Mám v rozkroku opuch a nejaky vred. Čo to môže byť?

vivienkata
22. sep 2011

ahojte kocky mam taky problem bola som teraz v sprche a všimla som si že mam tam dole ako keby na jednej strane opuch alebo nejaky vred .neviem co to može byt trošku to aj pobolieva mam ist teraz večer na pohotovost alebo pockať do rana a ist k svojmu gyn,dakujem za odpovede

saxana123
25. sep 2011

@vivienkata Tak ako? lepšie? čo to nakoniec bolo?

vivienkata
autor
25. sep 2011

@saxana123 ano uz j to v pohode , bol to len opuch

157misicka
1. okt 2011

ahojte mam asi podobny problem..od vcera mam to tam dole na lavej trane tiez napuchnute a na dotyk to boli a citim nejaku hrcku vo vnutri...mam ist na pohotovost??ja mam male babo tak neviem ...co to moze byt???je to ta bartolinitida alebo???

simca1702
9. júl 2013

@157misicka ja som si to tiež včera objavila ... a nechpem ! Mala som to už raz a bola som aj na gynde .. riadne som sa zľakla ... je to taký vred tiež na ľavej strane vyplnení čirou tekutinou až hnisom ... predým ... mi doky povedal len to že to môže byť aj po holení , že je to chlpok ! Ale bolelo to neskutočne ... nehala som si to "nafučať " a veru potm ke´d som na to tlačila hnis a až krv ...:/ neskutočne to bolelo .... neviem prečo sa to vlastne robí a či sa ned nejako tomu predisť ? Napr masťami ... mám doma napr ...Candibene alebo Macmiror complex aleo nar tie čipky ? ... neskušali ste niektorá takto tomu predchádzať .... lebo ak sa mi to bude robiť čast tak sa zblaznim , hlavne pri tom vytláčaní :/

kimi228
21. dec 2013

dobry den chcem vas poprosit o radu na vagyne sa mi urobilo nieco ako puk ale velmi to boly aj ked sedim aj ked lezim je to skoro pry knecniku z nutra neviem co to je prosim poradte mi niekto u gynekologa som este nikdy nebola mam len 16 rokov a pohlavni styk som tiez este nemala ☹

martina945
4. jún 2014

Ahojte..mam taku otazocku. Nedavno som si vsimla v dolnej casti tak kde je zvycajne najviac chlpkov sa mi tam take jedno spravila co som si myslela ze to je vyrazka. Ale ked som sa nato pozrela tak to vyzera ako malicky kruzok kde okraj je taky hrubsi a stred je taky cudny sa mi nato robi chrastica. Neboli to ani nesvrby..samozrejme iba ked si strhnem tu chraatu tak to postipe... Neviete co to moze byt..ja som sa oholila aby som to videla lepsie..ale je to iba toto jedno...moze to byt z predosleho holenia ze sa mi tak chlpok zapalil alebo co to je...

keira34
22. jún 2014

Ahojte dievčata neviem či mi budete vediet pomoct .....každy mesiac sa mi na pyskoch spravi vyražka alebo vred neviem čo to je nanprv je to napuchnute červene o velkosti jeden centimeter svrbi a štipe potom to ako keby dozrelo a vypada to okolo červene a vnutri biele....snažiala som sa to vytlačit ale prišerne to boli a a ani z toho nič neslo iba krv a mala som ju cca 1tyžden..... 😒

rastulus
9. júl 2014

som v 30 tyzdni tehotensva a urobil sa my 2cm velky bolestivy vred. Velmi ma bolí poradte prosím co s ním mam robit?

vianne
9. júl 2014

@rastulus bez ku gynekologovi....on ti najlepsie poradi co s tym a co na to...viem, ze mne napr. kvoli zapalu odporucil neholit pocas tehotenstva, lebo aj z maleho zapalenehu chlplku a moze urobit az vred, a akakolvek infekcia pocas tehotenstva nie je sranda....

avi77
7. nov 2014

@majloo ahoj prosim ta to bartoliniho zlaza ako sa da vytlacit? Mam pri sebe 2bolest hrce jrdna je vetsia boli to len si myslim ze je to bart zlaza

aduskatt
7. nov 2014

@avi77 to si len tak nevytlačíš, treba zbehnúť lekárovi, čím skoôr, tým lepšie, ak je to bartolinka, tak čakaním to bude len horšie a bolestivejšie

avi77
7. nov 2014

@aduskatt do frasa som objednana na 11 a ani neviem odbrhnut lebo mali je chory a nema kto byt snim ja si len myslim ze to je bart zlaza boli to hlavnr ak si sadnem ako to liecia?

aduskatt
7. nov 2014

@avi77 ja som išla na tretí deň, keď sa to už fakt nedalo vydržať, mala som aj horúčky, proste večer na pohotovosť a rovno si ma nechali v nemocnici, lebo lekárka so mnou nič nerobila, len povedala, že to prejde a dala mi nejakú masť( už si nepamätám akú, bolo to dávnejšie). KeĎ som sa nevedela už ani pohnúť , od bolesti ma triaslo, ani ležať, ani sedieť, ani nič, tak sme sadli večer do auta....ako to liečia dnes, netuším, vtedy mi to narezali, vytlačili, vyčistli a čistili každý deň týždeň, do toho antibiotika, po týždni ma pustili domov s tým, že ak sa to nezopakuje, tak operácia nemusí byť, odvtedy som to už nemala

avi77
7. nov 2014

@aduskatt ja som horucky nemala a ta bolest da ds vudrzat.uz som to raz mala mudr.mi dala atb.a teraz mam to znova.uz mi to akoby mizlo ale ta velka hrcka tam je,a je to vlastne bartolinkaa ake si to mala ti prosim ta?

aduskatt
7. nov 2014

@avi77 opuch s hrčou, červené, horúce, bolestivé

avi77
7. nov 2014

Ano opuch vrlky s velkou hrcou ,‘a na toto je len operacne riesenie nevies?mna asi porazy

222erika222
19. nov 2014

@mitinka mám 14 viem že je to pre mamičky ale ja už som zúfala dnes v škole na WC som tam dole zacítila takú hrču začala som mať hrozný strach a spolužiačka povedala že to je s prechladnutia a že ona to máva tiež. Teraz som a ša okúsoať a zbadala som že je to modro fialové a na vrchu biely "klobúčik" tak som ho odtrhla a ono sa s toho začalo valiť taký obrovský hnisavý prúd. potom som si to stlačila a začala už iba krv stále tam tú hrču mám a už nejde nič von. Fakt sa bojím prosím nejakú radu alebo aspoň čo to je?

222erika222
19. nov 2014

@aduskatt a to narezávanie...bolí? :O :(

kadri
19. nov 2014

@222erika222 zrejme furunkul, vydenzifikovat a pomaha prilozit kusok slaniny a prelepit naplastou, pravidelne vymienat, kym to nezmizne alebo potierat tea tree olejom. moze to byt po chorobe, ale i zo zanesenej infekcie pri holeni, reakcia na pot ap. prevencia - bavlnene spodne pradlo, nie prilis tesne oblecenie, vyhybat sa poraneniu koze, dostatocna hygiena. ak to neprejde domacou liecbou, alebo sa opakuje, je treba atb mast, vysetrit imunitu

aduskatt
19. nov 2014

@222erika222 no, nie je to bezbolestné, ale ten opuch bolí omnoho viac, ono je to po tom narezaní obrovská úľava

majka5586
2. apr 2015

Ahojte zienki mam ties taki problem asi to bude bartoliniho zlaza je velmi opuchnuta a boli zocaciatku som si znej trosku vitlacala krv ale teras je tvrda a bolava robim si sedave kupele v harmanceku ale zatial nic prosim vas o radu.

g_abinka
21. apr 2015

ahoj zienky,potrebovala by som poradit, mojej mame sa na slabine pri rozkroku urobila hrca,najskor sme si mysleli ze je to jebak ale teraz nemoze ani chodit nemoze sa toho dotknut a rozsiruje sa to je to fest tvrde viete mi poradit co by to mohlo byt? dakujem ;)

madamxperia
8. máj 2015

Ahojky žienky,
Mám asi rovnaký problém ako vy.
Už pár rokov ma trápi taký jeden asi zahryznutý a zapáleny chĺpok. Vredík je veľký približne 1 cm vo vnútri je hnis ale nie veľa, keď sa snažim ho vytlačit tak je to boľave,cítim že ten chĺpok sa pri stlačený viac zarezáva.
A keď si vytlačim ten hnus, nastáva uľava ale nie na dlho,o pár dni max tyžden sa to vracia spät. Bola som na gynde dostala som proti zapalovú masť ale aj tá už prestala účinkovat.
Som stoho dost nespokojná kedže je to akurát na takom chúlostivom a citlivom mieste.
Nemám žiadný opuch akurát zapálenú asi cm veľkú hnisavú vyrážku pri dotyku to pychá akoby sa viac zarezávala. Prosím vás poradťe mi ak máte niejaké skúsenosti. Vopred ďakujem

anetkaadamko
13. máj 2015

@madamxperia ak to máš už viac rokov....už pomôže iba chirurgia

marcella24
13. máj 2015

treba jemnejsie sexovat 🙂

miskaaksim
29. okt 2015

@vivienkata ak sa na tom mieste nachádza aj chĺpok, tak môže ísť o bakteriálnu infekciu vlasových puzdier, kde sa ti pozdĺž chĺpka do mazového vačku dostane baktéria a spôsobí zápal , opuch a vytvorenie vredu. Tam sa potom nahromadí hnis, ktorý netreba vytláčáť, dôvod nájdeš opísaný aj napríklad intímny.blogspot.sk, on praskne po čase sám, ak by to bolo veľmi akútne tak ti k tomu vyprázdneniu pomôže lekár ihlou prípadne narezaním, netreba však robiť paniku pokiaľ to nemáš v nose oku a pod...

meca
13. nov 2015

@157misicka ahoj miska co to nakoniec bolo?

venezia2303
27. feb 2016

@vivienkata Ahoj chcem sa spitat ze cisi nebola u ginekola alebo si si nato dala nieco ti lebo aj jama take neco pri posve vopred dakujem za odpoved

helenanovakova
27. feb 2016

daj si na to ichtoxyl, po pár dňoch sa to vstrebe

natalie482
31. máj 2016

Ja vám s týmto pomôcť neviem ale mne sa niečo podobné stalo najprv som si myslela že to je vyrážka ale ešte to nezmizlo...😢nebolí to, nesvrbí ale ak tak z toho nemám dobrý pocit je to také malinké červené...prosím poraďte♥♥

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre