Ktorý kočík je vhodný pre dieťa s Downovým syndrómom na dlhšiu dobu?

Zodpovedané
25. jan 2024

Ahoj,

11-mesačná dcéra má Downov syndróm a už sa nám nezmestí do vaničky kočíka. Potrebovali by sme poradiť. Kočík budeme využívať dlhšie obdobie, tak by sme potrebovali niečo praktické a osvedčené.

Hľadáme:

  • obojstranný model,
  • dobrá by bola ja vyššia nosnosť a väčšie rozmery, aby sa nám do neho zmestila aj neskôr,
  • skladný, aby sa s ním dalo cestovať autom,
  • využitie hlavne v meste,
  • cena primeraná, nemáme nejaké obmedzenie.

Ďakujeme

Ahoj,

osobne by som sa zamerala v prvom rade na bezpečnosť dieťaťa v kočíku a pozerala kočíky, ktoré majú vyvýšené bočnice v polohe ľahu. A možno aj predel na nohy medzi sedadlom a detským madlom. Tým nemyslím klasické bezpečnostné pásy, no skôr popruh, ktorý býva väčšinou odopínací a je umiesnený na športovom sedadle a zapína sa (upevňuje) o detské madlo.

Takýmto modelom kočíka je napríklad kočík Britax Smile 4 či Britax Smile 5Z.

Pravdou je, že otočné kočíky mávajú menej priestranné sedadlá a väčšina z nich sa predáva ako dvojkombinácia. No ak hľadáš kočík do mesta, tak by Ti mohol dobre poslúžiť aj cenovo dostupný model Valco Baby Snap 4 Ultra Trend. Je to veľmi obľúbený jednoduchý a cenovo dostupný kočík, určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú práve po meste. Dá sa zakúpiť aj vo verzii Sport s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým si lepšie poradí s nerovnými cestami na dedine alebo ľahším terénom. Nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Rukoväť je výškovo nastaviteľná, preto je vhodný aj pre vyšších rodičov.

Prípadne môžeš zvážiť aj jeho neotočný bratský model Valco Baby Snap 4.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally