Aký je rozdiel v jazde terénom medzi Britax Strider M a Britax Smile 3?

Zodpovedané
25. aug 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíkov.

Aký je rozdiel v jazde terénom medzi Britax Strider M a Britax Smile III?

Ktorý je vhodnejší aj na nerovný povrch?

Ďakujem

Ahoj,

odidva modely sú vhodné pre mesto, ale občas zvládnu aj prejazd nerovnejším terénom. Majú však tvrdšie odpruženie a jazda s nimi nie je až taká hladká. Rozdielne sú hlavne vo váhe konštrukcie s nasadeným športovým sedadlom. Britax Smile III má váhu 13 kg, oproti nemu je 10 kg Britax Strider M ľahším. Nosnosťou športového sedadla a priestrannosťou sú rovnaké.

Jazdné vlastnosti sú však rovnaké. Ani jeden nie je horší a ani lepší.

Smile 3 má nafukovacie pneumatiky, ktoré majú prirodzené pruženie, ale má iba mechanické odpruženie. Strider M má síce nenafukovacie pneumatiky plnené penou, ale má dvojité pružinové a mechanické odpruženie.

To, čo jednému uberá materiál kolies (Strider), to zase druhému uberá odpruženie (Britax). A naopak. To, čo jednému pridáva materiál kolies (Britax), to zase druhému pridáva odpruženie (Strider). Takže preto sú si jazdnými vlastnosťami vyrovnané.

Ja by som osobne volila skôr ľahší Britax Strider M. Ak ale bývaš na dedine, tak Ti neodporúčam ani jeden model. Pozri si hodnotenia mamičiek a sama uvidíš ich názory.

Alebo by som sa poobzerala po inom kočíku, napríklad Babystyle Oyster Zero Gravity alebo Cavoe Osis. Majú lepšie odpruženie a jazda s nimi nepripomína jazdu na cestnom bicykli.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally