Existuje ľahký športový kočík so zvýšenou nosnosťou a dlhou chrbtovou opierkou?

Zodpovedané
11. sep 2023

Ahoj,

máme športový kočík, s ktorým sme spokojní. Zháňame niečo ľahšie a skladnejšie na cesty autom, do MHD a do budúcnosti na posúvanie namiesto golfiek.

Predstavujem si ľahký športiak, klasické golfky nechcem. Ideál je nosnosť aspoň do 17 kg (lepšie ešte viac), čo najmenšia váha kočíka, dlhá chrbtová opierka, dobrý pomer cena/výkon.

Vyhliadla som si nižšie uvedené modely, ale u každého je nejaké „ale“.

Zháňam niečo, čo neexistuje?

Ďakujem

Ahoj,

vyhovovať môže Graco Myavo. Je to cenovo dostupný mestský typ kočíka s automatickým zložením. Vďaka tomu je vhodný najmä aj na cestovanie a časté presuny autom, kedy oceníte jednoručné zloženie s funkciou samostatného státia. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedadlo je možné napolohovať do skoro rovného ľahu a vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Podobným modelom kočíka je aj Inglesina Quid2. Je to cestovný typ kočíka s jednoručným zložením do veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie, na časté presuny autom, na výlety a do mesta. Po zložení nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. Stojí sám vďaka praktickému stojanu, čo šetrí miesto pri uskladnení. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť umožňujú jeho jednoručné ovládanie. Športové sedadlo je veľmi priestranné s možnosťou nastavenia do skoro úplne rovného ľahu s malým sklonom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally