Je Britax Go Next2 vhodný na behanie?

Zodpovedané
8. aug 2023

Ahoj,

chcem sa poradiť ohľadom kočíka Britax Go Next2.

Je naozaj vhodný aj na behanie?

V jednej odpovedi si totiž uviedla, že štvorkolesový kočík na behanie by mohol byť práve tento.

Je ešte aj nejaký iný štvorkolesový kočík na behanie?

Ďakujem

Ahoj,

áno, na podobnú otázku som v poradni už odpovedala:

Môj názor sa neznemil. Pravidlom je, že trojkolesový kočík sa lepšie ovláda pri jazde v teréne, pri behu a aj pri jazde na inline korčuliach. Väčšiu stabilitu má zase štvorkolesový kočík. So stabilitou je to otázne. Je to iba návyk či zvyk, teda naučiť sa správne ovládať trojkolku. Preklopenie akéhokoľvek kočíka na bok môže spôsobiť viacero faktorov. Napr. jazda šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ďalej to môže byť nesprávna manipulácia, ale aj zle rozmiestnené závažie (predkláňajúce sa či neposedné dieťa, maličkosti v kočíku).

Britax Go Next2 je tiež kočík, s ktorým je možné behať, ale samozrejme po rovnejšom mestskom či dedinskom teréne. Na poľné, trávnaté či iné kamenisté cesty sú určené kočíky s väčšími kolesami.

Kvôli zvýšenej bezpečnosti určite odporúčam na rodičovskú rukoväť dokúpiť univerzálny popruh ruku.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally