvodu došlo k predčasnej menopauze.

autor
10. jan 2024

@anna777115 genetika vraj..stara mama mala 34 ked sla do menopauzy moja mama 38

anna777115
10. jan 2024

Kým prestanú vaječníky úplne fungovať, môže dochádzať k takémuto občasnému špineniu. Niektorým, ženám nabehne aj po roku menštruácia, je to veľmi individuálne a u každej ženy môžu byť prejavy rôzne.Ja, by som sa išla poradiť s gynekológom. A tvoja mamina, nemala nejaké zdravotné problémy napr.srdovocievne,diabetes 2 stupňa, osteoporózu...?Lebo, je rozdiel keď žena zostane v prechode pred, šesťdesiatkou, ako keď v menopauze zostane po tridsiatke.

autor
10. jan 2024

@anna777115 ma problemy s tlakom aj cukrovkou

anna777115
10. jan 2024

No, veď o toto ide. Ono, niektoré ženy si povedia, veď čo aspoň nemám menzes, ale úbytok ženských hormónov spôsobuje žene dosť závažné zdravotné problémy. Preto, sa čudujem, že ťa gynekológ nechal v tomto veku len tak bez menzesu.

autor
10. jan 2024

ale uplne mam aj take bolesti ako pri menzese

anna777115
10. jan 2024

Vieš, pohlavný styk môže stimulovať ako vaječníky, tak aj maternicu. Môže nastať menzes, aj takéto slabé špinenie, to záleží od výšky endometria. Choď k tomu svojmu gynekológovi sa poradiť. Veď, keď ťa vyšetrí, tak nejaký záver ti musí dať. Ono, takúto šarapatu robia rozhádzané hormóny.

autor
10. jan 2024

ale aj tak sa bojim uz som myslela ze menzes skoncil...

sofia1979
10. jan 2024

Ešte kľudne môže byť mm alebo tehu

autor
10. jan 2024

najhorise na tom je ze moj lekar dnes neordinuje cize az zajtra viem zavolat aby som sa ako tak ukludnila

ibrunova
10. jan 2024

a čo myslíš, že ti povie po telefóne? Len kľud preboha.

anna777115
10. jan 2024

Nemáš dôvod panikáriť. Kúp si pre vlastnú spokojnosť tehotenský test. Ak bude výsledok negatívny, čo bude, keďže rok si nemala menzes, tak to robia hormóny. Veď, veľa žien to má takto , že aj rok nemajú menzes, potom začnú špiniť, alebo nabehne menštruácia. Nie, každá má pokoj od posledného menzesu až po smrť.