Som v 17. týždni a nemám ani kilo navyše

karpan
22. mar 2015

Ahojte baby chcem sa s vami poradiť či je normálne že som v 17 tt a zatial nemám ani kilo navyše dokonca mám o kilo a pol menej.... :( keď mi doktor zistil graviditu vážila som 74 kg mala som trochu nevoľnosti ale také v norme žiaden extrém tak sa mi to zdá čudné. Včera som sa stretla s kamarátkou tá je v 20 tt ale na tej je to teda už riadne vidieť tak som zostala trošku zľaknúta. .. aké máte vy skúsenosti mám sa obávať či je to u každého individuálne

zvedavka13
23. mar 2015

Ja som zostala tehotná pri váhe 85 kg. Prvé 4 mesiace mi bývalo tak zle, že som schudla na 81 kg. Teraz som v 23 +3 a do pôvodnej váhy mi chýba ešte 1,5 kg. Bruško mi vykuklo až teraz, na začiatku 23. týždňa. Všetci si mysleli, že si z nich robím srandu, keď som im hovorila, že čakáme bábo🙂 buď rada. Moja segra má 5 detí a pri druhom synovi pri váhe 63 kg za celé tehotenstvo pribrala len 2 kg a malý mal cca 3 kg. Po pôrode mala ešte menej kíl než pred tým, než otehotnela...to je fakt veľmi individuálne...

dankariska
23. mar 2015

Ja som zacala priberat az po 20 tt. V prvom trimestri som dokonca schudla 3kg

lele7
23. mar 2015

@karpan ja som za prvé tri mesiace dokonca schudla skoro 4kg z nevoľností a to som pred tehu vážila len 51kg.. teraz som v 15 tt a pribrala som asi pol kila, čiže stále som v mínuse o také 3kg, bruško mi nie je takmer vôbec vidno, ale pokiaľ drobček rastie tak, ako má, tak sa tým netrápim.. a tiež neberiem žiadne vitamíny, snažím sa jesť ovocie, zeleninku

denuss
23. mar 2015

ahoj, tiez som v 17tt a pribrala som 2kg..lenze jem tak 10x denne 😀 som proste stale hladna, ked sa hned nenajem, je mi zle az ma napina...ale pri prvom dietatku som zacala priberat az po 20tt, a to potom uz islo tak ze 3-4kg za mesiac...takze mas len vyhodu, lebo cim budes dalej tym lahsie priberies..a brusko tiez v prvom tehu bolo pekne vidno az po 20tt, v tomto druhom by som ho uz 15tt neschovala, ale neboj, aj tebe zrazu vykukne 🙂

adkovmotylik
23. mar 2015

Ja som v 15 tyzdni , a sice som trosku pri sebe , kvoli tehotenstvu jem striedmejsie a pozeram na to co zjem 🙂 a pribrala som uz 2,5 kg a popritom som 14 tt nejedla skoro nic lebo som vracala kazdodenne a aj tak priberam 🙂 bohvie ako to je :D je to individualne a nejde o postavu a zasoby maminky 🙂

jaaty
23. mar 2015

@karpan ahoj ja som bola postavou takmer ako ty. Za celé tehotenstvo som pribrala 6,5 kg, pričom naša Hanka mala pri narodení 4190 gr a 51 cm. Už z pôrodnice som odchádzala ľahšia ako pred pôrodom.
... hovorila som, že som mala v brušku "malého príživníka". Lekár to však neriešil, keďže dcérka rástla a vyvíjala sa správne.
Vôbec sa nestresuj, naozaj ešte môžeš pribrať, A keď nie, buď rada, prialo by si to viacero mamičiek 😉

katussska24
23. mar 2015

@karpan ja som v 17.tt a asi by si tiez bola zlaknuta 😅 no kazdy to ma ainak...ak sa plod vyvija v ramci normy a ty zamerne nehladujes, nemas sa coho bat...bud rada 😉

brady1
23. mar 2015

@karpan pri tvojej váhe je to normalne kamoška tiež dokonca schcudla, pro obeznych ľudoch je to v norme dokonca lepšie pre babo 😉

juzanka151
23. mar 2015

@samasa si mala bolesti ako pri slepom creve ?ja som 17tt a dnes osm pocitila take bolesti

samasa
24. mar 2015

@juzanka151 ano 🙂 bolo to skor asi cystou, čo mám na pravom vaječníku - mimochodom tej som pripisovala slabu menštruáciu 🙂 😉 ale každopádne ak bolesti trvajú dlhšie radšej sa zájdi dat skontrolovat 🙂

betus21
4. máj 2015

Baby, ja som akurát 17. týždeň a tiež nemám ani kilečko naviac, ešte som aj schudla, pred tehu som mala o nejaké 2-3 kilá viac a teraz mám 61 pri svojej výške 171 cm. Uvidíme kedy príde ten čas naberania 😀

lele7
4. máj 2015

@betus21 presne, aj ja som počas prvých 3 mesiacov schudla skoro 4 kilá. začala som ich naberať späť až po nevoľnostiach asi nejak v 16 tt a teraz som na pôvodnej váhe (21 tt) 🙂

titttike23
4. máj 2015

je to jednoznacne u kazdeho ine. ja som pribrala 20kg, pred tehu som mala 51kg ale som musela pribrat troska lebo nie a nie otehotniet, som tehotenstvo zacala c 53kilami, ked bola mala polrocna som schudla az vtedy ale som vyzerala ako anorekticka. znama pribrala pocas tehu cca 4kg, pocas celeho tehotenstva vracala. su co priberu 25, 30 ale aj 35kg. ale ako pises, je to uplne individualne.

sense
4. máj 2015

Nebojsa keby nieco nie je v poriadku lekar ti pivie. ja som do 26tt mala plus tribkila a fo koncs tehu plus 14

jaju_ska
6. máj 2015

ja som tiez v 17 tt a schudla som dve a pol kila od zaciatku tehu. nevolnosti som mala len take ze zaludok ako na vode ale nezvracala som a zmenili sa mi chute ze za polievku - hocijaku by som dala pol kralovstva :D a jem vela ovocia - melony miznu v obchode pri mne ako prve. doktorka povedala ze je to normalne no brusko sa mi uz urobilo (nechapem teda z coho ) :D - asi to bude ten melon

betus21
6. máj 2015

@jaju_ska ja už sa tiež neviem dočkať sladkých melónov, a podobných letných dobrotiek 😀 zatiaľ mám váhu takú istú, len bruško sa zväčšuje 😵

yanni
6. máj 2015

@betus21
@jaju_ska ja aj v normalnom stave v lete zijem len na cervenom melone. Teraz v tehu (8. mesiac) jem melony celu zimu. V zime nekrestansky drahe ale aspon ich dostat kupit a su fajneeeee.

Inak k teme, ja som tiez do ca. 25tt nepribrala nic. Potom naraz 4+4 kg a teraz uz zase nepriberam. Zaujimave, pretoze babo za posledne 4 tyzdne svoju vahu takmer zdvojnasobilo. Brusko mi trosku vyskocilo v nejakom 22-23tt ale fakt nepatrne, bolo ho vidiet len ked som bola hola. Teraz jasne, ze uz vidiet dost, mne sa to uklada vsetko do bokov a zadku, hore nic, podprdy nosim stale moje povodne, ani o cislo väcsie 😕
Uz nemam vela dokonca, tak dufam, ze uz vela nepriberiem, som stale dost aktivna, aj ked uz teraz prvy tyzden nechodim do prace. Ale aj tak popehuvam ako vevericka. A jedla si fakt doprajem ale zase nejem viac, ako obvykle.
Takze velmi sa porovnavat neda, kazde telo inak reaguje a aj kazde tehotenstvo je ine. Ale fakt vela robi aj genetika, pohyb a prepchavanie sa.

mirka907
6. máj 2015

To je OK...Ja mam 168kg a sla som rodit ako 58-59kilova....pribrala som za tehu 6-7 kg....a to mi vobec nebolo zle...z porodnice som odchadzala s 51kg...mala sa narodila a mala 3,2kg....takze taka akurat 🙂...ale je pravda, ze ma doktor radsej viac sledoval a rozne reci typu problem so stitnou zlazou viedol... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre