Pozitívny test a na sone nebolo nič vidieť

mlil77
2. feb 2015

Baby prosim poradte mi. Prvy den poslednej menstruacie som mala 23.12....28.1 mi vysla prva slabucka ciarka duch na tehotenstom teste. 29 rano mi vysla silnejsie. Cely tyzden som mala menstruacne krce tak som sa zlakla a hned 30.1 som bola u gynekologa na jednorazovom vysetreni, pretoze svoju gynekologicku mam na vychode tak som v BA si zaplatila jednorazove vysetrenie. Sestricka nieco vravela 5 + 3 ...znamena to 5 tyzden tehotenstva a tri dni ? Ako sa vlastne pocitaju tyzdne tehotenstva ?Gynekolog este nic na sone nevidel. Poslal ma na odber krvi este v piatok 30.1...vysledky som mala 167,2 hcg cize pozitivne...najblizsie som objednana ku gynekologovi 9,2 (k inemu gynekologovi - cez znamu)...Chcem sa opytat ci je normalne ze este nic nebolo vidiet na sone alebo ci moze ist o mimomater. tehotenstvo. Mne sestricka povedala ze na sono je este skoro a lekar nic nevidel, dal mi vyvolavacku s tym ze ked som tehotna ze to vraj pomoze plodu, to este som nemala krvne testy. Ide o to ze sa bojim ze nic nevidel lebo to je mimomatern. aj nieco vravel ze prve musime zistit ci ste alebo nie ste tehotna a ak ste ci ide o vnutro alebo mimo....Dnes rano ked som volala so svojou gynekologickou z vychodu a vravela jej ze som bola na sone a ze nic nevidela tiez nieco spomenula mimomater. alebo ze som mohla neskor otehotniet preto nic nie je vidiet. Inak ja som vzdy mavala nepravidelnu menstruaciu...bojim sa ze by to bolo mimo....chcela by som vediet ci je normalne ze mi nic nebolo vidiet este na sone ? neviem ci vydrzim cakat do 9.2...za kazdu radu vam velmi pekne dakujem

ukulela
2. feb 2015

@mlil77 toni to nerataju odo dna ovulacie, ale od terminu poslednej menstruacie - preto 5 tyzden. alekedze ovulacia oze / nemusi vyt v strede cyklu, tak plod moze byt vidiet u niektorejskor, u inej neskor ...

jaya47
2. feb 2015

@mlil77 To, ze je sliznica vyssia, je dobre 🙂 Z jedneho merania HCG ti ani nepovedia, ci je to vnutro alebo mimomaternicove, takze nemas to ako vediet. Len sa toho neboj, fakt je to len, ze ti povedali tu moznost.
Ak si z toho taka vystresovana, tak este mozes kazde dva dni testovat tehotenskymi testami, ci ti ciarka tmavne (ale pozor, mali by byt rovnakej znacky a netestuj kazdy den, lebo to tmavnut vzdy nemusi).

Lekar ti povedal, ze si v 5tom tyzdni, pretoze oni rataju 5 tyzdnov od predchadzajucej menstruacie pri cykle beznej dlzky. To znamena, ze cas od ovulacie + 2 tyzdne, co ti na ten 14. januar vychadza.

neznama23
2. feb 2015

Mlil77 nestresuj sa a hlavne mysli pozutivne mne bolo vidno az 6+3tt aj to cez vaginalne sono

adelakk
2. feb 2015

@mlil77 v tak skorom stadiu nemusi byt nic vidno, nehovoriac o tom, ze mas nepravidelny cyklus a teda sa presne dlzka tehotenstva vypocitat neda. Lekar zbytocne spominal mimomaternicove tehu, iba ta vystrasil. Takze sa zbytocne nestresuj a radsej si to uzivaj. 🙂

predajca1212
2. feb 2015

Ja som na tom rovnako v sobotu 31.1.som bola na Kramároch na Sone vylúčila tehotnosť akurát endometrium vysoké 17mm,poslala ma na krv na HCG to bolo 349,7 takže tiež som nervózna. Posledný menzes som mala 30.12. Takže by som mala byť 4+6tt... 5.tyzden

tana2278
2. feb 2015

@predajca1212 Moja lekarka ma ani pri jednom tehotenstve nezobrala pred 7 tyzdnom. Vraj na co, aj tak by tam nic nevidela. Mohla si si usetrit nervy. Drzim palce.

predajca1212
2. feb 2015

Ja už mám tri detičky no a pri poslednom už v 6tt pekne bilo srdiečko, pri druhom v 5 tt bol gestacny vak a v ňom fazuľka a prvé v 8tt všetko ako malo byt, to som pracovala a ani som netegistrovala ze už cez dva týždne mi mmeškajú. A teraz nič

petuskaa1
2. feb 2015

@mlil77 ahoj ja som bola na sono v 4 tyzdni povedal ze vidi malu bodku ale hcg mi vyslo 1423 a o tyzden uz bolo pekne vidno

07022007
3. feb 2015

Meškala mi menštruácia, test negat ,išla som na gyndu a gyndoš mi spravil preentívku na sone nič nevidel dal mi duphason a že mi príde ms. Ak nie, tak mám prísť o 2 týždne na vyvolávačku....Prišla som po týždni že záhada je vyriešená a on že ako to ? ja že pozitívny tehu test 😀 Zobral ma na sono a tam už všetko bolo krásne vidieť. bola som v 5 týždni a 2 dni 🙂

lenkapoko
3. feb 2015

ahoj, podla mna ti tvoja gynekologicka nepovedala tu dolezitu informaciu, resp. si sa zacala stresovat.. nemaj strach .. 😉 prve, co mi moja doktorka povedala, ked som jej telefonovala bolo, ze na sone je plod vidiet (najskor) az v druhom mesiaci! takze bud kludna a nemysli hned na zle veci 😉 .. aj moja kolegyna mala skusenost, ze bola u doktorka, nic nevidel, objednal ju o tyzden a vtedy uz mala ten hrasok aj na obrazovke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre