Veľmi silná menštruácia. Ako ju zmierniť?

perla200
4. mar 2008

ahojte dievčatá,
viem, že toto nie je téma do snažiliek moc, ale ja som snažilka a mám problém, totižto mávam veľmi silnú menštruáciu, prvé dni mávam hrozné kŕče, bolesti hlavy, podbruška, veľmi krvácam...nemáte na to nejaký recept ako to zmierniť? nejaké čaje, cviky ani tabletky nepomáhajú....

jajka78
20. dec 2017

@jahodka11 a co ti idu robit?

jahodka11
22. dec 2017

@jajka78 ved presneneviem, 4.1. Mam konzultáciu nemocníc, budem múdrejšia....asi nieco podobne ako vyškrab alebo co, lebo tam hrozí 20percentna šanca, ze uz nebudem moct otehotnieť.....ked ja to tu rozoberám v angličtine a nemcine a som rada, ze vobec viem,co sa bude diať....tak niekedy tie podrobnosti neviem okolo toho...bude to len jednodňová chirurgia, ŕaz som uz bola na niečom podobnom,ale to som mala polyp....preto teraz presne neviem,co budu robit, lebo vsetko je akoze OK...

janula2511
9. jan 2019

@meusicka prosím ťa alchemylkovy čaj si pila? Alebo nejaký sirup?

tinkatomas
15. jan 2019

@janula2511 Mne napriklad alchemilkovy caj vobec nezabera, pijem ho dlhodobo a menzes stale velmi silny. Uzivam utrogestan, ktory tiez vobec nezabera.

janula2511
22. júl 2019

@betkaa20 prosím ta ako si brala ascorutin? Len v tedy keď si mala menštruáciu si brala alebo celý mesiac?

janula2511
4. sep 2019

Duphaston sa ako má užívať pri silnej menštruácii?

tinkatomas
8. okt 2019

@janula2511 Mne kazal doktor uzivat 2x denne, vraj idealne je po cca 12 hodinach /napr.o 8.00 hod.rano a vecer/ - predsa, su to hormony.

trudka4
5. nov 2019
vejka23
16. dec 2021

@perla200 ahoj....chcela by som sa spýtat....to po laparoskopii máš ešte väčšie a silnejšie krvácanie?lebo ja som akurát po laparoskopii...a je to brutal...veľmi silné krvácanie a to aj v štvrtý deň menštruácie....ďakujem

mily7
9. apr 2022

@dadulkaf pomohlo nakoniec niečo na zjemnenie krvácania? Ďakujem

mily7
9. apr 2022

@denda83 pomohlo ti niečo po rokoch? Ďakujem

mily7
9. apr 2022

@ataz ahoj,presne môj prípad. Prosím ťa,pomohlo niečo? Hák sa nedá,ale nechceme užívať roky rokúce, ale pritom neviem normálne doslova žiť,pracovať,chodiť...

dadulkaf
9. apr 2022

@mily7 v roku 2013 som otehotnela. Napriek tomu, že obe doktorky hovorili, že po pôrode sa to zlepší, tak to sú len plané reči, ako nás odbiť. Bolesti mi po pôrode pri menzese zmizli, mám ich len občas, a aj to prežijem bez tabletiek. Ale intenzita krvácania sa nezmenila, skôr je niekedy horšia ako pred tým. Začala sa som používať tie najväčšie tampóny, lebo pri vložkách by som vždy pretiekla a je to des, keď v práci sedím a po nejakej dobe vstanem a cítim ako sa to zo mňa valí aj s kusmi sliznice a musím utekať na toaletu. Po pôrode sa mi môj ideálny cyklus 28-30 dňový skrátil na 21-23 dňový. Otras. Pomáham si ho predlžovať pupalkou, tá mi už pomohla pri hnedom výroku. Ale s tou intenzitou si neviem stále rady.

mily7
10. apr 2022

@dadulkaf mne to s tým pôrodom povedali v 20 tke,keď som bola ešte slobodná. Našťastie som ich nepočúval😂tiež sa nooc nezmenilo...ako mohlo,keď sa tvária,že je to hormonálne. Presne ako píšeš. A to budem menstruovat už 30 rokov. Je to ťažké.

ataz
19. apr 2022

@mily7 hm...nič nepomohlo žiaľ...fungujem na molicare 3kvap. prvé 2dni, potom 2kvapkové. S nimi sa dá...existovať. Poradil mi to nakoniec gynekológ, lebo nezabralo nič čo sme skúšali. Pôvod neznámy...ani gynekologický, ani z hematológie nenašli žiadny dôvod...držím palce...

mily7
3. júl 2023

@ataz molicare? Neviem to nájsť v googli. Prosím poradíte? Ďakujem

jajka78
17. mar 2024

@zamilion ako si dopadla s menštruáciou?

zamilion
18. mar 2024

@jajka78 mám Mirenu a odvtedy som bez menštruácie