Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

deina
18. máj 2009

Zuzka, no vy ste sa nasli! Crohn a RA... 😕 😅 Pekna kombinacia.

Ideme na chvilku von, aj ked asi fakt len na chvilku, hnusne teplo tam je, horucava... 😝 Len sa este ukludnujem, lebo ma maly nastval, zase vystraja s jedenim... na to nemam nervy (inak som velmi trpezliva), lebo pritom strasne krici.

gresa
18. máj 2009

Zuzka ja mám enteropatickú artritídu. Ja som mala črevo dlho zapálené, len mi na to neskoro prišli. Zlé výsledky pripisovali kĺbom. A silné lieky na kĺby mi ešte viac škodili na črevo, až to potom v 1998 vyvrcholilo a už som si myslela, že moja posledná hodina odbila. Hrozné niečo to bolo...
Ja na UC užívam Salofalk (kvôli plán. teh.) a Coxtral proti bolesti + vitamíny.
A Crohn je zase zápal tenkého čreva...
O tom fajčení mi hovorila aj dr. To by som nečakala, že cigarety môžu aj pomôcť. Aj keď na niečo pomôžu, na druhé uškodia.
Ďakujem Zuzka, ja držím palce, nech ti to všetko dobre dopadne a dočkáš sa vytúženého bábätka 😉

zuzka88
18. máj 2009

Tak to vidis Deini, clovek nehlada a aj tak najde 🙂

Teda Gresa, to je hrozne, kam sa clovek kukne tak by mohol nadavat na zdravotnictvo... ja som mala sice stastie, mne stanovili diagnozu asi do pol roka, ale draheho ukradli hrobarovi z lopaty, vazil sotva 50 kil (zo 120) ked prisli na to, co to je
Takze aktivne snazite? a ako uz dlho? drzim palce a posielam tehu virusiky!!!!! 😅

helika81
18. máj 2009

Gresa tak ti držím palčeky,neboj budeme spolu rodiť 😀 mne začali tikať biohodiny v 25 a 3 roky čakám,ale keď viem,že nie som sama,a to mám pomerne nízky vek,tak si hovorím,že ešte som na tom dobre,ale neboj,treba len čakať,pomaly ďalej zájdeš... 😀 a ten vírus nech sa lepíííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀

helika81
18. máj 2009

Coxtral je dobrý ale škodí na tehu,v podstate,čo môžme v dnešnej dobe a čo nie,však?Gresa aj maróduješ?ja áno aj sa snažím si vybaviť invalidný ale sa to akosi ťahá,nech,čakám aj na PN-Piešťany,tak neviem čo mi zistia,kedže plánujeme tehu,a už si tam bola v PN?

...ale sme to dokaličené 😠 😀 mrcha choroba a čo spraví obyčajný zápal,však? 😀

...ozaj akosi je hlucho s tou anketou? 😎 😎 😎

silviapd
18. máj 2009

Ahojte!!!!
teda vy ste toho ale popisali,ake sikulky

Vitaj Gresa medzi nami

Tak ja idem zajtra konecne k novej reumat. som zvedava,co sa dozviem noveho

gresa
18. máj 2009

My sa snažíme o bábo od februára. Ešte to nie je dlho, ale čo keď tie hodiny tak nahlas tikajú...
A ďakujem za tehu vírus, už len nech sa na nás nalepí... 🙂 že Helika
Ten coxtral mám užívať, ale ak by som zostala tehotná, tak mám užívať Paralen. Viem, že v tehotenstve by sa nemal.
Ja som na inv. dôchodku.
A do PN chodím od 1993, už som tam starý inventár 😀. Inak je to hrozné, také malé deti sa tam liečia. Keď som videla také asi 1,5 ročné dievčatko, pichali jej injekciu, tak plačkala, až mi slzy vybehli.
Helika ako dlho čakáš na NURCH?
Silvia díky 😉

milka2008
18. máj 2009

Ahojte zienky 🙂
Vitaj gresa - ty mas teda uz dost za sebou a verim, ze by si prijala uz aj radosti v podobe babatka 🙂 Ono pride, len treba trpezlivost 😉

To hovorim prave ja, co uz prestavam verit, ze sa niecoho takeho ako "baby" dockam 😎 Neviem, kde sa tolko tula 😲

Zuza88 - vdaka za virus 🙂 Nieco som si uchmatla 🙂

Ozaj tehulky - ako sa vam dari? A cerstve maminy? Vidim, ze deticky vam rastu ako z vody 🙂

Zuzka88 - neboj, babatko porastie tak ako ma 🙂 Deini - este ti byva zle?

