Poradíš kočík pre útlu mamičku a jarné bábätko, ktorý bude vhodný do mesta aj na makadamovú cestu?

Zodpovedané
22. sep 2023

Ahoj,

zháňam kočík pre jarné bábätko, ktorý by zvládol bežné chodníky, vynesenie do bytovky a zároveň chodiť každý deň po cca 100 metroch makadamovej ceste ku pozemku kým neurobíme asfaltovú cestu k domu.

Tiež by som ocenila keby bol ľahší. Mám 50 kg, tak nech sa každý deň netrápim nosením. Ďalšie požiadavky:

  • aby bol spratný a zmestil sa do Tourana,
  • aby boli rúčky dostatočne nastaviteľné pre mňa 175 cm a manžela 190 cm,
  • športové sedenie nekorýtkové,
  • nie 3-kolesový,
  • adaptéry na autosedačku, ktorá sa dá polohovať.

Môj vysnívaný je Joolz Hub+. Zároveň mám rada dizajnové kúsky. Cenovo mi je viac menej jedno, rátam že do 1700 - 2000 eur sa zmestím asi s každým kočíkom.

Ďakujem

Ahoj,

perfektnou voľbou pre Vás by bol model Nuna Mixx Next. Jediným mínusom je jeho priemerná váha 12,53 kg. Viac o ňom a o kompatibilných autosedačkách sa dočítaš v tejto mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Model Britax Strider M je kočík určený pre nenáročných rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Má ľahkú, kompaktnú a robustnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou. Otočnú rukoväť je možné nastaviť vo výške od 80 – 115 cm a je vhodný pre stredne vysokých a vyšších rodičov. Zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo je otočné a nekorýtkového typu. To znamená, že ho možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Hlboká vanička a športové sedadlo patria k tým menej priestrannejším na trhu.

Tvoj vysnívaný kočík Joolz Hub+ je vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej rukoväti do výšky 107 cm vhodný skôr pre stredne vysokých a nižších rodičov, ktorí zároveň ocenia aj pomerne nízku hmotnosť (11,5 kg) a jednoduchú manipuláciu umožňujúcu ovládanie jednou rukou. Zároveň je jediným nekorýtkovým modelom značky.

Korýtkový tvar športového sedadla je typický aj pre značku Bugaboo.

Od značky Cybex Ti môžem odporučiť model Cybex Priam 4, pretože je stavaný do mesta. A s jeho vyššou váhou 12,9 kg si nemusíš robiť ťažkú hlavu, pretože pomocou prepnutia do funkcie dvojkolies ho jednoducho potiahneš za sebou. To Ti uľahčí vynášanie. V ťahu po kolieskach človek ľahšie prenesie aj vyššiu váhu. Je však jemne nad Tvoj cenový rozpočet.

Cybex Balios S Lux a Cybex Talos S Lux sú výškou rodičovskej rukoväte vhodné kočíky aj pre vyšších rodičov. Ich nadstavby sú však položené nižšie na konštrukcii, takže je potrebný hlbší predklon čím trpí chrbtica.

Aj mestský kočík Baby Jogger City Sights je určený pre rodičov, ktorí potrebujú skladný kočík s dobrými jazdnými vlastnosťami v meste či na výletoch napríklad do ZOO. Vďaka kvalitnej konštrukcii a odpruženým odolným kolesám si hravo poradí s mierne nerovným terénom, nie však poľnými či lesnými cestami. No aj tento model má športové korýtkové sedadlo, ktoré má možnosť polohovania nôh aj chrbta do úplne korýtkového ľahu. Patrí k tým priestrannejším na trhu, teda bez obáv povozí dieťa tak dlho, ako to bude potrebné.

Zaujať by Ťa mohol kočík Cavoe Moi+. Je to elegantný a štýlový kočík, ktorý vyniká prepracovaním jednotlivých detailov. Je určený pre stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Priestranné športové sedenie a hlboká vanička patria na trhu k tým priestrannejším, vydržia tak od začiatku až do konca kočíkovania.

Ďalším vhodným modelom je Tutis Mio Plus. Je to štýlový kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou a zaujme aj zložením spolu s nasadeným športovým sedením na konštrukcii. Rukoväť sa dá nastaviť až do výšky 115 cm, preto je kočík vhodný skôr pre vyšších rodičov. Samozrejmosťou je aj bohatá výbava v cene. V roku 2023 bol Mio Plus nahradený aktualizovaným modelom Tutis Mio Plus Thermo s novou technológiou ThermoCot™ na dne vaničky, ktorá garantuje tepelný komfort dieťaťa a optimálnu mikroklímu ako v zime, tak aj v horúcom letnom počasí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally