Vieš poradiť kvalitný kočík do náročného terénu, s ktorým je zároveň možné aj športovať?

Zodpovedané
13. sep 2023

Ahoj,

ako hlavný kočík máme Easywalker Harvey3. Mám malé auto (Hyuindai i20), preto sme sa rozhodli dokúpiť Easywalker Jackey XL. S týmto kočíkom nie sme až tak spokojní, využívame ho skôr na krátke nákupy. Ak dcérka podrastie, tak si možno nájde svoje uplatnenie (aktuálne má dcéra rok).

Radi by sme začali viac chodiť do prírody, plus manžel chce mať kočík aj k in-line korčuliam. Žiaden z tých dvoch nie je na to vhodný.

Vieš poradiť kvalitný kočík do náročného terénu (príroda, sneh), s ktorým je zároveň možné aj športovať?

Pozerali sme na Thule Urban Glide 2, avšak cenovo by sme chceli asi niečo lacnejšie. Harvey je srdcovka, toho sa vzdať nechcem, Jackey nie je podľa mňa vhodný ako celoročný a Thule mi asi s ťažkosťami vojde do auta. Takže potrebujeme asi všetky 3.

Ďakujem

Ahoj,

kočíky, ktoré sú priamo od výrobcu určené do terénu, na beh a šport je na trhu pomenej. Viem, že mnohí rodičia využívajú kočíky aj na tieto účely, aj keď na to nie sú stavané. Potom dochádza k rôznym poškodeniam častí kočíka – hŕkanie, pískanie, praskanie, poškodenie kolies, bŕzd, vyoseniu kolesa...
To, že budete mať určité obdobie tri kočíky, je úplne v pohode. Ja som na tom bola podobne – hlavný kočík (trojkombinácia), cestovný kočík (nákupy, mesto, rýchle vybavovačky) a terénny kočík (výlet, beh a šport).

Podľa výšky kočíkov, ktoré momentálne používate predpokladám, že ste obaja vyšší. To je tiež jeden z parametrov, ktorý podstatne zužuje výber kočíka vhodného pre Vás.

Z tých cenovo dostupnejších si určite pozri Kinderkraft Helsi a Hauck Runner 2.

Z cenového stredu vyberám odolný Joie Crosster Flex Signature a Graco TrailRider.

Z Top kočíkov na trhu, čo je samozrejme cítiť aj na cene, si pozri Baby Jogger Summit X3 alebo Bumbleride Indie.

Prípadne zváž aj kúpu z bazára.

„Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára?" - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally