Aký športový kočík na beh, korčule a aj do mesta?

Zodpovedané
31. okt 2022

Ahoj,

potrebovala by som radu ohľadom športového kočíka. Chcela by som kočík do 330 eur. Musí byť určený na beh a korčule, ale zároveň aj do mesta.

Musí to byť športiak, nutne trojkolka.

Dá sa športovať aj s kočíkom, ktorý má 4 kolesá?

Pozerala som na veľa recenzií, ale nejako sa nemôžem stále rozhodnúť.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

pravidlom je, že trojkolesový kočík sa lepšie ovláda pri jazde v teréne, behu a jazde na i-line korčuliach. Väčšiu stabilitu má zase štvorkolesový kočík. Aj keď so stabilitou je to otázne. Je to iba návyk, teda naučiť sa správne ovládať trojkolku. K možnému preklopeniu sa na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom môže dôjsť pri nesprávnej manipulácií a zle rozmiestnenom závaží u väčšiny trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Veľmi podrobne sme túto tému rozobrali v našom MK videu a článku, ktorý Ti sem pripnem. Mohli by ťa inšpirovať a pomôcť v rozhodovaní.

Ponúkam Ti výber drahších aj lacnejších kočíkov. Zároveň je medzi nimi aj štvorkolesový model, ktorý môžeš využívať aj na beh a šport.

Ak chceš cenovo dostupný trojkolesový kočík, tak odporúčam Hauck Runner 2.

Ak niečo drahšie, ale kvalitnejšie, tak si pozri Baby Jogger Summit X3, Thule Urban Glide 2 ale aj Baby Jogger City Elite 2, Joie Crosster Flex Signature. Resp. štvorkolesový Britax Go Next2.

Naj voľbou na šport by bol otočný Bugaboo Runner. A ešte cenovo už úplne nedostupný Emmaljunga NXT Challenge.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally