Gynekologička so mnou vybabrala. Môžem ju zmeniť počas tehotenstva?

ivanya
9. feb 2015

Ahojte, chcem sa s vami podelit o pribeh ako so mnou moja gynekologicka "vybabrala". Na zaciatok nieco o sebe, mam skoro 34 rokov, vyse 4 roky sa snazime otehotniet, nic. Mam za sebou 3xIUI a 1xET - vsetko neuspesne, 1xKET uspesny ale bohuzial v 5tt MA. Momentalne som 6tt (otehotnela som prirodzene). Ked som to zistila, navstivila som gyn, ktora mi urobila ultrazvuk, kde bolo vidiet gestacny vak a zhluk buniek. Predpisala mi Duphaston (3x1) a dala mi papier pre obvodnu, aby ma vypisala na PN, vraj pre istotu zostanem do konca tretieho mesiaca doma, kedze som rizikovy pacient na zaklade predchadzajucich udalosti. A tu sa zacali tahanice. Obvodna mi PN odmietla vypisat, lebo vraj od noveho roka vysiel predpis, ze gynekologovia musia na PN vypisovat sami a nie posielat obvodnemu. Tak som pekne krasne isla naspat ku gynekologicke, ktora samozrejme o tomto predpise ani len netusila, ale uistila ma, ze si vsetko prezisti na socialnom urade a PNku mi vypise. Medzitym som bola na krvi kvoli HCG. Minuly tyzden v piatok mi volala, ze uz si prezistovala tie PNky na socialnom, a ze si najskor musi zohnat posudkoveho lekara a ze az potom ma bude moct vypisat, ale ze nech som vklude doma, ze ona mi ju vypise spatne v priebehu tohto tyzdna. Dnes rano mi volala, vraj mam okamzite prist, ze ma posiela na utz do nemocnice, aby sa vylucilo mimomaternicove (podotykam ze som minuly tyzden mala vyse 10 000 hcg + bol v maternici gestacny vak). Tak ma vystresovala jak hovado, ale isla som teda. V nemocnici mi utz urobili, plodik uz je vidiet, krasna akcia srdiecka, tak sa iba divili, ze preco ma tam poslala...No a teraz pride to najlepsie. Prisla som naspat k nej, ze teda dietatko videli v nemocnici a je to v poriadku. O ona mi na to, ze tak potom OK, ze teda ziadna PNka, lebo ta doktorka v nemocnici neidentifikovala tehotenstvo ako rizikove, Takze ona mi vraj PNku nemoze vystavit, lebo nie som rizikovy pacient. Skoro som spadla z noh, tak minuly tyzden som pre nu este rizikovy pacient bola, kym mi nemusela vystavit PNku a zrazu nie som, ked uz mi PNku vystavit ma... Mam riadne nervy, nehovoriac o tom, ze ma vystresovala s mimomaternicovym a poslala do nemocnice na utz (pricom momentalne som 6tt+5 cize este zdaleka nemuselo byt nic vidiet). Co na to hovorite? Mozem zmenit gynekologicku aj ked som tehotna? Viete mi niektora doporucit vramci BA?

pribinak
9. feb 2015

Mozes a urob to cim skor, vo vyssom stadiu uz doktori tehotne nechcu prijimat, ja som bola u mudr cunderlika, ambulanciu mav Horakom parku, je super

lubika39
9. feb 2015

samozrejme ze mozes zmenit, v tvojom pripade by som tak urobila co najskor.

katika55
9. feb 2015

Áno, môžeš zmeniť doktora aj počas tehotenstva. Ja keď som menila doktora, tak mi stačilo objednať sa u nového doktora, samozrejme ma objednal na vstupnú prehliadku a on si vyžiadal všetky papiere od môjho "starého" gynekológa. Ja som za ním ísť nemusela... mala som s ním negatívne skúsenosti, tak som rada, že sa to dalo takto. 😉

domeli
9. feb 2015

@ivanya ahoj, gynekológa môžeš zmeniť, aj keď si tehotná, hoci niektorí neradi preberajú tehotné pacientky (hlavne ale ak ide o pokročilé štádium tehotenstva). V Tvojom prípade by som ale mala rada takého gynekológa, ktorý prihliada na spätné udalosti, ktoré sa stali. Rizikovosť nezávisí iba od toho, či aktuálne tehotenstvo prebieha v poriadku, ale odborník berie do úvahy aj minulé súvislosti a terajší stav či aj terajšiu prácu napríklad (či niečo z toho nepredstavuje riziko) a podľa toho buď odporučí PN (krátkodobú či dlhodobú) alebo nie. V BA poznám skvelého Dr. Kajabu, ale ten už dlho neberie, ak nie si z jeho rajónu, lebo má plno. Ale verím, že niekto poradí odborníka, ktorý sa Ťa ujme, ak sa rozhodneš pre odchod od svojej terajšej gynekologičky. Krásne tehotenstvo s úspešným koncom prajem.

mamka22
9. feb 2015

ahoj moja určite zmeň gynekológa a čo najskôr moja dcérka mala tiež problém otehotnieť a ked už po dlhéj dobe sa jej to podarilo jej gynekológ ju hned dal na rizikové a vypísal jej aj PN tak sa drž moja

darina1952
9. feb 2015

@ivanya zmeň lekárku - stále si riziková s prihliadnutím na predchádzajúci vývoj tehu a samotného otehotnenia... zdá sa že sa "pani" doktorke nechce vypisovať papiere okolo PNniek... a chce si to pre seba čo najviac uľahčiť. Opýtaj sa svojich kamarátiek, kolegýň akých majú gynekológov a ako sú spokojné a prejdi čo najskôr k inému 😉
Držím palce 🙂

diusik
9. feb 2015

@ivanya podla mna by si mala byt urcite na rizikovim,to co vymysla,tiez by ma to nastvalo,ja som menila Dr v 5.mesiaci tehotenstva a bola som od 3. mes na PN

poohie
9. feb 2015

@ivanya blahozelam k babatku a hlavne k tomu, ze sa vam podarilo pocat prirodzene! 😉 nech je tento krat vsetko v najlepsom poriadku!
a ak chces menit doktorku, podla mna cim skor, v 7.tt by nemal byt problem, ved to by si normalne este nemusela ani ist.

hradnapani
9. feb 2015

@ivanya samozrejme, ze v tehotenstve mozes zmenit lekarku. Komplikaciou by vsak mohlo byt, keby si u tejto povodnej lekarky bola menej ako pol roka. Ak sa nic nezmenilo (neviem o tom), tak lekara je mozne menit raz za 6 mesiacov. Ale u tejto si asi dlhsie, takze by nemal byt problem.
a PN-ky sa spatne uz nedaju vypisovat! (minuly rok bola zmena) - to si asi lekarka uvedomila az teraz na tvojom pripade, preto zacala tak zmatkovat

simca06022011
9. feb 2015

@ivanya podla mna ti nechcela vypisat PNku.. ved vymyslala od zaciatku, vymyslela si teda rychlo ze musis ist do nemocnice, aby mala podchytene, ze iny lekar ta videl a nic sa mu nezdalo divne, pritom ale lekari v nemocnici nevedia a nerisia vsetko... vymen lekarku, hned... aby si sa nemusela dalej stresovat s nou. Vela zdravia prajem 🙂

barbora59
9. feb 2015

zmen ju. co najskor. stres hned od zaciatku to je to posledne co potrebujes.

lauricka
9. feb 2015

pn vypisuje gynekolog....co to je za kozu?

melanka21
9. feb 2015

to co je za hlupost, ja som bola PN od zaciatku tehotenstva a gynekolog nemal ziaden problem PN vypisat... Urcite zmen gynekologa.

mircalla
9. feb 2015

@ivanya Skus Pro Care - Hruzik, plati sa tam, ale odporucam, ak este berie. Bud teda neovlada predpisy alebo ti ju nechcela vypisat, ale sila.
Ja som podobny pripad ako ty, PN mi dali bez problemov. Potom som sa po skonceni 1 trimestra vratila do prace. Tie stresy si viem predstavit, ale gratulujem, ze ti to vyslo🙂 Urcite zmen, ved nejde len o PNku, ale potrebujes mat spolahliveho gyndosa

zamilion
9. feb 2015

@ivanya zmeň čo najskôr. robí sa to ku koncu mesiaca zväčša, kvoli prehláseniu v poisťovni

kaktusik007
9. feb 2015

urcite zmen lekarku.
ja som menila gynekologa v prvom trimestri tiez - ked sa totiz moj povodny gynekolog dozvedel, ze som tehotna (mala som 4 mesiace po porode cisarskym) tak automaticky ze interupcia, ani mi nedal inu moznost. Takze zmena gynekologa bolo jedine riesenie, ktore u mna prichadzalo po tomto jeho oznameni u mna do uvahy.

ivanya
autor
9. feb 2015

@mircalla a v procare si mozes platit len za gyn starostlivost? lebo obvodacku menit nechcem

ladyzs
9. feb 2015

Ja som mala tiež PN od gynekologičky od 12tt. kedy som začala krvácať a až do nastúpenia na mat. dov. som bola PN rizikové tehotenstvo....

lunnita
9. feb 2015

ja som mala minuly rok tiez podobny problem s PN. Islo o to, ze v ba pn nevypisuju gynekologovia ale vraj iba obvodni. avak je novy od septembra 2014 zakon ktory vravi (vraj plati vsade okrem ba???), ze pn uz nemozu vypisovat obvodni, ale len gynekologovia. moj problem bol ten, ze som mala v inom kraji obvodneho ako gynekologicku (ba). gynekologicka mi pn nemohla vypisat bo bola v bratislave, ale obvodni mi ju tiez uz nemohol vypisat, lebo bol mimo bratislavskeho kraja. nakoniec vsak sa obvodni zlutoval a na vlastne triko mi ju vypisal. Gynekologicka mi povedala, aby som zmenila obvodneho a dala si ho do ba, lebo tu je bezny postup, ze gyn. nemozu vypisovat pn, ale robia to obvodaci. 😒

mircalla
9. feb 2015

@ivanya iste, mozes, ja tam mam akoze celkovo starosltivost (plati mi to firma), ale mozes chodit len napr. ku gynekologovi...ak este berie...pripadne skus Mudr. valent, robi aj porodnika, ma aj ambulanciu niekde na bjornsonovej....hruzik ma super vybavenie a vsetko ozaj robi poctivo....ja som bola spokojna

mircalla
9. feb 2015
nanervy_2
9. feb 2015

@ivanya nevahaj a zmen.. moj gynekolog mi sam ponukol, ze mi kedykolvek vypise pn, najma ak budem mat chorych kolegov, aby som s nimi nemusela sediet v kancli. a to mam tehotenstvo uplne v pohode.... ked som bola nachladena, ani som nesla k obvodnej, rovno za nim a bez problemov ma vypisal...

kaktusik007
9. feb 2015

@mircalla neuveritelne, ze??? som prisla, povedala ze mi meska menzes a ze som si robila tehu test a bol pozitivny... a on ze -- dobre, tak to musime hned pozriet, a ak to bude pravda ze ste tehotna tak hned vypiseme ziadost na zakrok... ja som sa zmohla iba na - PROSIM???? a on - no ved hadam si to nechcete nechat tak skoro po sebe.... Tak som sa postavila, zobrala mu zo stola preukaz poistenca, povedala dovidenia a sla prec...

mircalla
9. feb 2015

@kaktusik007 Tak to je ozaj neuveritelne

anny1984
9. feb 2015

ja si myslím, že môžeš gynekologičku zmeniť kedykoľvek a ja by som neváhala a utekala odtiaľ
mňa sa moja ešte pýtala (hoci som nemala také problémy ako ty za sebou, ale robila som na 3 zmeny) či nechcem ostať doma, že ona ma v pohode vypíše na rizikové
jej môže byť jedno či ostaneš doma či nie, ona z toho predsa nič nemá
máš na to objektívne dôvody, požiadať ju o PNku
držím palce, nech to dotiahneš do úspešného konca a hlavne sa nestresuj 🙂

erka2014
9. feb 2015

v prvom rade blahoželam! zazraky sa deju 🙂 Ja som nemala absolutne žiadny problem s vypisanim PNky...dokonca mi ju vypisala zaastupujuca doktora nakolko som začala špiniť zrovna ked bol moj doktor na dovolenke..takže v tom problem vôbec nie je...je to pol roka dozadu a vtedy nikto neriešil obvodneho lekara...proste mi ju vypisala ženska doktorka a tym to bolo vybavene..na čo obvodak? a doktorku určite zmen..je to nejaka zmatkarka - ked nie je schopna bezproblemovo poriešiť takuto samozrejmu vec, neviem si predstaviť čo robi ked ide o nejaky akutny problem..radšej vyhladaj niekoho spolahliveho aby si si nevyčitala že sa tam kvôli s prepačenim krave čosi pokakalo...ja som od svojho predchadz. doktora tiež odišla lebo bol nezodpovedny a dopadlo to potratom vo vysokom štadiu...tiež si vyčitam že som nevyhladala niekoho normalneho...každopadne držkaj sa! 😉

kiki68
9. feb 2015

jasne, zmen gynekologicku, ved evidentne sa nevyzna v predpisoch a podla toho ide raz to a raz ono tvrdit? hlavne,ze je male v brusku a bije mu srdiecko. Na ostatne kasli a hladaj lekara, ktoremu budes doverovat a aj to bude prijemny clovek, lebo vela z toho kolotoca je o ludoch a ich pristupe k inym. Drzim palce!!!

ivanya
autor
9. feb 2015

dakujem baby za podporu, nebudem sa stresovat. pojdem za obvodackou, snad sa druhykrat zlutuje a vypise. a medzitym sa mi snad podari vybavit noveho gyn co ma hned vypise na pn...

bonaqa2013
9. feb 2015

Ja by som ešte pridala ranné nevoľnosti - aj kôli tomu zvyknú dávať PN.

zmrzlinkams
9. feb 2015

Gratulujem A nech sa drobcekovi páči V brušku A dosiahnete to spolu do úspešného konca. Ja som mala gyn. Na Kramároch je tomu 4 roky do zadu čo som otehotnela A keďže sme sa snažili cez 4 roky tak už som bola pre Dr riziková aby sme to úspešne dotiahli do konca vypísala mi PN gyn A tiež je Z Ba, obvodné mám mimo Bratislavy A tej som len nahlásila že som tehotná na PN A to bolo všetko len aby O tom vedela. Tiež by som zmenila gyn keď má taký prístup ale ako vykrytie tie dni čo si bola doma, môžeš dovokenkou alebo počtom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre