Lekárovi sa bojím oznámiť, že som nešla na umelé prerušenie tehotenstva

3. okt 2022

Ahojte, ani neviem ako začať, ale hľadám niekoho kto bol na tom podobne ako ja. Mám 32 rokov a 2 deti ( 9 a pol, 1 rok a 3 mesiace). Nedávno som zistila že som opäť tehotná, ani nevieme ako lebo sme vždy používali kondóm a pravdepodobne sa stalo že pri niektorom raze asi praskol alebo bol poškodený a nevšimli sme si to. Antikoncepciu som zatiaľ nebrala nakoľko som malého kojila do roka a dvoch mesiacov, a práve v ten deň keď mi lekár oznámil že som tehotná som k nemu išla si dať vypísať tabletky ( teliesko nemôžem mať nakoľko moje telo veľmi zle reaguje na cudzie predmety v tele a lekár povedal že by to bolo riziko ). Bol to pre mňa neskutočný šok nakoľko sme sa vždy, podotýkam vždy chránili. Revala som ako malá, že už ďalšie dieťa nechcem. Rozoberali sme to z manželom z každej strany a nakoniec sme sa zhodli na prerušení tehotenstva. Išla som teda po 3 dňoch k lekárovi s tým že chcem tehotenstvo prerušiť. Vypísal mi všetky potrebné papiere a poslal ma na všetky potrebné vyšetrenia pred zákrokom. Celý ten čas som bola rozhodnutá že to je najlepšie riešenie až do toho rána kedy som mala ísť do pokladne a dopredu vyplatiť za zákrok. Vtedy mi manžel povedal že aby sme ešte išli domov, aby sme si to ešte premysleli, že sme zvládli dve deti a že zvládneme aj tretie ( máme vlastný celkom veľký dom, dokážeme si aj slušne ušetriť, vzťah máme harmonický, manžel mi pri oboch deťoch popri práci pomáha , vždy sme si navzájom oporou) , že on nedokáže žiť s tým že by sme to malé dali preč, že to nedokáže nakoľko bolo splodene z lásky . A vtedy sa to zlomilo aj vo mne, nedokázala by som žiť s tým že dvom deťom som život dala a tomu tretiemu vzala. No a teraz sa bojím ísť za gynekológom a povedať mu že ja som na zákrok nešla, bojím sa ako zareaguje keďže som najprv pobehala všetky vyšetrenia a potom si to rozmyslela. Je tu nejaká žienka ktorá to mala rovnako? Ako reagoval doktor na to že ste si to rozmysleli?

lucia7933
3. okt 2022

rozhodli ste sa správne❤ to co si bude mysliet lekar by som vôbec neriesila ale myslim ze normalny lekar bude len rad

ivanakal
3. okt 2022

A ked si za nim sla ze chces ist na potrat, toho si sa nebala co povie? hmmm... Co by na to mal povedat? Kazdy normalny clovek, aj lekar by sa potesil.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orangiiina
3. okt 2022

Podľa mna sa bežne stáva, že si to ženy rozmyslia, lebo ich svedomie nepusti 🙂 a myslím, že je na to zvyknutý. Podľa mna ho to ako človeka iba poteší, ze si nakoniec nešla.

janinah
3. okt 2022

Už už ste urobili najväčšiu chybu svojho života.esteze to manžel zachránil..dr to nebude nijako komentovať z toho sa vôbec nestresuj

nevenka
3. okt 2022

@deti95060810 boze, to je hrozne, akoze on bol nasratyy? Kokos, vsak si sa neoplodnila sama...aj za dievky moze on...

ropucha6
3. okt 2022

Gratulujem. Preco by lekar nieco komentoval, je to tvoje rozhodnutie, skor sa mozno potesi.

zuzinabila
3. okt 2022

chcem ta povzbudit, kedze pracujem so zenami po interrupcii. mnohe tieto zeny zrusili zakrok na poslednu chvilu. napr. uz jej isli napichnut narkozu, mala zakrok zaplateny a vsetko okolo a odisla ozaj o 1 minutu 12... peniaze jej vratili, nikto nic neriesil. alebo ine zeny, ktore si rezervovali zakrok aj na viac krat a na viac krat zrusili. je to len tvoja vec, lekar by mal byt v konecnom dosledku skor rad ako keby si zvolila interupciu..

michellemary
3. okt 2022

@0silvia0 presne! Mňa toto vždy strašne vytočí, keď sa ženy sťažujú, že muž nie je spokojný s očakávaným pohlavím... však za to si môže pán tvorstva sám!

petamich
3. okt 2022

verim, ze sa taka vec stava 🙂 lekar profesional to ziadnym sposobom nebude komentovat ❤️

vroni
3. okt 2022

Gratulujem ku krásnemu rozhodnutiu. A myslím, že lekár bude rovnakého názoru.

viky173
3. okt 2022

A preco sa mu to bojis povedat? Co ho splodil on? Ved jemu to moze byt uplne jedno ci budes mat tretie dieta alebo nie. Vypisal Ta na vysetrenia, vysetreniami si presla a rozmyslela si si to, a co ma byt?
Tvoje telo, Tvoj zivot, ved Ta tam hadam neprehne cez koleno a nedostanes po zadku 😀
Nejako neviem pochopit podstatu tohto prispevku. 😀

banderaska29
3. okt 2022

myslím si ze ak je to ludsky tvor tak nielen ze ti pogratuluje ale ti aj tie peniaze vráti 🙂

sisaka
3. okt 2022

@viky173 čo na to lekár je len taká zásterka. Nikoho nezaujíma, čo si lekár mysli o našich rozhodnutiach. Niekto sa prišiel pochváliť a robí mu dobre to virtuálne potľapkávanie po pleci. 🙄

autor
3. okt 2022

@sisaka bože môj ty musíš byť dobre zakomplexovana žena 🤦 áno takéto niečo je naozaj na chválu. To by som musela byť asi na takej nízkej úrovni ako ty aby som sa takýmto niečím chválila. Ale to sa dalo čakať že vždy sa nájde nejaká ktorá si potrebuje kopnúť aby si zdvihla ego aspoň takto keď inak to nevie.

autor
3. okt 2022

Baby ďakujem vám všetkým takto hromadne za pomoc a povzbudenie. A túto tému som nezažila preto že mi robí dobre virtuálne potlapkanie po pleci ako už pani vyšie napísala, ale len preto že som hľadala niekoho kto bol na tom podobne, lebo som ozaj chcela vedieť ako na to lekár reagoval. Lebo ten môj asi nemá až taký ľudský prístup nakoľko mu bolo jedno ako sa rozhodnem, dokonca má v rozhodnutí podporil a povedal že sa aj tak nemám čoho báť že to aj tak ešte nie je ani len plod len malé embryo. Preto som mala obavy, lebo ten môj je síce dobrý lekár, ale vôbec nie empatický.

viky173
3. okt 2022

Sama pises, ze mu bolo jedno ako sa rozhodnes, tak myslis si, ze zrazu mu na tom zacne zalezat? Myslim, ze ma dost svojich problemov, nie aby riesil kazdu jednu pacientku.

neli12
3. okt 2022

💛🧡❤️ budete a aj ste super rodičia. Prajem všetko dobré, hlavne nech ste zdraví 🙂🙂🙂

ailiba
3. okt 2022

Urcite nie si jedina... Je to vazne rozhodnutie a je iba na tebe. Podla mna to pochopi...

ankare
3. okt 2022

Paaanabeka,lekára vôbec neries. Rozhodli ste sa správne! ❤️ Prajem Ti zdravé a krásne dieťatko! ❤️

sim_icek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
3. okt 2022

Lekar Ti povedal milosrdnu loz co Ti mal povedat, ked si chcela zakrok.Je to tvoja vec vobec to neries...kolko hypochondrov, alkoholikov, fetakov zatazuje zdravotnictvo.Rozhodla si sa sprabne.Ked mas nejaky problem s lekarom zmen ho, ale dostal zaplatene takych ako ty su tisice

sasanka605
3. okt 2022

Lekarovi je to jedno, nie je to jeho rozhodnutie ani jeho zivot. Co ti mal povedat, keby ta odhovaral, zle je. Ked ta neodhovaral, tiez je zle. Podla mna je viac empaticky ako si myslis, ak videl ze naozaj nechces tak ti nepridaval a naopak sa ta snazil nejako ukludnit.

veronikavaneska
3. okt 2022

Ahoj ja by som sa vôbec kvôli tomu nestresovala nájdi si iného lekára a on si už dá presunúť kartu a nič nikomu nemusíš vysvetľovať 👍
Gartulujem 🥰 a veľa síl želám 🥰

truskawka
3. okt 2022

netti87
3. okt 2022

Ahoj, velmi krasne ste sa rozhodli. Mas super manzela ,gratulujem. Zelam vela zdravie 😉

iwesska
3. okt 2022

Asi to pocut nechces,ale vec sa ma tak,ze lekarovi si uplne ukradnuta. Jemu je jedno aj to,cii lieky,kt.ti predpise budes uzivat. Ja ked som sa napr.operatera po sekcii pytala,ci mozem nosit poporodny pas,tak mi odpovedal "je to Vasa jazva,robte si s nou,co chcete🤦‍♀️" Takze jeho slovami - je to tvoje telo,vase dieta,jeho zivot to nijako neovplyvni.

sarahh09
3. okt 2022

Určite sa poteší a určite nie si prva ani posledná.
Čo tak zavolať sestričke a povedať jej co je vo veci a uz len vás objedna na poradne.
Lebo v prvom mesiaci sa odoberá sa j krv ci je dieťatko v poriadku.

any_soj
3. okt 2022

Môj doktor by bol rád. A ja ti veľmi gratulujem nielen k dieťaťu ale aj k manželovi! Opäť raz sa ukazuje, akú v tom majú otcovia veľkú rolu. Že žena nepotrebuje počuť "ty sa rozhodni, je to tvoje telo, tvoja vec, tvoje rozhodnutie", ale potrebuje muža, ktorý bude stáť pri svojom dieťati a jeho matke...

any_soj
3. okt 2022

A mrzí ma, že doktor ťa kus nepodporil... Sú aj empatickejší, ktorým ich pacienti nie sú ukradnutí. Pacientom myslím toho drobca v tebe 🙂 Ja napríklad dochadzam dosť ďaleko kvôli doktorovi, ktorý nerobí potraty, lebo by som mala problém zveriť svoje dieťa takému, ktorý sa on bude starať nie pre čo najväčšie dobro drobca, ale podľa toho, ako mu ja urcim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre