Aké sú plusy a mínusy kočíka ibebe i-stop?

Zodpovedané
8. feb 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka ibebe i-stop. Veľmi sa mi páči design. Zaujímajú ma však aj ostatné kritériá, na ktoré sa treba zamerať pri kúpe nového kočíka.

Aký je Tvoj pohľad na tento kočík?

Aké sú jeho plusy a mínusy?

Ďakujem

Ahoj,

tento kočík sa skôr hodí pre nízkych rodičov, nakoľko maximálna výška otočného rodičovského madla je 102 cm.

Hlboká vanička má vnútorné rozmery 75 x 35 cm. Je takým stredom pre letné dieťa, ktoré je ešte na zimu vo vaničke. Avšak pre jej rozmer už bude asi natlačené spolu s teplejším fusakom.

Športové sedadlo je menších vnútorných rozmerov s nosnosťou sedadla 15 kg na dieťa. Povedala by som, že vydrží tak do 1 roka. Potom sa ti bude zdať malý a nepohodlný. Konštrukcia vážiaca 12,6 kg s nasadeným športovým sedadlom je optimálna. Bývajú aj ľahšie, ale aj ťažšie kočíky. Menšie kolesá z tvrdenej gumy sú určené skôr do mesta. Nákupný košík je veľmi plytký, takže veľa neunesie a väčšie veci nebudú dobre držať v košíku. Spratnosť je podobná ako u veľa iných kočíkov z trojkombinácie. Ani malá a ani veľká. Taký stred. Zadná športová časť je náchylná na poškriabanie. Každý lesklý plast je náchylný.

Dizajnom ale jednoznačne zaujme. A tiež inovatívnou a unikátnou funkciou automatického zastavenia - elektronického zabrzdenia Auto-Braking-System v prípade, že ho nik nedrží.

Plusy:
+ strecha športovej časti XL rozmerov
+ náhľadové okienko v strieške
+ otočné športové sedadlo
+ automatické zastavenie
+ dizajn
+ výška umiestnenia sedadla

Mínusy:

  • malý nákupný košík
  • malé vnútorné rozmery sedadla športovej časti
  • stredné rozmery hlbokej vaničky
  • 12,6 kg váha konštrukcie - niekomu sa to môže zdať veľa
  • obojručné skladanie
  • rozmer po zložení
  • nie je možné pripojiť autosedačku (vajíčko)
  • čistenie poťahu ručne

Celkovo by som ho zhodnotila takou zlatou strednou cestou. U mňa má najväčšie mínus - nemožnosť pripojiť autosedačku. S týmto by som ja osobne neprežila. Keď som mala syna v autosedačke, tak pokojne spinkal a ja som si zatiaľ vybavila potrebné veci (nákup, úrady, lekára).

Pravdou je, že väčšina mamičiek kočík po 1 - 1,5 roku mení. Potom už väčšinou hľadáš spratný športový, ktorý najlepšie zvládne dovolenky, výlety, nákup v meste. Poprípade aj turistiku, ale tu sa tie požiadavky už trošku bijú. Takže niekedy je najlepšie mať dva kočíky. Jeden na cestovanie a druhý na turistiku.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally