Ktorý športový kočík má priestranné sedenie a zvládne aj vyjazdené lesné cestičky?

Zodpovedané
19. dec 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 1,5-ročnú dcérku. Podmienka je, že musí mať priestranné sedenie a možnosť ľahu. Musí zvládnuť dedinu a vyjazdené lesné cestičky. Otočný nemusí byť. Dhá strieška bude veľké plus. Suma do 150 eur, kľudne aj bazárový.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pozerala by som po značkách a modeloch, ktoré ľahšie zoženieš v bazáre. Sú nimi napríklad Petite&Mars Street+ Air s nafukovacími kolesami a Petite&Mars Street+ RWS, ktorý má kolesá nenafukovacie.

Prípadne by som rovno kúpila nový a cenovo dostupný športový model Carrello Bravo Plus.

Ak niečo s väčšími kolesami, tak by som siahla po Hauck Runner 2. Je to ľahký terénny kočík, ktorý so svojimi veľkými nafukovacími pneumatikami zvláda aj náročnejší nerovný povrch.

Prípadne si môžeš pozrieť aj bazárové modely, ktoré sa už nevyrábajú. Sú nimi Britax B-Motion 3 Plus, alebo štrvorkolesový brat Britax B-Motion 4 Plus.

Alebo by som stavila na kvalitnejšie a o čosi drahšie kočíky Thule Spring či Baby Jogger City Mini GT2. Síce ten má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally