Ľutovali ste niekedy, že máte deti?

24. nov 2022

Ľutovali ste niekedy že mate deti? Alebo poznate nejaké mamy, ktoré žijú bez ich deti? Aky majú život, sú spokojne?

doriiis
24. nov 2022

Ja som mala prvé dieťa ako 20 ročná....dnes mám o pár dní 33 rokov a doma 12 ročného pubertiaka a 6 ročnú dcéru.Najlepsie rozhodnutie bolo mat deti v tom veku.Nikdy by som nic nemenila

cicuca
24. nov 2022

Aký máš vzťah s dieťatkom? Ak je to ozaj takéto, buď skús vyhľadať odbornú pomoc, alebo porozmýšľaj nad adopciou 😐 mrzí ma to, ale dieťatko aj tak cíti, že ho nedokážeš prijať.

euka210
24. nov 2022

Len ked mi je veeelmi psychicky zle tak pridu take myslienky, inak si neviem nas zivot predstavit bez nasich deti.

adrika25
24. nov 2022

Nie svoju dcéru som nikdy neľutovala a ďakujem za ňu Bohu(nie každý deň mu to hovorím ale verím, že to vie)😂a to s ňou začína plieskat puberta a mne odchádzajú nervy do kytek😂v živote ľutujem zopar veci ale ju nikdy aj napriek tomu, že s jej otcom nám to nevyšlo.

ndrag
24. nov 2022

A co otec dietata? Ste este spolu? Ak nie, nemozes dat navrh na striedavu starostlivost? Mozno nie hned, ale ked dieta podrastie. Mozno by ti to ulahcilo vela veci.

mikadooo
24. nov 2022

Vieš čo. My sme dlhšie nemohli mať deti, resp. nedarilo sa mi otehotnieť a vždy keď mi to príde ľúto, ako sa má niekto bezdetný dobre, tak si spomeniem na tie myšlienky, ako mi bolo vtedy. Mali sme jeden druhého s chlapom, kariéru, peniaze, dovolenky, wellnessy, výlety a... a ďalej? Normálne som hľadala motiváciu, čo bude cieľom môjho života. Svet už ako tak pobehaný (už sa mi plietli spomienky, každá destinácia mi prišla plus mínus o tom istom a hlavne už som cítila, že vlastne ma to už nezaujíma, vidieť ďalšie a ďalšie krajiny). Byt kúpený, aj auto, čo teraz? Teraz takto bezcieľne do dôchodku? 🤔. Tvoje dieťa bude mať 18, keď ty budeš mať 33. Za mňa úplne v pohode sa v tomto veku dá cestovať, spoznávať, ale aj žúrovať, koľko ľudí je v tom veku ešte bez detí... Okej, tak nepojdeš s partiou kamošiek zo školy, ale pôjdeš s kolegyňami s roboty, no a? Neverím, že sa medzi nimi nenájde jediná bezdetná v 33jke 😂. Podľa mňa to vidíš príliš negatívne. Tomu dieťaťu nebudeš musieť nonstop skákať okolo zadku... Ja na tvojom mieste by som si skôr robila plány na rok 2038 a v duchu by som odratávala 😁. A teda také menšie cieliky už skôr, napr. na wellness s kamoškou a dieťa šupnúť do tábora, to sa bude dať už tak cca o 3 roky 😉.

konikkon
24. nov 2022

@heleninamama preboha, to je mi ľúto😱 možno tvoje dieťa je zlá investícia. Moje dieťa je však najväčší dar a zmysel života. Nikdy som nezažila nič krajšie a lepšie ako byť matkou. Môj bezdetný život bol síce krásny, ale s dieťaťom má úplne iný rozmer a význam.

anjelicek26
24. nov 2022

Myslim, ze sa pytas na nieco uplne ineho, ako je otazka hore... otehotniet a porodit v 15tich chce poriadnu davku odvahy, zodpovednosti a vnutornej sily, mozes byt na seba hrda, ze si sa dnes dostala sem. Dietatko ma tri roky, pojde do skolky, ty do prace a skoly (idealne vecer/vikendy). Ked si ustala vychovavat dietatko sama, ustojis aj tie vsetky dalsie kroky. Budes uzasna hrda mama, pretoze perspektivne - to najtazsie mas za sebou...tvoje dieta bude kazdym dnom sikovnejsie, samostatnejsie a bude ta potrebovat menej a menej. Bude ta naplnat hrdostou a tebe sa otvoria moznosti ako pises - zacat zasa zit svoj zivot. Si neskutocne mladucka. Ked budes mat 25 budes mat doma 10 rocneho velkaca, ktory ti bude oporou. Pozeraj dopredu, nedepkarci. Zvladla si to doteraz vyborne a zvladnes aj dalej. Ono to bude uz len lepsie a lepsie. Ja som otehu tiez "skoro" v 21 rokoch... sokove stavy...dnes mam skoro dospelu dceru, mam manzela, dalsie deti, skvelu pracu, velky dom, cestujeme, zijeme... ano vtedy s tym testom v rukach som to "nebola schopna vidiet". Ale takto s pohladu +20 rocnej zeny od teba - robis to dobre a si silna. Kazdy mame obcas dni, ked je toho na nas vela, ked je depka, ked mas pocit, ze sa to na teba sype. Ale treba sa z toho vyhrabat a pozerat dopredu.

heni79
24. nov 2022

Nikdy.

lily246
24. nov 2022

Ahoj, chápem tvoje pocity, musí byt strašné mať dieťa v 15tich a stratiť mladosť. Môžu tu baby písať, akú máš výhodu, že v 30tich budeš mať voľnosť oproti ostatným 30ročným, ktorí budú prebaľovať bábätká. Nemyslím si to, patrí to k 30tke tak ako patria diskotéky 16 ročným, párty, bytovice, intrákovice, cestovanie po svete, učenie sa, spoznávanie mužov, tvorenie priateľstiev 20 ročným, budovanie kariéry a finančného zázemia 25 ročným...Proste spoznávať svet a hľadať si miesto v ňom, žiť len sama pre seba...to už ako matka malého dieťaťa nezažiješ rovnako ako slobodné bezdetné baby. Ale nezúfaj. Skús vyťažiť zo situácie maximum a obrátiť svoj život k lepšiemu.
1. Dorob si školu, vzdelávaj sa, si mladučká, do hlavy to pôjde ľahko, obklop sa študentmi, oživí ti to život.
2. Nájdi si potom poriadnu prácu aby si mala dosť financií.
3. Čo partner/muž? Ak nie je, randi, uži si mužskú pozornosť, ale už rozvážne vyberaj.
Držím palce tebe aj tvojmu dieťaťu.

ariannazara
24. nov 2022

Je to ťažké v tvojom prípade ale predstav si ze budeš mat 30 a 15 ročne dieta. A v 30ke život ešte len začína. Super ze si do zvládla.

greta2017
24. nov 2022

@autor mas 18 a 2-3r dieta....cize ked ono uz bude uplne samostatne povedzme ked bude mat 25r...ty budes mat cca 40r a mozes zacat zit! A ostatni budu mat 2-3r deti. Ty sa len teraz snaz...aj ked viem ze je to tazke dokoncit si vzdelanie aby si si vedela zariadit nejaky bytik a najst slusnu pracu. Neviem ake to je mat tak skoro dieta ale asi tvoje pocity su pochopitelne kedze ako pises si prisla o vsetko. Hlavu hore. Pobozkaj toho maleho cloveka ktory za nic nemoze a ktory potrebuje milujucu mamku viac nez cokolvek ine. Drzim ti palce!🍀

miadi
24. nov 2022

@bublinka1426 prepac to je taka blbost ze mlada mamina si dlhsie užije dieta. ved nikto nevie kolko sa dozije co ked umre o 5rokov a starsia mama sa mozno dozije aj 90? to je fakt trapna utecha ze si dlhsie uzije dieta na ktore nebola zrela ani pripravena a ktore si nevie uzit teraz ked ma len 3roky ...ako si ho uzje v puberte ked ju budu s deckom mat obe naraz ???No nijak. Ked nezmeni svoj pohlad na materstvo hned teraz alebo nenajde ine riesenie.

anonymous87
24. nov 2022

Nie nikdy. Ano casto sa zasnivam ake by to bolo nemat deti. Ake je to spat celu noc a dokedy chcem. Ake je to byt “panom svojho casu”. Ale potom na mna mladsi zakrici tou svojou zacinajucou recou: mami pozri a ukazuje mi vezu z lega, ktoru postavil a tlieska a tesi sa z toho. Nasledne starsi pride a poprosi ma o pomoc s niecim a ja viem, ze rozhodnutie mat deti bola moja zivotna vyhra. Ze ich lubim ako kone a nikdy by som nemenila. Aj ked zivot dokazu skomplikovat paradne 😂🙈
Ja milujem byt mamou. Ale chapem, ze nie kazdy ma take pocity 🤷‍♀️
Ty si este velmi velmi mladucka. Drzim ti palce, aby si si uvedomila, ze pre dcerku si cely vesmir

ivangeline
24. nov 2022

Nelutovala ale pocitujem nostalgiu za starymi casmi. :D Mam kamosku,kt neplanuje deti a ani ich nechce. A tiez je spoko. ;)

bublinka1426
24. nov 2022

@miadi .....''obrazne'' samozrejme...mozme si pisat aj o konci sveta, ale nemam chut na polemiky takto vecer🙈

bublinka1426
24. nov 2022

@miadi a ja som tu nie na to aby som ju utesovala. ona sama sa ma uvedomit toto forum je o tom ze si kazdy napise za seba. pekny vecer prajem a prepac ze si sa nad mojou spravou tak pohorsila.

liusa82
24. nov 2022

No ja som doborovolne bezdetná a meniť to teda nehodlám ani náhodou 🙂Presne ako to tu píšu.Máloktorá sa ti prizná že by menila.Ja mám celkom deti rada,ale ak nie sú somnou neustále.Stačí mi nejaké pár hodín postrážiť a mám teda dosť.A pochybujem že by sa zmenilo keby je to moje dieťa, zo mňa.Zmenilo by sa jedine to,že by som ho nemohla už ozaj nikde nikdy vrátiť😀Ale zase lutujem tie ženy,ktoré by deti aj chceli a zas ich mať nemôžu

ariannazara
24. nov 2022

@greta2017 super si to napísala.

lucimax
24. nov 2022

Nevidela by som to tak čierno. Porovnávas sa s rovesníkmi. A tí majú samozrejme iný život, voľný, slobodný. Ale keď budeš mat 30, bude to naopak. Oni budu uviazani doma, zažili školu, prácu a zrazu žiadna socializacia, telo už inak zvládať bude nápor prebdenych noci. A ty budeš voľná a užívať si život. Navyše budeš mat partaka...svoje dieťa. Ktoré už bude úplne samostatné. Vydrz ešte kým pôjde do školy, bude to stále lepšie a lepšie. To co prežívaš teraz je prirodzené. Tak ako nemáš nervy na dieťa a cítiš, že ti vzalo slobodu a možnosti, takto isto to cíti aj veľa 30 + ročných mamiciek, napriek tomu, že dieťa bolo plánované. Áno, máš ťažší štart, ale toto cele ta posilní, len vyhodnotiť to vieme až o pár rokov. Ak sa dá dostuduj, povedz si ze vydržím ešte.. a za 3..4...roky, každým rokom budeš viac slobodnejsia, môžeš ísť ďalej študovať, nájsť sindobeu prácu, na výlety, dovolenky chodiť, vďaka dieťaťu kopec nový h ľudí spoznáš, skrátka teraz to úplne pusti z hlavy, len to prijmi co a ako je a ži. Ako vieš. Pre niečo si sa rozhodla nechať dieťa. Pochybnosti ma každý človek z času načas. Je to normálne. Ver svojmu rozhodnutiu. Drz sa.

