Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

ivanam5389
27. nov 2014

@sfera hm takze ked mi dnes povedali ze oplodnit sa ich podarilo 7 tak to ich asi o 2 dni vela nebude ze?:(
Je nejaka vacsia sanca ze budu aspo 3 embryjka ak ja som zdravotne uplne v poriadku a manzel mal zdravotny problem?

sfera
27. nov 2014

@ivanam5389 to ti nikto dopredu nepovie, záleží na kvalite.mozu sa pekne vyvíjať aj všetky. ...mne keď jeden deň myslím že to bol štvrtok oznámili že ich je 18 ( z toho 16 bolo ukazkovych) a v sobotu mi oznámila, že sú len 7 na mrazenie....tak to bol pre mňa šok, predpokladala som že ich bude viac. Aj som si po plakala že ich zostalo len toľko, bála som sa že mi ET nevyjde a bála som sa koľko pokusov mi zostane a nakoniec to vyšlo na prvý šup. ...samozrejme v 2.IVF....prvé nevyšlo vobec

renitr
27. nov 2014

@sfera ahoj, mozem sa ta spytat ze cim si stimulovala? Podaril sa ti krasny pocet vajok 😉 Drzim palce k vytuzenemu cielu 😉

ivanam5389
27. nov 2014

@sfera a prve IVF ste mali kolko pokusov?

sfera
27. nov 2014

@renitr Gonalom. ..Áno počet krásny aj mierny nábeh na OHsS
@ivanam5389 1.ivf som podstúpila v úplne inom centre a mala som 1x ET a 1 x KET s dvoma embryami, potom sme prešli do MT a vyšiel hneď prvý pokus

renitr
27. nov 2014

@sfera ja mam za sebou 2 neuspesne IVF ale v inom centre a na treti pokus som sa rozhodla pre Martin .. Tak verim ze tento pokus bude uspesny. Juuuj uz musi 😉 zaciatkom decembra ideme na prvu konzultaciu a uz teraz sa tesim 😉

betiii
28. nov 2014

@renitr drzim ti palce ....potom daj vediet prsoim ako dopadla prva konzultacia.aj my sme objedany posledny december na uvodnu konzultaciu tak sa aj bojim aj tesim.uz nech to je konecnne.

renitr
28. nov 2014

@betiii dakujem si zlata 😉 ja sa uz velmi tesim a som fakt zvedava ze co nam navrhnu, aku stimulku a vsetko okolo toho. Ja som stimulovala puregonom a ten na mna asi nejak moc nezaposobil lebo som mala len 5 vajicok a oplodnit sa podarilo vzdy len 2, takze ziadne KET sme ani nemali. V centre vraj budu vysetrovat aj spermie s fragmentaciou DNA, lebo problem vraj moze byt nie len vo vajickach ale aj v spermoskach, tak to som zvedava ako to dopadne 😉

kostickabonnie
28. nov 2014

@ivanam5389 nesmieš myslieť na to, koľké nepreziju, musíš veriť všetkým bambulkam A na diaľku im dohovárať, aby sa pekne delili 😉

ivanam5389
29. nov 2014

@kostickabonnie si zlata dakujem 🙂

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy.

jasna
10. dec 2014

No ako? Je tu nejaká nová tehuľka?

leelooo
10. dec 2014

ahojte, nase umele oplodnenie vyslo na prvy sup v heliose. momentalne som v 8. mesiaci tehotenstva.

maminka1986
10. dec 2014

ahojte baby my sme boli na IUI 26.11 naše prve a...neuspešne podla testu..dnes som bola na krv u mojho gyndoša a začinam špiniť už :((((( som uplne zufala..ideme na dlašie iui a vychádza to na 23.12 ak od dnes ratam 1.DC...ide tiež niekto 23.12????na IUI ? ja sa bojim ist na IVF neviem... ste veriace baby?? ja ano a preto sa anto divam inak :(

betiii
10. dec 2014

@leelooo jej to je krasny pocit ze na prvy krat.dufam ze aj ja budem mat take stasie.ak mozem vediet aku ste mali diagnozu?a ako je v martine??ideme tam na prvu konzultaciu.mam pridelenu doktorku culbovu dofam ze vsetko bude ok.

betiii
10. dec 2014

@maminka1986 ak si veriaca tak hlavne tomu ver ze sa to podari a nad nicim inym ani nerozmylsaj!!!!!!a ked treba chod aj na IVF to bude dobre neboj.ja podsupim hocico.aj ja sa bojim ale chcem mat dieta takze ked aj co budu somnou robit len nech mam dieta.

maminka1986
10. dec 2014

@betiii ahoj tak apson niekto tu je .) ja že nik neodpovie....ja som taka negativna moj muž je zufaly...aj on vravi aby osm verila !!!vy ste boli na IUI? či na IVF? chodite do martina???? helios?iscare? moja sestra je veeelmi veriaca....povedala mi že ma určite nepodpori keby ideme na umele..(((

betiii
10. dec 2014

@maminka1986 ale prosim ta preco by nikto neodpovedal.aj moj je mimo z toho vsetkeho boji sa a ja tiez.my sme sa rozhodli pre martin heliios tak dufam ze spravne.no a na konci decembra ideme prvy krat este len na konzultaciu tak som zvedava ako to cele dopadne.ale ako som uz napisala je mi jedno co mi budu robit len nech to uz je.a treba verit naozaj treba.ja so tiez taka opatrna ze teda co ak sa nepaodari no neviem v kutiku duse ja velmi verim ze to vyjde.verim.a ver aj ty.a sestru nepocuvaj pretoze ona asi nevie aky to je pocit ked chces dieta a normalnou cestou to zial nejde.je to pre niekoho cudny sposob ako prist k dietatu ale zial dnesna doba je taka a vela parov ma problemy.nikoho nepocuvaj.

maminka1986
10. dec 2014

@betiii no my sme už boli na konzultacii v oktobri u Krajkoviča.....vy idete k Staroveckej? aj ona je fajn robila mi IUI teraz ..ale žial nevyšlo no :((((
tak chceli by sme na druhe koncom decembra alebo ešte pred vianocami uvidime...
kolko sa snažite? mate daky problem? manžel spermie ma ok? no pre chlapa je to.....hm asi ťažšie beru to ťažšie kvoli egu -ale to musi ist bokom našťastie moj muž nema problem s tým a tiež chce babatko aj keby na ivf...
moja sestra mala dieťa hned ! nevie čo to je trapiť sa v tomto smere..ale maine problemy zas....
a je velmi veriaca ako aj ja osm ...ale dieťatko chceme...
neboj sa konzultacia je pohode...opýta sa či si mala porody potraty rodinnu anamnezu,vezmu ti hned krv na hormonalny a na pohlavne choroby ja som mala negativne všetko ok ale mam PCO preto berem clostyl na folikuly a pichala som pregnyl....

maminka1986
10. dec 2014

@betiii inak si blizko mna asi 40 km .)) od nas...akurat min týžden som bola v leviaicah .))

renitr
10. dec 2014

ahojte babulky, ja idem v piatok na prvu konzultaciu do heliosu v Martine a uz sa tesiiiiiim 😉 Prave som si dala do kopy vsetky papiere z predchadzajucich IVF a verim ze tu v Martine nam budu vediet pomoct 😉 Juuuuuj uz nech viem na com sme

ramadasa
11. dec 2014

@maminka1986 ja som tiez veriaca tiez mam ale vela znamych co su proti ale leby boly oni na nasom mieste ktovie ako by to riesily.Ja som bola na dva Ivf a na piaty pokus sa podarilo sme v 25tyz.ja mam taku muzovu segru.Kto to neprezil tak nikdy nepochopi a je veeeelmy mudry a keby Boh nechcel tak ten american ci kto to vymyslel tak sa tieti veci nedeju a ja sa tesim z kazdeho ich pokusu a uspechu a som im vdacna i ked ma este do konca caka dlha cesta sme stastny a branym si svoje babo. 🙂 Tak drzte sa 🙂 🙂

dorotka66
11. dec 2014

@jasna áno 🙂

maminka1986
11. dec 2014

@dorotka66 ahoj ty si bola na IUI či IVF?

dorotka66
11. dec 2014

@maminka1986 ahoj bola som na IVF, Et bol 5.11. 😉 pozerám, že si bola na krv. ako dopadla? IVF prvé v Heliose, ale inak II.

maminka1986
11. dec 2014

@ramadasa ahoj jeej gratulujem...🙂 bože aj ja už chcem byt baby ani neviete ako už mi z toho šibe s plačem stale od včera.... :(((až v janurai ideme zase na dalšie IUI....no veru tito čo mali deti hned ako moja sestra nikdy to nepochopia nikdy lebo ich maju...škoda rči...potom by bol hriech aj chemoterapi nie??? ach jaj...krásne tehulkovanie prajem...
ja mam niekedy pocit že nezažijem nikdy ten pocit dve čiarky na teste ked budu :(
@dorotka66 no hotova kovbojka s krvou nechceli mi povedat a dať vysledok!!!volala som k mojmu dr kd emi brali krv-do labaku a tam mi to nechceli povedat že to nemožu po telefone dr je odo mna 20km,že jedine osobne...dnes moj dr nerobil tak som mu volala na mobil aby tam zavolal ..potom mi volal nazad no uuužaaas
ale negativne a už začinam špiniť.(((
chcela som aby sme išli na IUI 23.12. brala som clostyl a myslim že by tam bol folik! ale povedali mi že bud rok nech prideme..tak som smutná z toho ...

dorotka66
11. dec 2014

@maminka1986 chúďatko, smolka. nechápem prečo ti to nechceli povedať. mne už veľa krát povedali, že nič z toho a dokonca aj dosť "nemilo" A neboj, veď to môžete vyskúšať hneď v januári. Ja som to predtým skúšala ako besná (pri prvom IVF) a nevychádzalo... držím palčeky

maminka1986
11. dec 2014

@dorotka66 no že oni nedávaju cez telefon informacie!!! ťavy a to je pro care hlavna vec!!!
dakujem ti....no neviem čo robit...či to tak ma byt že v novom roku až alebo... neviem

ramadasa
11. dec 2014

@maminka1986 nevzdavajte to ja tiez za kazdy pokusom revala,ale to je asi normalne,lebo po tom tuzime a ja uz mam 38 niet na co cakat teraz som stastna.hlavne co poradim ostane doma potrensferi nozky hore try dni nic nerobte za pokus to stoji i ked viem ze ten drobec tiez musi urobit svoje a prisat s k mamicke,este nie sme sice spolu ale tesim sa az to pride.Inac doma som od 1.7 a tie baby co vravia ze je to blbost a nuda tak su hlupe podla mna lebo to dieta stoji za to aby som ho donosila,peniaza niesu vsetko i ked nas to vyslo na poriadne vela prachy budu ale deti nie.moc vam drzim palce

maminka1986
11. dec 2014

@ramadasa no veru je to otras ten pocit.(((ale rozhodla som sa že pojdeme ešte pred vianocami a hotovo! idem brat clostyl od zajtra aj ked len špinim a je!pretože učinok to ešte bude mat z minuleho cyklu možem to okašlat zas čakat na januar....veru je to tak žena by mala oddychovat ked je po takmto naročnom zakroku! ale to su hlupane podaktore to si neber ty vieš čo je pre teba dobré
ja som doma od aprila nezamestnana ...ako viem si privyrobim ..pracu ani nehladam momentálne ked chodime do martina....
dakujem ti pekne!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre