Pokračovacia autosedačka po vajíčku zn. BeSafe

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

všimla som si, že na trhu je viacero druhov autosedačiek BeSafe iZi - ktorá by bola vhodná ako pokračovacia autosedačka po vajíčku?
Momentálne máme Cybex Aton 5. Ešte by som sa chcela spýtať, či je možné autosedačku s isofixom pripútať aj na sedadlo bez isofixu, alebo to nie je možné.

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výber vhodnej autosedačky veľmi úzko súvisí s požiadavkami, ktoré na autosedačku máte, ako aj s modelom auta, do ktorého je autosedačka určená.

BeSafe iZi Turn i-Size je polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

BeSafe iZi Twist i-Size je čisto protismerná varianta autosedačky BeSafe iZi Turn i-Size, s natočením do strán a s úspešným Plus testom.

BeSafe iZi Plus X1 je autosedačka, ktorá sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. Je možné ju upevniť len v protismere jazdy, čím sa dosiahne vyššia bezpečnosť dieťaťa. Nosnosť do 25kg, použitie 5 bodových integrovaných pásov až do 25kg. Je polohovateľná aj po pripevnení v aute.

BeSafe iZi Modular X1 i-Size je obojsmerná autosedačka, s nosnosťou v oboch smeroch do 18kg. Je v oboch smeroch polohovateľná, jej výhodou je možnosť zväčšenia priestoru na nohy pre dieťatko v protismere. Súčasťou autosedačky nie je základňa iZi Modular i-Size Base, ktorú je potrebné dokúpiť samostatne.

BeSafe iZi Modular A X1 i-Size je takmer identická s BeSafe iZi Modular X1 i-Size s tým rozdielom, že disponuje samouťahovacími vnútornými pásmi, čo uľahčuje pripútanie dieťaťa v sedačke.

Novinka od firmy BeSafe, BeSafe Stretch, je čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

Pri výrobe všetkých autosedačiek značky BeSafe sú použité kvalitné materiály a najmodernejšie technológie, čo z nich robí top sedačky na trhu.

Ak má autosedačka základňu s isofixovými konektormi a priamo výrobca neuvádza iný možný spôsob pripojenia, túto sedačku na sedadlo bez isofixu neupevníte.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek