Výber pokračovacej sedačky a vplyv teplotných výkyvov na sedačku

Zodpovedané
24. okt 2022

Dobrý deň,

vedeli by ste nám poradiť pokračovaciu autosedačku pre 14 mesačnú dcéru? Má 82 cm, 10kg, v aute máme šikmé sedadlá.
Rozpočet máme tak do 350€, mala by byť s Isofixom a určite aby sa dala použiť v protismere a aj v smere jazdy.

Taktiež by som sa chcela opýtať, či možu autosedačke a isofixovej základni uškodiť zimné mrazy? V zime u nás v noci býva aj -10 až -15 stupňov, môžeme aj v takýchto mrazoch nechávať sedačku so základňou nonstop v aute?

Velmi pekne ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Joie Stages Isofix. Je to kvalitná, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch) autosedačka s isofixovou základňou. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

Všetky teplotné výkyvy majú nepriaznivý vplyv na životnosť a kvalitu materiálov, z ktorých je autosedačka vyrobená. S prihliadnutím na tento fakt každý výrobca udáva životnosť autosedačky, po ktorej skončení by sa autosedačka už nemala používať.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek