Od 2.2.2024 som v novej práci. Mám nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

pracovala som od 31.3.2017 do 1.9.2023, posledné tri roky som bola na rodičovskej. Potom som bola evidovaná na úrade práce - na podpore. Teraz mám novú prácu od 2.2.2024.

Mám nárok na tehotenský príspevok?

Termín pôrodu mám v auguste.

Ďakujem

Dobrý deň,

je podstatné, kedy Vám zaniklo nemocenské poistenie.

Pokiaľ ste si pred skončením pracovného pomeru neaktivovali nemocenské poistenie (napr. čerpaním dovolenky), tak Vám zaniklo dňom nástupu na rodičovskú dovolenku. V takomto prípade, aby ste mali nárok na nové materské, budete musieť mať nových 270 dní nemocenského poistenia. To isté platí aj pre tehotenské.

S prianím pekného dňa,
Lenka