Je kočík Espiro Coco dostatočne kvalitný a bezpečný pre dieťa?

Zodpovedané
9. sep 2022

Ahoj,

kúpili sme kočík Espiro Coco. Teraz som trošku zneistená, lebo je to poľský výrobca. Radšej sme mali kúpiť Petite&Mars Street.

Máš osobnú skúsenosť s kočíkom Espiro Coco?

Ďakujem

Ahoj,

to, že je značka Espiro z Poľska neznamená, že jej kočíky sú nekvalitné. Patrí na poľskom trhu k tým lepším a kvalitnejším. Svedčia o tom aj pozitívne hodnotenia.

Nedaj na predsudky, ale riaď sa vlastným názorom a hlavne vlastným pocitom z kočíka.

Espiro Coco je menší športový kočík, ktorý má ľahkú 9,6 kg vážiacu odolnú hliníkovú konštrukciu. Bezúdržbové kolesá sú plnené gélom a má systém odpruženia všetkých štyroch kolies s tlmením nárazov. Predurčený je prevažne na mestský terén a občasný prejazd nerovným terénom. Neotočné sedadlo má nižšiu 15 kg nosnosť.

Nie je to kočík, ktorý Ti vydrží do konca kočíkovacieho obdobia. To však nemá nič spoločné s kvalitou. Kvalita a cena tohoto modelu sú si rovné.

Ak by si si bola vybrala Petite&Mars Street+, či už verziu Air s nafukovacími kolesami alebo verziu RWS s kolesami z tvrdenej gumy, tak stále u neho platí jedna vec. Tento kočík je buď milovaný alebo nenávidený. Nič medzitým nie je. Mamičkám, ktoré ho často skladajú prekáža práve horšia manipulácia pri skladaní. Druhým najčastejšie uvádzaním mínusom je jeho celková váha po zložení. V kufri auta zaberie tiež o čosi viac miesta. Všetky modely majú 48 cm výšku chrbtovej opierky a možnosť úplného ľahu je u nich samozrejmosťou. Priemer zadných kolies je 24 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally