Aký nekorýtkový kočík pre ročné dieťa?

Zodpovedané
9. nov 2022

Ahoj,

mám ročnú dcérku a kočík Joolz Day+. Pri výbere som urobila chybu a nechala som sa uniesť dizajnom a priestrannou vaničkou. Športové sedenie sa mi ergonomicky vôbec nepáči. Vadí mi, že korýtkové sedenie tlačí dcére ramená dopredu, nedovolí v ľahu natiahnuť nohy.

Zháňam kočík, ktorý musí spľňať tieto požiadavky:

  • možnosť úplného ľahu,
  • s dostatočne priestorným sedením pre dieťa,
  • s madlom pre vyšších rodičov (cca 180 cm),
  • s možnosťou šikovne zložiť vrátane sedenia,
  • pre mestský terén, ale s kvalitnými kolesami, aby zvládol aj dlažobné kocky,
  • ocenila by som aj možnosť inštalácie súrodeneckého stúpadla.

Nechcem veľa?

Existuje taký športiak?

Budem rada aj za tipy na kočíky rôznych cenových kategórií.

Mala som vyhliadnutý Cybex Balios S Lux, ale pripadá mi, že polstrovanie chrbta značne zmenšuje priestor operadla a že by bol dcére čoskoro malý.

Mýlim sa?

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš ostať pri značke Joolz, tak odporúčam Joolz Hub+, ktorý má úplný ľah. Rodičovská teleskopicky nastaviteľná rukoväť má maximálnu výšku 107 cm, takže nemusí byť dostatočná. Inak vyhovuje všetkým Tvojim požiadavkám. Výška chrbtovej opierky je 51 cm a je dostatočná pre väčšie dieťa.

Skvele by vyhovoval Easywalker Jimmey, ktorý má teleskopicky nastaviteľnú rukoväť do 113 cm, čo je skvelé. Zároveň má otočné sedadlo vyššie položené na konštrukcií. Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvárajú úplný 180-stupňový ľah. Nenafukovacie gumové pneumatiky majú vlastnosti nafukovacích a spolu s dvojitým odpuržením hravo zvláda aj nerovnejší terén. Viac informácií sa dozvieš, ak si prečítaš môj krátky podrobný článok.

Cybex Balios S Lux je veľmi podobný pôvodnému modelu Cybex Balios S, o ktorom som napísala podrobnú recenziu. Mám ho odskúšaný a nemôžem povedať, že by bolo sedadlo malé. Viem, že je to mestský kočík, ale na dennodenný prejazd dlažobnými kockami s väčšími medzerami ho neodporúčam. Je to skôr kočík na rovný mestský terén.

Ďalšie tipy na kočíky nájdeš v mojej nedávno zodpovedanej otázke, ktorú Ti sem pripínam pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally