Poradíte autosedačku s Isofixom pre ročného chlapca do 100 eur?

Zodpovedané
7. sep 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre synčeka s výškou 80 cm a váhou 11 kg. Autosedačka má byť polohovateľná. Pokým to synovi vyhovuje, vozíme ho v protismere.

Máme Volvo XC 60, rok výroby 2009, skosené sedačky a Isofix. Preferujem kúpu z bazára v top stave do cca 100 eur.

Pozerala som aj Joie Steadi, nová v eshope stojí 129 eur. Alebo Römer King, ale nemajú Isofix.

Aká alternatíva by bola s Isofixom v dobrej cene?

Sú sedačky bez Isofixu bezpečné?

Dajú sa porovnávať s tými, ktoré Isofix majú?

Ďakujem

Dobrý deň,

z druhej ruky by som sedačku okrem vajíčka nekupovala. Je dosť možné, že jej skončí životnosť (v kat. do 18 kg je to cca 5 rokov) ešte vtedy, keď ju budete používať. Keď máte takto obmedzený rozpočet, išla by som do novej Joie Steadi. Okrem toho Vám nikto nezaručí ako bolo s používanou autosedačkou manipulované a či nebola "búraná".

Isofix nie je bezpečnejší ako SPRÁVNE pripútaná autosedačka pásom. Isofix len zjednodušuje inštaláciu a eliminuje riziko neprávneho pripútania autosedačky.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute