Gynekologička so mnou vybabrala. Môžem ju zmeniť počas tehotenstva?

ivanya
9. feb 2015

Ahojte, chcem sa s vami podelit o pribeh ako so mnou moja gynekologicka "vybabrala". Na zaciatok nieco o sebe, mam skoro 34 rokov, vyse 4 roky sa snazime otehotniet, nic. Mam za sebou 3xIUI a 1xET - vsetko neuspesne, 1xKET uspesny ale bohuzial v 5tt MA. Momentalne som 6tt (otehotnela som prirodzene). Ked som to zistila, navstivila som gyn, ktora mi urobila ultrazvuk, kde bolo vidiet gestacny vak a zhluk buniek. Predpisala mi Duphaston (3x1) a dala mi papier pre obvodnu, aby ma vypisala na PN, vraj pre istotu zostanem do konca tretieho mesiaca doma, kedze som rizikovy pacient na zaklade predchadzajucich udalosti. A tu sa zacali tahanice. Obvodna mi PN odmietla vypisat, lebo vraj od noveho roka vysiel predpis, ze gynekologovia musia na PN vypisovat sami a nie posielat obvodnemu. Tak som pekne krasne isla naspat ku gynekologicke, ktora samozrejme o tomto predpise ani len netusila, ale uistila ma, ze si vsetko prezisti na socialnom urade a PNku mi vypise. Medzitym som bola na krvi kvoli HCG. Minuly tyzden v piatok mi volala, ze uz si prezistovala tie PNky na socialnom, a ze si najskor musi zohnat posudkoveho lekara a ze az potom ma bude moct vypisat, ale ze nech som vklude doma, ze ona mi ju vypise spatne v priebehu tohto tyzdna. Dnes rano mi volala, vraj mam okamzite prist, ze ma posiela na utz do nemocnice, aby sa vylucilo mimomaternicove (podotykam ze som minuly tyzden mala vyse 10 000 hcg + bol v maternici gestacny vak). Tak ma vystresovala jak hovado, ale isla som teda. V nemocnici mi utz urobili, plodik uz je vidiet, krasna akcia srdiecka, tak sa iba divili, ze preco ma tam poslala...No a teraz pride to najlepsie. Prisla som naspat k nej, ze teda dietatko videli v nemocnici a je to v poriadku. O ona mi na to, ze tak potom OK, ze teda ziadna PNka, lebo ta doktorka v nemocnici neidentifikovala tehotenstvo ako rizikove, Takze ona mi vraj PNku nemoze vystavit, lebo nie som rizikovy pacient. Skoro som spadla z noh, tak minuly tyzden som pre nu este rizikovy pacient bola, kym mi nemusela vystavit PNku a zrazu nie som, ked uz mi PNku vystavit ma... Mam riadne nervy, nehovoriac o tom, ze ma vystresovala s mimomaternicovym a poslala do nemocnice na utz (pricom momentalne som 6tt+5 cize este zdaleka nemuselo byt nic vidiet). Co na to hovorite? Mozem zmenit gynekologicku aj ked som tehotna? Viete mi niektora doporucit vramci BA?

chorucka
9. feb 2015

@ivanya Ahoj ja som tiež menila gynekológa niečo podobné ako tvoja lekárka. Ja som si našla novú gyn. a nová sestrička ma vybavila bolo to 28.1 to som bola v 6tt sestrička mi všetko vysvetlila a vypísala taký papier pre starého gyn. vložila do obálky a ja som už len išla na poštu poslať a Starý lekár má dva týždne čas na to aby poslal tvoju kartu novej gyn. A aby si to všetko postíhala lebo čoskoro ti bude treba ultrazvuk a odbery Aspoň mne to tak vysvetlovala sestrička Tak držím palce nech to stihneš .

ivkadracova
9. feb 2015

prijmu Ta kedykolvek, ja som v 6 mesiaci prisla do gyn-fiv a nelutujem
@ivanya .. a mozes menit doktora aj v ramci centra - zvyknu sa dost lisit

ivkadracova
9. feb 2015

nic

chorucka
9. feb 2015

@anny1984 Ja tiež pracujem na 3 smeny a môj gyn. mi povedal že som zdravá žena že môžem do konca tretieho mesiaca robiť nočné Tak som sa vo dverách otočila a išla k obvodnej a tá ma dala na pn že si ma pred posudkovou obháji lebo sa dlhé roky snažím otehotnieť a mám endometriozu ešte aj na mechúry a operácie za sebou a som náchylná na infekcie proste záleží na lekárovi Hneď som zmenila gyn .

ivanya
autor
9. feb 2015

@ivkadracova do gyn fiv ma nechcu (tam som absolvovala umele), odmietli ma z dovodu, ze nepreberaju konkretne mojej doktorke pacientky...

ivanya
autor
9. feb 2015

zatial som si zobrala dovo. pozeram na nete a zatial som vybrala kocha, v procare slovnaft mudr filkorn, skusim este medicover a aj interklinik.

emilia25
9. feb 2015

Ja som menila gynekologa z ciech v 20tyzdni prisli sme z ciech byvat na slovensko tam som bola cele tehu pn no ale tiez som sa bala ci ma necha novy doktor na pn kedze uz navrat do prace nehrozil ale ked videl cely priebeh tehu ze som spinila a v 13 tyzdni v nemocke tlak vysoky tak ma nechal na pn az do nastupu na matersku a to sme mali este aj svadbu na tu sobotu ma vypisal z pn a v pondelok spetne vypisal novu pn.

ivkadracova
9. feb 2015

@ivanya tak to som skutocne netusila ze maju taketo podmienky.. nepacia sa mi

anny1984
9. feb 2015

@chorucka je to tuším aj v zákonníku práce, že nesmieš robiť nočné a musia ťa preradiť na nenáročnú prácu, čo u nás nebolo možné, najprv ma dali len na ranné, no neskôr aj na poobedné a to ma dožralo - bola som unavená

grelu
9. feb 2015

@ivanya z vlastnej skusenosti by som si vybrala gynekologa porodnika

stanulienkat
9. feb 2015

Skus mudr. Klein na mytnej 5

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre