Ktorý kočík zvládne terén, zmestí sa do malého výťahu a má teleskopickú rúčku pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
13. sep 2023

Ahoj,

hľadám kočík do terénu. Teda na dedinu, kde nie je cesta. Je tam len makadam. Občas budeme chodiť aj do mesta.

Parametre:

  • aby zvládol terén,
  • aby sa zmestil aj do menšieho výťahu,
  • aby to nebola úplná hrkálka,
  • dostatočne dlhá športová časť a môže aj vanička - bábo bude zimné,
  • teleskopická rúčka pre vysokých rodičov,
  • dostatočne dlhé striešky,
  • úplný ľah v športiaku,
  • ideálne nejaké vetranie v športovej časti na leto,
  • odbrzdenie vždy celým chodidlom a nie špičkou,
  • stačí dvojkombinácia okolo 600 eur,
  • môže byť aj z bazáru.

Pozerali sme na Espiro Miloo a Babystyle Oyster 3.

Čo nám vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

Babystyle Oyster 3 je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne po mestskom povrchu a občas aj po nerovných cestách dediny. Jeho stredne veľké kolesá sú mäkko odpružené a jednoducho ovládateľné. Jazde napomáha aj dobré ťažisko, ktoré uľahčuje zdolávanie obrubníkov. Tento model kočíka Ti neodporúčam kúpiť, ak máte makadamové cesty. Keby si s ním občas mala zdolávať takýto terén, tak áno. No, ak to je u vás bežný každodenný terén, tak nie.

Espiro Miloo je model, ktorý má bezúdržbové nenafukovacie pneumatiky plnené gélom. Tie spoločne s odpružením tlmiacim nárazy zaručujú dobré jazdné vlastnosti aj na náročnejšom povrchu dediny – teda aj na makadame.

Na podobné otázky som nedávno odpovedala, preto Ti ich sem pripnem. Mamičky žijú v podobnom prostredí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally