Rozdiel medzi menzesom a krvácaním

16. jan 2024

Ahojte mám dosť nepravidelny menzes naposledy som mala pred pol rokom a teraz som dostala ale bojím sa či to nebolo len nejaké krvácanie ..a že ja som si len myslela že je to menzes ..začalo klasický bolesťou ako pri ms aj najskôr ružovým výtokom ktoré prieslo následne do červenej krvi s malými kúskami zrazeniny na druhý deň..tretí deň už menej krvácania a štvrtý deň skončilo..aj predtým som mávala tak 4. Až 5 dni..a tiež tretí deň som mávala zas mierne bolesti akoby sa maternica zatvárala..ako poznám rozdiel medzi ms a nejakým krvácaním ( rôznej príčiny)?..mám 17 rokov

elanor
16. jan 2024

a zajst za gynekologom ta nenapadlo? Si sice este mlada, ale v tvojom veku vonkoncom nieje normalne, ze zena nema pol roka menzes.

autor
16. jan 2024

@elanor bola som pred mesiacom dal mi antikoncepciu ale ja ju nechcem užívať

elanor
16. jan 2024

a bavila si sa s nim o probleme?
Ked ti dal teda HAK, povedali si to nieje cesta ktorou chces ist? Ze chces ine riesenie?

autor
16. jan 2024

@elanor áno po vyšetrení ma odkázal na endokeinologiu..termín mi dali ale až na marec

sterea
16. jan 2024

Niesi veľmi chudá? Vtedy ženám zvykne vynechávať menštruácia. Alebo keď radikálne schudnú, prípadne pri veľkej fyzickej alebo psychickej záťaži. A antikoncepciu by som nebrala kým nebudeš mať výsledky z endokrinologie. Gynekológ ti bral krv?

autor
16. jan 2024

...len nik mi akosi neodpovedá na otázku ..

autor
16. jan 2024

...len nik mi akosi neodpovedá na otázku ..

januska12323
16. jan 2024

Čakáš, že z nejakého popisu budeme vedieť viac ako lekár a ty sama?

autor
16. jan 2024

@januska12323 a lekár keď tam prídem o dva týždne ako bude vedieť či som mala teraz menzes alebo nie ?

tindik
16. jan 2024

Ja som toto mávala bežne do cca 21 rokov, že takto nepravidelne. Nebola som ani prehnane chudá, ani som neschudla ani nemala žiadnu záťaž. Úprimne som to veľmi neriešila, neviem ci to bolo dobre alebo zle, ale okolo tej 21ky sa mi to krásne upravilo na cca 28 až 29 dní (stále nie úplne pravidelne). Ak by si iba krvácala (mimo súčasti cyklu) myslím ze by si na sebe badala aj iné zdravotné problémy dlhodobejšieho charakteru, myslím napr. Nevoľnosť, alebo bolesti brucha opakujúce sa alebo pretrvávajúce... nie som však doktorka. Na takúto otázku ti tu jednoznačne nebude asi vedieť nik odpovedať. Držím ti palce nech si zdravá 🙂🍀

zuzinka888
16. jan 2024

Ziadne ine krvacanie okrem menstruacie u zdravej zeny-( nemas cysty, nechceny sex, zacinajuci potrat) nema byt. Menstruacia nemysi mat vzdy rovnaky priebeh- niekedy ani neviem ze prichadza, inokedy to vedia vsetci okolo🤣🤣. Mam bolesti, zrazeniny, niekedy si da par hodin pauzu.... Myslim ze to bola menstruacia a uz mas dost rokov aby bola pravidelna- takze riesit toto