Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

nancycka
14. máj 2012

@evickav zatial som si robila len druhy tehu test dnes rano, a je o nieco vyraznejsi, tak som spokojna....bola som si pre ziadanku u doktora na odber, idem zajtra - dnes bolo vela ludi a kym som sa dockala, uz nerobili odbery ☹
ja beriem na stitku teraz 75 a budu zvysovat, zajtra mi budu brat odber aj na stitku....
vies tie odbery na reumatologiu, co mali byt vo stvrtok? uz dnes boli - nejakym zazrakom. su zo zaciatku cyklu, ked som este nebola tehu, ale nemam dobre spravy - napriek tomu, ze mi v januari zvysili davky liekov, sa to stale zhorsuje. preto mi hovorili, z e s detmi necakat, aby som ich vobec mohla mat a aby mi mohli dat tie silne lieky....takze si myslim, ze mi ten azatioprin nevysadi, ze mi ho znizi, ale budem ho musiet brat - dufam, ze sa babatku nic nestane. ale pravdupovediac, ani nemam odvahu ho vysadit - uz som to raz skusala a do troch dni take horucky a zhorsenie, ze az - a to by bolo nebezpecne pre babo, mohla by som o neho prist, ale aj ja by som vela riskovala.......tak snad to budu dobre kontrolovat a keby malo nastat nejake postihnutie, snad to skoro odhalia ☹ ale reumy hovori, ze su zeny s transplantovanymi organmi, co tie lieky nemozu vysadit, a nemaju ziadne vynimocne poskodenia, a moja kamoska tiez brala riadny kokteil a ma zdravu dceru - tak mi to dodava nadej. ked som zahlasila, ze som asi mala na deti skor mysliet - ze vraj nie, lebo sa nevedelo, co mi je a tehotenstvom sa to mohlo velmi zhorsit a ktovie, ako by to dopadlo, takto som kontrolovana a vedia, ako postupovat. tak to necham na Pana Boha ☹
aj ja som priestorovo vyraznejsia, vraj by som nemala pribrat viac ako desat kil, teda mam skoro osemdesiat teraz. ale zatial som schudla dve kila.....ved po porode budeme zhadzovat 😀 ale vraj pribrat vela neprospieva ani porodu ani tehu, tak si budem musiet krotit chute 😀
neviem sa dovolat reumatologovi, nech mi kukne na vysledky, tak ho zajtra po odbere pojdem pohladat....tu nikdy nie su, ked ich clovek potrebuje 😠
tak si vies predstavit tie zmiesane pocity.....dnes som mala zaludok ako na vode - hovorim muzikovi - aha prve znaky existencie fazulky, som bola spokojna, aj ked mi bolo blbo 😀
zajdem teraz za mojim rodinnym lekarom, ze co on na to - aj ten zapal tam znova nabehol - tak ked tam minule nebol, to bolo asi ticho pred burkou ☹
moj muzik na to - klud, uvidime, co nam zivot prinesie, ked sa budes dopredu stresovat, aj tak to nezmenis a len stresujes fazulku - tak som v klude 😅

@potulka dakujem, aj ja velmi dufam, ze to vsetko bude v poriadku 🙂

evickav
14. máj 2012

@nancycka to je dobre, že testík je silnejší 🙂 ja sa mám hlásiť u reumy až keď bude srdiečko, že to je dôležité,,, ja sa cítim úplne dobre,,, okrem pŕs ma nič nebolí,,, ani zle mi nie je,,, tak si hovorím - som fakt tehotná??? 😀 som si myslela, že mi bude zle, väčšinou býva všetkým,,,
nestresuj dopredu, ako hovorí tvoj mm, čo má byť to bude,,, ja si to tiež hovorím,,, bojím sa o to srdiečko, ale všetko má nejaké riešenie,,, a aj si hovorím,že keď už som dostala od Pána Boha taký veľký dar, že už bude všetko len dobré 🙂

nancycka
14. máj 2012

@evickav presne tak, musime mysliet pozitivne....akurat ma to zaskocilo - tie vysledky, som myslela, ze budu ako vzdy a oni su horsie.....mozno sa este zlepsia pocas tehu, vraj ma budu casto kontrolovat....teraz sa musime tesit, ze sa nam podarila fazulka a ostatne sa nejako poriesi 🙂 aby som sa odreagovala, som upiekla mm jeho oblubeny kolac a pojdem na prechadzku 🙂

evickav
14. máj 2012

@nancycka u nás je zimisko zima, tak sedíme doma na ritke 🙂 jáj by som šla tak na prechádzku popri mori 🙂 😎 alebo aspoň palmy keby tu boli nejaké 🙂 to hneď tak pri srdiečku zohreje,,, už nech je letóóó 🙂

dahra
14. máj 2012

@potulka - mne tá injekcia vcelku zabrala. Rukou sa opäť dotknem pleca a na 95% ju už vystriem. Aj opuch popustil, ani tie nočné bolesti nemám. Dúfam, že je to na dlhšiu dobu. Celebrex nepoznám, to sú anti-reumatiká? Tie mi nechcel doktor dat, vraj mám v tomto stave len mono-artritídu. Obstrek sa ukazuje byť dobrým riešením.

nancycka
16. máj 2012

@nancycka ahoj, akurat dosli vysledky z labaku - mame potvrdene tehu, hcg je 1090 - mi tam napisali 4-5 tyzden.... 😵 😵 😵 krvicku mi brali treti den meskania. stitka je celkom fajn, troska vidiet, ze dostava zabrat, ale zatial nie je von z formy, tak asi sa snazi 😀 zajtra mi asi troska zvysia euthyrox.....reumy bol na nejakom sustredeni, ale vraj zajtra tam je, tak skocim aj za nim. potom musim volat aj dokimu na epilepsiu.....budu troska stresy tento tyzden, ale hlavne nech vsetko dobre dopadne....
som si musela kupit nove podprsky, nikde sa mi nevojdu 😀
inak v pohodicke, som unavena, ale menej ako predtym, bolia ma cici, obcas zapicha brusko, obcas sa ozve zaludok, ale iba lahucko, inak sa citim fajn, ani ja nechcem verit, ze je tam niekde schovana fazulka.....a inak troska teplotka a bolest klbov ako vzdy, ale to je normalka.....
ked sme sli do hlavneho mesta, spomenula som si na to, co si pisala - more, palmy, tak som sla k moru a urobila som aj fotku, ti ju zajtra hodim 🙂 nech ta to trosku rozveseli, kym pride riadne leto, tu uz pobehujeme v kratkych trickach 😎
tak - a teraz zacalo to prave tesenie - jupiiiiiiii 😵 😵 😵 😀
dufam, ze rastiete a ze sa mate fajn....ako pokracuju robotky v dome? dufam, ze sa nemusis rozculovat 😀

nancycka
16. máj 2012

@evickav jaaj, som si sebe napisala 😀 to je od tej radosti 😀 tak to vyssie pod mojim menom je pre teba 🙂

evickav
16. máj 2012

@nancycka tak toto je fááákt že zázrak 😀 obidve sme tehu 😀 ja sa tááááák móóóć teším 😀
veď ty máš to hcg vyššie ako ja,,, inak to je dosť vysoké číslo,,, aj na dvojičky by to stačilo 🙂
som celý deň myslela, že či už budú výsledky a toto ma teda dostalo 🙂
my už máme strop - konštrukciu na zateplenie hotové,,, už len výplň + sadrokartón namontovať,,, a môže sa pokračovať ďaľej,,, aspoň mi utečie čas doma,,,
už sa teším na fotečku 🙂
hlavne si teraz dávaj na seba veliký pozor a odpočívaj 🙂
jupííííííí 😲 😀

potulka
16. máj 2012

@nancycka tralala! 😵
tu sa inak vzdy tehotnie po skupinkach, to bolo jasne, ze evickav v tom nezostane sama. 😎

potulka
16. máj 2012

@evickav hcg sa priblizne kazdy druhy den zdvojnasobi, takze vy uz mate urcite ovela viac ako 1000 😉

evickav
16. máj 2012

@potulka my už ideme v pondelok na srdiečko 🙂 už sa neviem dočkať,,,

lenka_enka
17. máj 2012

@evickav @nancycka :D super, gratulacky baby! @potulka ma prvdu- po skupinkach my sme momentalne v 8tt 🙂 tak prajem prijemne tehulkovanie obom a dufam, ze vas obidu nevolnosti 😎 ja som sa tesila, ze sa mi tie choroby stratia, no zatial mi je len zle a zle a zle....ale verim, ze to coskoro prejde ;)

evickav
17. máj 2012

@lenka_enka jéj,tak to sme už tri tehuľky 🙂 a pekne hneď po sebe 8tt, 6+2tt a 4-5tt,,, minimálne rozdiely 😀
mne nie je vôbec zle, len tá pachuť v ústach je fááák úžasná 😀 som zvedavá,že dokedy to budem mať,,, ale neviem,či to nie je aj tým,že ja nemám skoro vôbec sliny,,,

lenka_enka
17. máj 2012

@evickav :D myslis taku ako keby zeleznu chut? ja som mala nieco take na zaciatku tehu + taku ako keby hrcu v krku....spociatku ani mne nic nebolo....ale cca v 6tt to zacalo...zaludok ako na vode, migreny, opuchnute ruky z tej mojej reumy....ach no...krasa....este v pondelok mi tak bolo, ale teraz musim zaklopat 🙂 uz 2 dni je to lepsie, dufam, ze maly si to uz rozmyslel a uz sa budeme len spokojne usmievat na svet 🙂 Tak vam vychadzaju terminy v 1/2013 🙂 to je super, ja mam na silvestra, ale dufam, ze to dotiahneme do januara 🙂 aj ked povodny termin bol na Vianoce...co uz :D tehotenstvo je jedno velke prekvapenie 🙂

potulka
17. máj 2012

krasne sa citaju tie vase tehotenske prispevky. 😵
mne tiez nebolo klasicky zle s vracanim, ale mala som tazky zaludok v druhom mesiaci. aj som bola hladna, aj som nemala na nic chut. a smrdela mi bazalka a zlty melon, co za normalnych okolnosti su moje oblubene vone. potom od tretieho mesiaca bolo uz vsetko OK, rodila som dva dni pred terminom planovanym cisarskym. jaaaj, to boli casy! 🙂

evickav
17. máj 2012

@lenka_enka tá pachuť je taká všelijaká,,, najskôr taká železná a potom je to taká zmeska neviem čoho 😀 ani zubná pasta a ani žuvačka to neprerazí 😀 môj mm sa mi smeje, že čo všetko som ja už pokoštovala, keď to viem porovnať 😀 😀
ja som mala také akoby šupky v krku od tretieho dňa po vklade embryjka až do 7 dňa,,, to mi bolo tak ťažko a bola som stále nafúknutá,,, potom to prešlo a začali bolieť prska 🙂 a to už som tušila že to vyšlo 😀

lenka_enka
17. máj 2012

@evickav @potulka presne tak ako to opisujete :D tak prave koncime druhy a zaciname treti mesiac, takze snad to uz bude lepsie 🙂 ta pachut ma presla ked som zacala pozobavat vitaminy 🙂 ale sem tam mam zas take dni, ze necitim prave ze ziadnu chut...najhorsie to bolo na velku noc 🙂 sunka, syrcek, vajicka....a ja som citila len seno 😠
Whatever it takes...bejby je prednejsie, hlavne nech je zdraveee! 🙂

nancycka
17. máj 2012

@evickav
@potulka
@lenka_enka no hej, pekne su tie nase prispevky 🙂 dnes som bola u reumy, povedal mi, ze nemozem prestat brat azatioprin, lebo by sa mi pohorsilo a kvoli horuckam by to asi zle skoncilo ☹ tak dufam, ze sa fazulke nic nestane, troska mam strach, ale reumy ma pracdu, mam zle vysledky a ked som skusila v minulosti vysadit, po troch dnoch som bola k.o.ale aspon mam nizke davky. budem sa to snazit kompenzovat vitaminmi...

@lenka_enka chcela som sa opytat, ci ty nieco beries za lieciky pocas tehu, ci ti dovolili ich vynechat? ani mne zatial nie je lepsie, stale mi pridu teploty a bolesti, a to som dufala, ze v tehu to bude lepsie, snad sa to este zlepsi 🙂

lenka_enka
17. máj 2012

@nancycka vies co, ja som hned na druhy den ako som mala ducha na teste chystila take teploty....a drzalo ma to tyzden..viem, ze ty to mas zo svojho stavu, ale myslim, ze tehulky zo zaciatku maju tak ci tak teploty a tie hormonalne vykyvy porobia svoje takze moznoze ked chvilku vydrzis, a ustali sa to, tak aj tie vysledocky budu lepsie a mozno nieco vysadis potom 🙂 ved ono to nie je nic take strasne, mamkina kamoska mala uz pred 50kou, brala lieky na reumu a nahodou otehotnela- prisla na to az na konci 3 mesiaca 😀 bola v soku a straaasne sa bala, ze tie lieky malemu ublizia, ale vobec nic mu nebolo, je zdravsi ako cela rodina 🙂 neboj, mala davka nie je pre mimco az taka strasna a ako vravis- vitaminy to zlepsia a mozno aj fazulka zapracuje a bude lepsie 🙂
Ja som bola posledne roky na plaquenile, movalise a prednisone a nasli sme celkom fajn kombinaciu, takze moj stav bol stabilny uz 2 roky, takze som si dovolila vykopnut vsetko zo svojho "jedalnicka" 🙂 prvy mesiac bol strasny (asi 2 mesiace pred tym ako sa nam zadarilo) to som nemohla ani chodit, ani si odrezat chlieb...ale njeka sa to vyrovnava, boli to sice, ked je to neznesitelne, tak si davam panadol baby ale inak nic neberiem....vitaminy, listovku a duphaston kvoli mensim komplikaciam zo zaciatku tehu 🙂

nancycka
17. máj 2012

@lenka_enka dakujem 🙂 vies, ja uz som niekedy taka unavena z toho, mam teploty a horucky uz 15 rokov, nikdy sa na to neprislo, ze z coho, teraz si myslia, ze lupus, ale maju aj neistotu, lebo je to velmi zvlastny pripad. posledne dva roky som mala horucky aj kazdy den, som si myslela, ze tymi liekmi sa to zlepsi a ono nic. vysledky su presne take iste ako na zaciatku pred liecbou, akurat je to troska znesitelnejsie a horucky nedoju tak do vysok. preto si teraz myslia, ze by sa mohli mylit a mohla by som mat geneticke horucky, periodicke horucky, co sa u mna stali chronickymi a ono je to tiez zapal a moze napodobnovat lupus.....tak preto si budem musiet spravit vylet do janova na geneticke testy, lebo tam je potom aj riziko, ze to dietatko moze zdedit....a na tie horucky nezabera skoro nic, vraj ten azatioprin to moze zmiernit, ale nic viac. preto reumy povedal, ze ci su to horucky alebo lupus, ten aza to drzi troska nad vodou.....ale vysledky z labaku su rovnake ako pred dvoma rokmi a zapal sa nikdy neznizil ☹
ja sa snazim na to nemysliet, nech uz mam cokolvek, akurat dufam, ze to fazulka nezdedi. preto ani nemam vysoky ten azatioprin, lebo ak su to naozaj tie geneticke horucky, vyssie davky by nepomohli viac, kedze to nie je na to.....
som rada, ze ty si lieky mohla vysadit, dufam, ze ta bolesti coskoro opustia a nechaju ta si uzivat tehu 🙂 velmi sa z nas tehuliek tesim, nemame to lahke, ale zvladneme to, a aj nase fazulky budu statocne rast a bojovat 😀 🙂
mam kamosku, co brala aza a aj ine tazke lieky, tiez nemohla vysadit a ma uz velku zdravu dceru, su to take nadhene pribehy zo zivota 🙂

lenka_enka
17. máj 2012

@nancycka no vidis 🙂 treba mysliet na tie dobre pripady a zbytocne sa nestresovat 🙂 priroda ma svoje chodnicky, a tak to moze fazulka zdedit ako aj nemusi.....tak ako aj tebe mozu zas o 2 rocky prist na to, ze je to nejaka zahadna choroba 1:10000 a staci si na to dat malinovy sirup 😅 musis to mat strasne tazke, lebo mat teploty je ozaj neprijemne...clovek asi ani nevladze a nemoze sa poriadne sustredit a takto zit dlhodobo, tak to je fakt udel....ale tak snad si vybrala vsetko to "nestastie" a teraz pridu uz len dobre veci a zdrave deticky 🙂 a ake vysoke mavas tie teploty? ja mam teraz v tehu 37,1 a uz mi to lezie na nervy....neviem si predstavit, ze by to bolo este viac, blee 😠 a kedy pojdes do toho Janova? nech mozem posielat pozitivnu energiu 🙂 v tych nasich chorobach je najhorsi ten zaciatok...lebo liecit sa nie je az taky problem, ako tie pociatocne vysetrovacky a zistovacky co ti vlastne je....tak ti prajem, nech sa to cim skor dozvies a uspesne to vypraces zo svojho zivota 🙂 a mozno aj to tehu pomoze, ved to je vseliek 🙂 budem drzat prsty, drz sa 🙂

nancycka
18. máj 2012

@lenka_enka no u mna tie teploty boli dost vysoke, ked som bola na gymply, boli az 38,5 - 39, dva tyzdne boli a potom par tyzdnov nie a tak dokola. potom boli aj obdobia, ked mi bolo celkom fajn, ale aj obdobia, ze som musela prestat pracovat a studovat. posledne roky vycgadzali uz len do 38, ale dost casto.....teraz s tym aza vyjdu tak do 37,5 ale su casto, aj kazdy den. akurat, ze to nie je iba teplota, prijde aj unava, toci sa mi hlava, je mi celkovo zle, bolia ma svaly, brucho - akoby silna chripka.........ale aj medzi tymi atakmi som taka unavenejsia a bolia ma svaly. co uz, ja si uz zvykam, ze sa to zrejme moc nevyriesi, ale nechcela by som, aby to mala fazulka, ale pevne verim, ze sa nic zle nestane 🙂 dakujem za prsteky...este neviem, kedy to bude, treba k tomu same papierovacky a schvalovacky, aby mi dali povolenie a potom aby mi to aj preplatili........a teraz si idem uzivat fazulku 😀
inak to zvladam celkom fajn zatial, tak snad sa telo vynajde 🙂

lenka_enka
18. máj 2012

39? to je u ma smrtelna teplota ! to by som tak lahko nezvladla...obdivujem ta...aj ked si asi na vyber velmi nemala.. 😒 strasne ti prajem nech ti je lepsie...ako mne tiez nie je skvelo, sem tam sa polutujem...ale ked citam toto, tak mam pocit, ze som uplne zdrava a nemam sa ani co ozyvat 🙂 drzte sa obe, dufam, ze ti Panbozko poslal tu fazulku na radost a nie na trapenie 🙂
dufam, ze budete bojovat silno a statocne a v januari budeme vsetky 3 kocikovat 🙂

evickav
18. máj 2012

@nancycka
@lenka_enka
dievčatá viete si predstaviť treskúci január a my aké budeme vysmiate od ucha k uchu 😀 s našimi drobčekami v náručí?? 😀

nancycka
18. máj 2012

@evickav hej, uz som na to myslela 😀 moj mm asi zuzitkuje vsetky nase usetrene grosiky na vyhriatie domu, lebo ja som hrozne zimomrava 😀 a co ked budu chciet vykuknut na vianoce 😀
ak si dobre pamatam, tak v pondeok idete na srdiecko, ze? to je super....ja sa idem v pondelok objednat, vraj do dvoch tyzdnov by mi mali dat prvu kontrolu a cez transvaginalne skontroluju, ci je dobre usadena fazulka aci bije srdiecko, kukna na ine moje problemy a predpisu odbery, s ktorymi sa potom chodi po 10tom tyzdni.....
uz som si to zistila 🙂 😀 bo neviem, ako to tu chodi....ale ked uz to povieme bratovej sestre, iste sa ma ujme a nieco mi odporuci 🙂 moj sa uz do toho dostava a pyta sa, ako sa mame a ci fazulka poslucha 😀
poslucha, ani o nej skoro neviem 🙂
jaj, tak sa s tebou a s
@lenka_enka tesim 🙂

@lenka_enka dakujem, a treba sa obcas aj poltovat, ved kazdy mame to svoje trapenie....ja uz to beriem troska s kludom, aspon sa snazim, len nech su nase fazulky super zdrave, hned nam bude lepsie 🙂

evickav
18. máj 2012

@nancycka ja som aj dnes videla nášho drobka 😀 síce sono bolo asi meter odo mňa a bez okuliarov som si išla oči vyočiť 😀 , ale bábenko bolo určite väčšie ako pred týždňom,,, bola som dnes u svojho gyn. a ten, že či nepozrieme, lebo som mu spomenula, že som mala málinko krvičky na toaleťáku v utorok,,, tak chcel sa uistiť a vraj je všetko v poriadku,,, on síce srdiečko nevidel ešte, ale myslím,že v centrách majú kvalitnejšie a že tam už vidno bude,,,
inak mne vôbec nič nie je, len podprsenku som tiež dnes kúpila málinko väčšiu 😀 na tých mojich 85 D sa to trošku zvýraznilo, že na 85 E 😀
inak môj mm skonštatoval, že tu sa všetci sťažujeme na naše zdravotníctvo, ale u vás by ma asi piclo 😀 na všetko samé papiere, žiadosti a čakanie,,, tuším som rada, že sme na SK 😀 síce aj tu je to niekedy divoké, ale ak vieš na koho sa obrátiť, tak sa to dá 🙂

lenka_enka
18. máj 2012

@evickav gratulacky k uspesnej kontrole 🙂 hlavne ze rastie, srdiecko bude cochvila 🙂 a pozeram, ze s tebou drobcek hladovat nebude :D
Hej, to kocikovanie bude asi len po dome, ked bude vonku -20 🙂) mozno to bude prva jesen a zima, co prezijem bez depresii a melancholie 🙂)
@nancycka Tak tak, nech su zdrave, nech biju srdiecka a stale rastu 🙂 juj, tak sa tesim, az sa bojim, ze tolke stastie sa nemoze vyplnit len tak..... a kde to ty vlastne si, ked nie si na SVK? Ani som nepostrehla, ze pises z daleka 🙂

nancycka
18. máj 2012

@lenka_enka ja som na sardinii 🙂 troska daleko, asi tak 2000 km 🙂 aj ja sa velmi tesim, ale dnes mi dosla troska teplota, tak ma to troska vystrasilo, dufam, ze fazulka moc netrpi :( ale snazim sa zostat kludna a oddychovat.....vraj zazvor je dobry protizapalovy prirodny prostriedok, tak som si troska dala, snad to troska pomoze 🙂 aj ja sa tesim, ze mi babo prinesie radost do zivota 🙂

@evickav to je super, ze kukol na sono 🙂 tu s tym zdravotnictvom, no fakt, niekde sa dopracovat....si predstav, ze na imunologicku kontrolu som cakala rok, nakoniec som tam ani nesla, ze zostanem s mojim reumy, aspon ho troska poznam a on mna, tak snad dobre rozhodne 🙂 a to kukam, ze tu su tie kontroly tehu celkom casto, v takom UK ta prvy trimester tusim ani poriadne nekuknu a potom len dve sono a tusim sa skoro ani k dokimu nedostanes.....tak som este rada, ze tu statne zdravotnictvo celkom funguje 😅
ja som si podprsku prilepsila z dvojky na trojku, tak ratam, ze dokonca to dopracujem na stvorku. a to ked som mala dvadsat, som mala len lentilky pod kobercom 😀 mne dnes doslo troska teplotky, tak oddychujem, ta moja choroba si nechce dat pohov, ale dufam, ze si coskoro da......

nancycka
19. máj 2012

@evickav
@lenka_enka ahojte zienky, uz mi zacinaju tehu radosti 😅 celu noc az dnes do obeda mi bolo tak zle, ze som nevladala ani do kupelne dojst, vsetko sa mi krutilo, ani glg vody sa vo mne nechcel udrzat, uz som cakala, kedy odpadnem...tak som to nejako vydrzala a uz je celkom fajn, snad sa to nebude casto opakovat 😀 bola to fakt sila, take zle som to necakala 😀 dufam, ze vy pokracujete v pohodicke 🙂

evickav
19. máj 2012

@nancycka ja stále čakám, že kedy bude zle mne,,, doktorovi jazdím autobusom, tak asi by mal šofér zo mňa šoky keby musel zastavovať každú chvíľu 😀
my sa teraz chystáme fandiť našim hokejistom, hrajú proti bratom susedom 🙂 mm pravdaže zase hrá svadbu, tak ja teraz musím fandiť za troch 😀