Zvýšený tep srdca na začiatku tehotenstva. Je to ok?

lillinka01
22. mar 2012

Najma vecer pri zaspavani - neviem, ci je to nadmerne vzrusenie z tehu a svadby, alebo je to vycepanie skor?

liz_lemon
22. mar 2012

toto mam niekedy aj ja, presne ako pises pri zaspavani, radsej to povedz lekarovi, a nech ti aj zmeraju tlak
ja mam tlak v poriadku, takze u mna to bude nejakym rozrusenim 🙂

monika2712
22. mar 2012

a to si merias pulz tlakomerom alebo ako to vies? v tehotenstve je mierne zvyseny pluz normalny, ja mavam u doktorky namerany okolo 85, doma max do 80.

anika11
22. mar 2012

mne raz doktorka namerala pulz 135 a hned ma poslala na interne.a tam sa cudovali,ze co ma stresuje,ze v tehu je to vraj bezne mat zvyseny tep.ale tam uz som potom nemala tolko,ale okolo tych 80 som mala stale.
ja mavam aj teraz obcas vyssi ked si meriam.pokial nemas zvyseny tlak,tak to kludne mozes mat zo stresu.ked budes mat poradnu,tak to spomen doktorovi,mozno ta posle na interne..tam ti urobia EKG a budes mat istotu,ze je vsetko OK..ale v tehu sa zene aj zvysi mnozstvo krvi,tak musi srdce zabrat 🙂
hlavne klud a bude dobre 🙂
@monika2712 pulz si mozes zmerat aj bez tlakomeru,staci poratat tepy na ruke alebo na krku napriklad za 15 sekund a vynasobit styrmi.potrebujes k tomu len hodinky 🙂

jankako
22. mar 2012

no tak myslím že je to v pohode.aj ja som to mávala.určite je to z napätia,z toho čo si napísala.svadba,tehotenstvo..neboj sa. 🙂
ale kludne bez strachu to spomeň lekárovi pri najbližšej poradni.uvidíš čo ti povie.

karamel
22. mar 2012

Ja teda neviem, ale normalne to urcite nie je....

jedinecna
22. mar 2012

ja som mala pulz peznamentne 120 - 140 - a neposielali ma na ziadne vysetrenia, porodila som a je to OK... v tehotenstve je normalne mat vyssi pulz

monickapd
22. mar 2012

ano, v tehotenstve je normalne mat zvyseny pulz, ale to znamena pulz do 90...ja som s tym predchadzajuce tehotenstvo chodila na kardio...aj lieky mi nasadili, lebo som mavala pulz okolo 110 a to mi uz byvalo fakt dost zle. Tak tu nepiste kraviny, ze je normalne mat pulz 140, lebo nie je...a to uz urcite fucite a len lezite..neexistuje! aby clovek s takym pulzom fungoval normalne... A to viem o com pisem. Hm. 😔

katren
22. mar 2012

ja mam tep 70 normalne, bez tehu....v tehu som mala aj 110, ale nikdy ma nikam neposlali...ale nebyvalo mi zle...keby mi bolo zle, tak ma asi niekam poslu....
skus sa spytat dr. 😉

kika1111
22. mar 2012

ja som mala v detstve tachykardiu, ked som otehotnela, tak na začiatku tehotenstva asi do tretieho mesiaca sa mi pár krát vyskytlo strašné búšenie srdca..také, že som až nemohla dýchať. Bola som na vyšetrení a povedali mi, že v tehotenstve sa to môže vyskytnúť (paroxyzmálna tachykardia) a mám užívať Magne B6. Užívam to od januára a môžem si zaklopať, že tieto nepríjemnosti pominuli.. a bolo mi povedané, že pre dieťa to nie je nebezpečné.

locko007
22. mar 2012

Myslím, že v tehotenstve to je bežné. Mesiac pred pôrodom som bola na EKG, mala som tachykardiu a švagriná dokonca musela ísť na vyšetrenia kardiológovi. Tá mala viac ako 150 tepov.

lucka1987
22. mar 2012

moj normalny pulz byva okolo 70 -- v tehu som mavala okolo 140 . je to bezne, pretoze srdce musi pumpovat viac krvy ako ked si tehotna neni ....

annaopialova
22. mar 2012

ahoj pred spanim uzi magnezium

gabika51
24. jan 2014

ahojte ja si meriavam kazdy den a kazdy den mam pulz 90-120 a dokonca aj raz som mala aritmiu a som v 13tt je to normane alebo musim ist hned k doktorovy ?? a nemoze to ublizit malemu babu ,,?? dakujem vam

zrka
24. jan 2014

tak ja som mavala busenie srdca a zvyseny tep a bola to stitna zlaza. zistili mi to asi v 16 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre