Pokračovacia autosedačka s Plus Testom

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

dcéra má 11 mesiacov, 74 cm a 8 kg. Momentálne používame Cybex Aton 5.

Začíname pomaly pozerať po pokračovacích sedačkách. Chceli by sme so základňou, kompatibilnou s isofixom, otočnú.
Rozpočet do 500€. Plus test bude tiež výhodou.

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačky, ktoré úspešne prešli Plus testom, sa dajú upevniť len v protismere jazdy. Jedná sa väčšinou o autosedačky, ktoré sa v aute pripevňujú bezpečnostným pásom auta a o pár autosedačiek s isofixovou základňou.

Medzi otočné autosedačky, ktorých bezpečnosť je zaručená švédskym Plus Testom, patrí BeSafe iZi Twist i-Size. Je to polohovateľná sedačka otočná do strán, s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná len v protismere, s nosnosťou do 18 kg.

Ďalšia je Nuna NORR. Otočná autosedačka s nosnosťou do 18,5kg, s kvalitným poťahom. V balení nájdete aj náhradný poťah. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať len v protismere. Dobre sadne do auta s miernym sklonom sedadiel.

Ak nevyžadujete od autosedačky Plus Test, odporúčam ešte Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. Má dobre riešené vložky a vie vyrovnať sklon aj na šikmých sedadlách. V prípade, že ju budete používať v protismere, jej bezpečnosť je porovnateľná s čisto protismernými autosedačkami.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek