Pozitívny test a na sone nebolo nič vidieť

mlil77
2. feb 2015

Baby prosim poradte mi. Prvy den poslednej menstruacie som mala 23.12....28.1 mi vysla prva slabucka ciarka duch na tehotenstom teste. 29 rano mi vysla silnejsie. Cely tyzden som mala menstruacne krce tak som sa zlakla a hned 30.1 som bola u gynekologa na jednorazovom vysetreni, pretoze svoju gynekologicku mam na vychode tak som v BA si zaplatila jednorazove vysetrenie. Sestricka nieco vravela 5 + 3 ...znamena to 5 tyzden tehotenstva a tri dni ? Ako sa vlastne pocitaju tyzdne tehotenstva ?Gynekolog este nic na sone nevidel. Poslal ma na odber krvi este v piatok 30.1...vysledky som mala 167,2 hcg cize pozitivne...najblizsie som objednana ku gynekologovi 9,2 (k inemu gynekologovi - cez znamu)...Chcem sa opytat ci je normalne ze este nic nebolo vidiet na sone alebo ci moze ist o mimomater. tehotenstvo. Mne sestricka povedala ze na sono je este skoro a lekar nic nevidel, dal mi vyvolavacku s tym ze ked som tehotna ze to vraj pomoze plodu, to este som nemala krvne testy. Ide o to ze sa bojim ze nic nevidel lebo to je mimomatern. aj nieco vravel ze prve musime zistit ci ste alebo nie ste tehotna a ak ste ci ide o vnutro alebo mimo....Dnes rano ked som volala so svojou gynekologickou z vychodu a vravela jej ze som bola na sone a ze nic nevidela tiez nieco spomenula mimomater. alebo ze som mohla neskor otehotniet preto nic nie je vidiet. Inak ja som vzdy mavala nepravidelnu menstruaciu...bojim sa ze by to bolo mimo....chcela by som vediet ci je normalne ze mi nic nebolo vidiet este na sone ? neviem ci vydrzim cakat do 9.2...za kazdu radu vam velmi pekne dakujem

somtoja13
2. feb 2015

Ahoj, nemusíš mať žiadny strach baby tu na koniku často píšu že im babo bolo až v 6 niekedy v 7 tt. Všetko záleží od toho aké máš dlhé cykly a kedy si mala ovulku. Mne síce v 5+2 bolo vidno už gestačný vak ale to preto že som mala regulovanu ovulku presne na stred cyklu.Ja som sa ukludnila ešte pred 5 tt tak že som si robila každý deň testy a čiarka krásne silnela ak chceš skús. Držím palce aby to dopadlo dobre a bolo z toho krásne malé mimčo;)

mlil77
autor
2. feb 2015

dakujem 🙂 uz som cela vystresovana, ze preco spominaju to mimomaternicove...ja som stale mavala nepravidelnu menstruaciu, vzdy inak. A mne sa zda ze ovulaciu som mala okolo 14 januara az lebo vtedy som mala priesvitny hlien no a den predtym sme mali s priatelom styk takze mozno vtedy som otehontela a ak by to tak bolo tak teraz by to bol len 3 tyzden ak sa nemylim....

somtoja13
2. feb 2015

@mlil77 neboj vazne oni vzdy zvažujú všetky možnosti preto povedia mimomaternicove ale nemusi to tak byť. Ak si mala ovulku 14.1 tak to bolo na 22 DC nie na 12 DC ako býva čiže mimčo bolo ešte malinke. Keď pôjdeš najbližšie už bude vidno neboj.Krv ti ešte raz nebrali?

mlil77
autor
2. feb 2015

iba teraz v piatok mi brali...co to znamena 22DC a 12DC ? najblizsie mam ist 9.2 ku gynekologovi

somtoja13
2. feb 2015

@mlil77 DC je deň cyklu. A z toho piatku si mala ake hcg hodnoty

ivanya
2. feb 2015

@mlil77 A ake mas pocity, pripadne bolesti?

mlil77
autor
2. feb 2015

v piatok som mala hodnoty hcg 167,2.....teraz u nemam ziadne bolesti ustupilo to.....no podla mna ked som mala ovulaciu okolo 14 januara az tak by to znamenalo ak to dobre pocitam 3 tyzden tehotenstva a hcg je v priemere 167,2 ....to tiez vychadza na 3 tyzden.......citam si tu kadeco o mimomaternicovom a je mi z toho zle :(

petrusape
2. feb 2015

@mlil77 hcg sa ti kazdy den zdvojnasobuje, babo vidno na sone priblizne v hodnote 1000 hcg, ako uz spominala somtoja, tak vzdy ti povedia vsetky moznosti, skus si nevybrat tu najhorsiu a ak si velmi nervozna, tak si zaplat jednorazove sono vysetrenie skor

mlil77
autor
2. feb 2015

prave nad tym rozmyslam ale myslis ze ked v piatok nebolo nic vidiet ze zajtra napriklad by bolo ? ked som mala hcg 170 a kazde dva dni sa zdvojnasobuje dnes by som mala mat cca 360...a do 1000 je este dost daleko tak ci tak by asi nic nebolo vidiet :( a citala som ze moze ohrozit zivot zeny ked je mimo...boze ako mam zistit ci je to vnutro alebo mimo ? cakat tyzden to bude vecnost

mlil77
autor
2. feb 2015

Vzdy som si myslela ze ked budem cakat babo a dozviem sa ze som tehotna budem najstastnejsia ale toto ma ani v zlom sne nenapadlo ze budem prezivat.....

trgypadl
2. feb 2015

@mlil77 je to normalne,ze nic nebolo vidiet.kedy si mala pohlavny styk???

mlil77
autor
2. feb 2015

no mali sme 31.12, 1.1, 6.1 a okolo 13.1 ...........podla toho co som sa docitala ak by to bolo mimomaternicove mozem dostat krvacanie do brucha a mozem byt ohrozena na zivote. Ja neviem co mam robit, gynekologicku mam na vychode najblizsie ma jeden gynekolog vezme az 9.2 ....a ten co som u nho bola ten ma vysetri ale len ked si to znova uhradim, co by ste robili vy ?

trgypadl
2. feb 2015

@mlil77 hlavne necitaj na internete, GEU este nepotvrdili, v pripade tazkosti ako je krvacanie, alebo bolesti pojdes na pohotovost.

trgypadl
2. feb 2015

@mlil77a tu ostava ozaj len pockat par dni, aby doslo k nejakej viditelnej zmene

astonka
2. feb 2015

@mlil77 hlavne sa nestresuj a nečitaj na nete nič a nenamýšľaj si...
zbytočne pojdeš v piatok na dalšie sono ked si bola len teraz, ešte je skoro aby bolo niečo vidno...
maš test, aj z krvi potvrdene že si tehu...ine sa neda robiť nič len čakat na dalši termin ked ta objednal lekar...ak by si mala nejake tažkosti silne bolesti tak vtedy je dovod navštiviť lekara...

mlil77
autor
2. feb 2015

ked ja sa najviac toho bojim lebo som sa docitala ze ked je mimomaternicove tehotenstvo a zena moze dostat krvacanie do brucha a byt ohrozena na zivote. Boze to ked clovek nema znameho lekara tak moze aj umriet. Na vychode mam tetu lekarku a to je uplne iny pristup ked mi ona vybavi nejake vysetrenie tak sa zrazu vsetko da ale ked nemas znamosti tak bud si zaplat alebo cakaj.

mlil77
autor
2. feb 2015

cely minuly tyzden som mala asi tak 5 krat silne menstruacne krce ktore do 5 minut ustupili. Odkedy som bola v piatok na sone a pichol mi vyvolavacku odvtedy to ustupilo, uz som krc nemala len asi 2 krat miernu bolest na emko ale len velmi slabu a hned zmizla...citala som ze ked je mimo tehotenstvo tak vtedy su krce

mlil77
autor
2. feb 2015

no a zaroven som aj citala ze ked sa vajicko uhniezduje aj vtedy su krce ale aj tak podla nich som bola 5 + 3 a nic nevidel na sone takze je moznost mimo....

astonka
2. feb 2015

@mlil77 ja som tiež mala pri poslednom tehu ak krče,aj bolesti v podbrušku-aj take menštuačne na začiatku...to sa uhniezduje vajičko-natahuje maternica...niekedy ženy aj špinia z toho na začiatku...niektore prve mesiace v den ked mali dostat menštuaciu tak maju hnedasty výtok...takže tak tak..u každej ženy je priebeh začiatku tehotenstva aj neskor iny...to sa neda porovnat...ja som bola 3x tehu a vždy to bolo ine...
to mimomaternicove je sprevvadzane aj krvacanim odspodu...nenahovaraj si hlavne nič...a už nič nečitaj... 😉

mlil77
autor
2. feb 2015

krvacanie nemam ziadne len biely vytok to je vsetko ale nie je ani hnedy nic len cisto biely

me_to_you
2. feb 2015

Ale teraz sa naozaj inak nedá, len čakať, zbytočne veľa čítaš a stresuješ sa... Plod potrebuje čas na to aby rástol a bolo niečo vidieť, krče možu byť kľudne uhniezďovanie a nie hneď mimomaternicové, to, že v 3tt nebolo vidieť sonom neznamená mimomaternicové, ale bohužial pri každom tehotenstve je tá možnosť.
Predstav si, že by si k doktorovi nešla a tehotenstvo zistila až v 6-7-8tt

mlil77
autor
2. feb 2015

Inak Astonka ja mam 30 rokov a toto je moje prve vytuzene tehotenstvo, preto sa tak bojim hrozne. Nemam skusenosti nic, mna by ani nenapadlo mysliet na mimo ale to ten gynekolog s tym zacal odvtedy to mam v hlave, neviem vobec naco mi nieco take hovoril.

trgypadl
2. feb 2015

@mlil77 pozri oni Ti musia povedat vsetky moznosti, pocitali do podla poslednej menzes, preto bolo 5+3, ale kedze je to vsetko len orientacne,tak sa toho ne 100% drzat neda.vzdy tam moze byt +- 2t

trgypadl
2. feb 2015

@trgypadl aj kebyze si u ineho lekara caka Ta rovnaky postup, alebo aj v nemocnici by cakali, lebo to nie je este zdiagnostikovane na 100%

astonka
2. feb 2015

@mlil77 ja ti verim,že sa bojiš chapem to...no zbytočne sa ešte viac stresuješ ked si čitas kadečo po nete...
ja som ta len nejak chcela ukludnit,nič ine...
inak biely vytok je tiež v tehu normalny,tiež som ho mala vprych mesiacoch...
ja som bola na sono prvy krat cca v 8tt teho, vtedy som dosatla tehu knizku a bolo vidno už aj srdiečko...
tak sa nestrachuj tolko...ved 9.2 je o týžden to nie je tak daleko...

mlil77
autor
2. feb 2015

inak som si este spomenula ze akurat co na tom sone videl je ze sliznica je vyssia. Pri vnutromaternicovom je sliznica vyssia ci nie ? ako to je ? to jedine tam videl. Potom ma poslal na kramare na odber krve hcg aby sa vylucilo mimo...no a hcg ukazalo 167,2....to ako mam vediet ci ide o mimo alebo vnutro alebo co?......a ja neverim ze som v 5 tyzdni kedze ovulaciu som mala az okolo 14. januar....joj dufam ze toto o par dni bude pre mna uz len zlym snom a zacnem sa tesit z tehotenstva.

astonka
2. feb 2015

@mlil77 ale to ti ja neviem povedat ake su presne hodnoty hcg....ak ti lekar niečo povedal, tak on je tu od toho odbornik on tomu rozumie...ja si tie ich nazvy a všetko okolo toho nepamatam aj ked som bola 3x tehu...neboj sa už tolko...preto treba chvilu počkat lekar vie čo robi...ak aj si cca v 5 tyždni tak je fakt skoro aby bolo na sone niečo vidno...

trgypadl
2. feb 2015

@mlil77 ono sa to pocita podla poslednej menstruacie, niekdy ovulacia a uhniezdenie trva aj 7-10 dni.
sliznica moze byt vyssia aj pri geu aj pri normalnom tehotenstve.
prosim Ta hlavne sa nestresuj, nic ine Ti neostava len pockat.nechod hlavou proti muru, aj tak to neovplyvnis.

ivanya
2. feb 2015

@mlil77 Myslim si, ze ak nemas bolesti tak sa mimomaternicoveho zatial neobavaj. Ak k oplodneniu doslo toho 14, tak je naozaj cas este cokolvek vidiet. Ja viem, je to blbe, ze musis len cakat, ale bude to OK, neboj.

mlil77
autor
2. feb 2015

viem....vdaka za podporu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre