Wobenzym verzus Profizym - skúsenosti

marisola
10. júl 2016

ahojte,
takže moja otázka znie, radšej wobenzymom sa dopovať alebo profizymom ?citala som rozne diskusie,zevraj profizym je rastlinny iba a ze v cechach ho zakázali pre neviem uz co,ale wobenzym je dostupny všade. Wobenzym vsak obsahuje laktozu, na ktoru som intlerantna, je mi po nom kvalitne blbo od zaludka,a straasne vela tabletiek sa je. profizym sa je iba 6 tabletiek denne. wobenzymu minimalne 9..pocas dna.
mam to na opakovane a chronicke zapaly moc. mechura , ciest, gynekologicke,aj hrdlo...tak neviem,ktorý liek si skor kupiť. mate nejake skusenosti ?pripadne ak je tu nejaky farmaceut,alebo lekár ?ktory by vedel poradit?
brala som tyzden aj profizym aj wobenzym.
po profizyme mi bolo tiez zle velmi, neviem ci obsahuje laktozu,ale stáel mi bolo na zvracanie, od prveho dna. tak som ho vysadila a dala som si wobenzym a po nom mi je takisto.tak ja uz neiem,co robit, nieco take musím brať :(
dakujem za kazde rady

kaja73
10. júl 2016

@marisola ak neznesies ani jedno,tak to nesil /moj starsi syn napr chyta ukrutne hnacky z tychto pripravkov-nemoze ich uzivat/ a imunitu posiluj inak..propolisom,medom manuka,obmadzenim cukru,lepku,vymenou olejov-dobry je olivak,kokosak,kludme maslo..ale nie slnecnica,ci repka-maju vela omega6 mastnych kyselin,ktore sposobuje v tele zapaly...aj tie chronicke-teda ich skus uplne vylucit,malo by sa ti ulavit. A do stravy pridaj omega 3 mastne kyseliny-rybi tuk,lanove semienka,chia semienka,domace vajicka..

marisola
autor
10. júl 2016

@kaja73 zialbohu musim už brat nejake enzymaticke pripravky,ktoré mi neskodia, jednoducho musim, aj lekári mi to odporucaju,aj faramceuti, som na tom uz velmi zle,co sa týka tych urologickych problémov, stale trpím neustalym palenim pri moceni a pod. a stále bolesti :( a nechcem to už riešiť iba tym,ze imunitu budem posilnovať takto prirodne,lebo to mi nepomáha (skusala som to),nepomholo, preto siaham uz po tomto, z wobenzymu mi je priserne, ukrutne krce a hnačky, z profizymu ma len napínalo na zvracanie, a tiez hnačky,ale mesiac by som to aspon mohla vydržať, preto sa pytam,co je lepšie. alebo sarapeptaza, naozaj neviem,čo si nasadiť.
sice na zaludok to uskodilo,ale velmi mi pomohol profizym na toto- za tyzden bratia ma ani raz nepalilo a nemala som rpoblémy.cize viem,ze to pomohlo na sto percent..wobenzym tiez,ale z toho mi je najhorsie,
preto sa pytam skor na rady a tipy,ako to prkeonat..a vravim,aspon na min. 4-5 tyzdnov si to chcem nasadiť. a co je lepšie, co lepsie zaberá a pomáha.

kaja73
10. júl 2016

@marisola ako myslis,ale ked ti to telo dava najavo ze mu to nesedi,moc by som to nesilila..fakt su aj ine cesty na podoru imunity.. 🙂 ja mam dobru skusenost s wobeznizmom...ale mne neskodi..a ako som pisala syn uz z neho problemy ma, tak mu ho nikdy viac nedam

marisola
autor
10. júl 2016

@kaja73 je to strasne,ze jedine uz asi co mi moze pomoct ,wobenzym,a ani ten nesmiem,lebo z neho presedim den na wc stále.:(ale aj tak di za rady