13 ročný syn odmieta môjho partnera. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
4. okt 2019

Dobrý deň,

máme problém s 13 ročným synom, ktorý odmieta môjho partnera. S partnerom žijeme spolu od jeho 8 rokov. Všetko začalo vtedy, keď som otehotnela a zostala som doma.

Jeho akoby nepotreboval a komunikácia medzi nimi stagnovala. Partner je z toho nešťastný a samozrejme aj ja. Keď príde syn zo školy, tak mne všetko porozpráva. Partnerovi nič. Keď ho volá von, tak on odmieta. Keď sa ho spýtam prečo sa s ním nerozpráva, tak povie, že on nevie.

Keď vidí, že ma to trápi, tak mi sľúbi, že sa to zmení. Potom mi povie, že on sa s ním nemá o čom rozprávať. Tak som partnerovi navrhla, aby ho niekam zobral. Partner to odmieta, že jeho to už nebaví stále sa mu vnucovať.

Ako máme postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

príchod súrodenca na svet je hlboký zásah do života Vášho syna. Jeho správanie poukazuje na výrazné zneistenie vo vzťahu k Vám, keďže ste kľúčovou osobou jeho života.

Preto sa orientuje výrazne na poistenie vzťahu s Vami a nie je to nič osobné voči Vášmu partnerovi. Potrebuje od Vás počuť uznanie, že s príchodom súrodenca síce nemáte toľko času na neho, ale on je napriek tomu ten jedinečný, ktorého nikto nemá ako nahradiť.

Hovorte mu kým pre Vás je a ako Vám na ňom záleží. Snažte sa vyhradiť si pravidelný čas s ním osamote a robte spolu to, na čom synovi záleží.

Partnera povzbudzujte v trpezlivosti a vytrvalosti v záujme. Trávte spoločný čas všetci aktivitami, ktoré ste mali spolu radi.

Pekný deň.