Idem si vas este docitat, akosi prirychlo a privela pisete 🙂 Len tak pokracujte, aby som nas nemusela hladat az na tretej strane, ako tomu bolo prednedavnom pocas dvoch po sebe nasledujucich predlzenych majovych vikendov 😎

Ja mam v robote prace vyse hlavy, nevie, co skor a este mam za sebou aj prezentaciu v anglictine... Preto som nemala cas vam pisat 😎

Zatial sa majte a opatrujte klbiky, babatka, bruska a tak... 🙂

zuzka88
18. máj 2009

Baby, tak virusiky virusiky virusikyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! Tfuj tfuj tfuj!!!! 😵 😵 😵 😵

A nezabudnite si pohladkat tehotne brusko dajakej kamosky!!! U mna to fungovalo, resp. zatial funguje 😀

Mili, a co to vlastne robis??? uz som zabudla alebo si ani neprezradila...

deina
19. máj 2009

Aka anketa? 😅

Mili, uz mi nebyva zle, hura. 😅 Teraz je to pohoda, uz len cakam, kedy sa male zacne ozivat - zdalo sa mi v nedelu, ze som cosi uz citila, ale este je velmi skoro, takze to mohlo byt hocico. Uvidime o par dni.

bety1
19. máj 2009

Caute kocky, pridala som 4 fotecky, snazilkam prajem vela zdaru, tehulkam nech sa dari, a babatkam nech su zdrave.

helika81
19. máj 2009

jéj bety,malá je aká zlatá,aké má vlásočky 😀

gresa čakám zhruba mesiac ale zatial nič moja,hm len ozaj čakať 😖 a ja som mala dnes velikánsku návštevu,prišla ma pozrieť SilvinkaPD,prišla rovno z KUbína od doki za mnou 😀 😀 😀 aká je to krásna žienka,ale som nesmierne šťastná lebo takto zabúdame na problémy a by som vôbec nepovedala,že sme choré 😀 tak už sa len stretnúť s vami a sme fit 😀 😀 😀 vírusy vírusy lepte sa!!!

...akurát sa nám spustil taký dážď,rovno si pospať 😀

silviapd
19. máj 2009

Ahojte kocky!

Tak Heli Ty si ale rychla ,uz si to aj oznamila
Inak babulky,to je zlaty,charizmaticky cloviecik ta nasa Helika,to by sme sa mali vsetky takto stretnut.
A Komjatna je nadherna dedinka.....

Konecne sa zacalo nieco hybat aj so mnou,dr.velmi mila aj so sestrickou-to sa len tak nevidi,zobrali mi tolko krvi na
vsetky mozne testy,musim teraz len cakat na vysledky a snad sa potom uz nieco aj dozviem.

Prajem Vam vsetkym krasny zvysok dna!!!!!

gresa
19. máj 2009

Ahojte,

Helika snáď ťa do NURCH-u už čoskoro zavolajú, sú tam odborníci, určite ti pomôžu.
Silvia držím palce, nech výsledky dobre dopadnú... 😉

Pekný večer... 🙂

helika81
19. máj 2009

Tak Vás srdečne pozývam do naších hôr 😀 😀 😀 a krásny deň za mnou...pekný večer prajem babuľky 😀 😀 😀

helika81
19. máj 2009

Ozaj gresa a čo tak hodiť foto??? 😉 🙂

deina
20. máj 2009

Bety, no to je krasny usmev! 😵

Nuz, Komjatna je nejako daleko - ale kebyze nieco zorganizujete blizsie, dofrcala by som.

helika81
20. máj 2009

Samozrejme Deini,že bližšie ale kedy to bude?len si dohadujeme termíny a nič ☹

deina
21. máj 2009

Skusme najprv to miesto, nehovorili ste cosi o Nitre? Tam by aj Bratislavcanky vedeli dobehnut, no nie? A termin sa uz potom najde...

helika81
21. máj 2009

Veď Nitra by bodla,mne je to jedno,len aby sme sa stretli...by som prišla aj so Silvinkou z PD 😀 tak len dohodnite ten termín,už Vás chcem vidieť a spoznať aké ste báječné a švárne žienky 😀 😀 😀

silviapd
21. máj 2009

Nitra to je super napad - priemerane v strede pre vsetkych,aby sa nikto nestazoval na dialku.

Takze sa pozyvame na prijemne stretnutie ???

A co tak terminy: 27.6. alebo nahradny 4.7. o 11,00 v Nitre - niekde v centre - restauracia,kaviaren.......

Ak mate zaujem, potvrdte ucast na MK, navrhom a napadom ako vylepsit stretko - sa medze nekladu!!!!

Tesim sa

deina
21. máj 2009

To su soboty? Clovece, to by bolo super, manzel by zostal pekne doma s krpcom a ja by som si vyrazila. 😀

silviapd
21. máj 2009

Ano to su soboty

deina
21. máj 2009

Mne v pohode oba terminy vyhovuju, tak uvidime, co este ostatne baby. A najdeme urcite nejaku peknu restiku v centre, s terasou.

silviapd
21. máj 2009

To urcite najdeme ,na pesej zone a pripadne zarezervujeme stol ak nas bude viac,to dufam,ze nas bude viac!!!!

helika81
21. máj 2009

Jéj ja sa pridávam,prídem do PD a v sobotu štartujeme 😀 aj mne vyhovujú termíny,tak už sme tri 😀 žienky šumienky,tak len pekne potvrdzujte účasť a nezabudnite si vziať zo sebou foťáááááááááky 😀 😀 😀 ja Vás vystískam všetky 😎

silviapd
21. máj 2009

No super,tak pokracujme dalej,kto sa k nam este prida????

helika81
deina
silviapd
...................................................................................................

zuzanabb
autor
21. máj 2009

a ja aj ja 😀
ja zatial neviem ktory termin ale kedze su to soboty, tak v pohode 😵

zuzanabb
autor
21. máj 2009

inak som vam este nenapisala ako sme dopadli minuly piatok v MT v Heliose, dako nestiham. tak ak by to niekoho zaujimalo, tak tu je "strucny" opis 😀 😀 😀
V podstate mame dobre vysledky, v prechode este nie som 🙂 vajka dake dozrievaju aj ked asi ovela skor ako by mali a mam malo progesteronu, takze ak by mi vraj nerobili hormonalny profil, ale zobrali by mi krv len na konci cyklu, tak by si mysleli, ze nemavam ovulaciu... ale vraj podla sona a podla odberov na 3 a 10 den cyklu tam ovulacia je, ibaze mi dostatocne nefunguje zlte teliesko. Protilatky na spermie mi vysli negativne aj stitnu mam v poriadku, trochu horsie som mala nadoblicky, ale to asi kvoli prednisonu. Ibaze prekvapivo nam vysiel zly spermiogram. Pocet spermii aj rychlost je v pohode, ale morfologia nam vysla 1 co je strasne malo. Vraj to znamena, ze len 1% spermii ma spravny tvar. Ale mohlo to byt zapricinene aj antibiotikami, ktore priatel vtedy bral. Takze maju spermie problem s takym tvarom preniknut do vajka. No a plus ten moj nedostatok hormonov... takze tam je asi problem....
Tak mi dala teraz od 3 dna cyklu clostilbegyt na dozrievanie vajicok, zajtra mam ist na sono a mrknu sa, ci mi dobre dozrievaju vajka, potom mi pichnu pregnyl - injekciu na vyvolanie ovulacie a potom tam zase pojdem na sono, ci mi prasklo a nasadia progesteron. A ak to nevyjde, tak buduci mesiac to iste, ibaze mi urobia IUI (spermie pretriedia cez sitko a len tie dobre mi vsunu priamo do maternice)... no a ak ani to nezaberie, tak potom IVF - umele oplodnenie, ale na to sa musi cakat, lebo to musi schvalit poistovna.

helika81
21. máj 2009

Ty brďo,Zuzka tak to je novinka,je to smutné ale ak ti majú pomôcť,tak si nechaj poradiť 😉 a ak by ti neurobili umelé oplodnenie,tak šanca na tehu by bola minimálna?kuriatko moje neboj budeš aj ty maminka 😀 a nepovedali ti prečo to tak je?či to nie je aj náhodou tým našim prednisonom?

...takže na stretko idú Silvinka
Deina
Zuzkabb
Helika
😀 😀 😀
áno sú to soboty babenky,tak určite si kedy môžte,máme dva termíny,a konečne sa uvidíme 😀 😀 😀