1gabriela13
24. nov 2022

Teraz to vnímaš ako katastrofa. No ja ti poviem ,že ja som mala dcéru v 28 ,rozbehnutá kariéra,super práca platovo ,povýšili ma a odišla som na materskú. Po 3 rokoch som dala výpoveď ,počas toho keď bola dcéra bábätko som začala študovať druhu výšku ,a venujem sa teraz úplne niečomu inému,platovo nič moc a dosť ťažká práca . A som tu ,žijem všetko je super. Ty môžeš začať s kariérou aj o 10 rokov keď budeš mať väčšie dieťa,môžes ešte kľudne žiť,o nič so vlastne neprišla. Dorob si školu,makaj na sebe a časom sa ti to vráti 100x. Ma ti kto pomôcť ?

miadi
24. nov 2022

Nikdy som nelutovala ze mam deti .Ale nemala som ich v 15ke. A o nic som neprisla. Zila som cestovala pred detmi aj potom s detmi. Necudujem sa ti teda ze si uvedomujes ze si o nieco ukratila samu seba. Musela si skor dospiet ,lebo si zacala zit sexualne skor nez si sa vedela chranit nez si vedela byt zodpovedna. No potom si prijala zodpovedne nasledok svojho chovania a teraz citis ze za to platis. A aj platis. Vsetko ma svoju dan. Neviem aka je tvoja rodinna situacia. Ci zijes s otcom dietata ci ste spolu stastni ci len z donutenia situacie.. Si velmi mlada a mala by si si aj nieco uzit no uz si mama tak len zodpovedne. Tvoje dieta za nic nemoze a kedze stebou zije uz 3roky tak snad ho nedal na adopciu ci dedkovcom. Ma k tebe citove vazby. Ale nemala by si ho brat ako gulu na nohe co ti brani zit stastne. Len mas zit aj tak aby bolo stastne aj tvoje dieta. Neviem ci uz je v skolke alebo do nej pojde ty pojdes do prace. Mohla by si si dokončit školu ak ju nemas dokoncenu. A zit zodpovedne minimalne dalsich 15rokov no dopriat si vsetko co sa aj pri detoch dopriat da. Neber to ako koniec sveta alebo ako zniceny zivot. Pocit stastia je aj o tvojom uhle pohladu ako sa nastavis.

bennn
24. nov 2022

Podla mna mať dieťa skôr je lepšie ako neskôr... Budeš mať 30, dieťa bude mať 15 a obaja môžte randiť :D ... Podla mna daleko lepšie ako mať 50 keď má dieťa 15...

bublinka1426
24. nov 2022

@alandra aspon si uprimna. niektore zeny to nepriznaju.

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoxinka
24. nov 2022

Ja deti neľutujem. Ale k inému som chcela. Ja mám 38 rokov, deti tri. Najmladšie má tri roky a ja mám pocit, že konečne idem po 10 rokoch revu, plienok a všetkého, čo k tomu patrí, idem konečne žiiiiiiiť! Mám koooopu plánov, nápadov, vzdelávam sa, začínam robiť úplne novú prácu … a teda rozhodne nemám pocit, žeby bol môj život nejako stratený. Tvoje dieťa bude mať 15, keď ty 30. To budeš môcť robiť už hocičo. Môj 10 ročný syn je úplne samostatná jednotka. Keby mám len jeho, aj výšku spravím popri ňom. Vôbec by som sa na tvojom mieste takto neopúšťala. Môžeš mať všetko, čo máš pocit, že si stratila, chce to len zmenu tvojho postoja.

mischap
24. nov 2022

Nikdy som to neľutovala....úprimne a to som si s nimi prežila naozaj veľa. Hlavne starší syn, je veľmi náročný vo všetkých smeroch🙂
Mám spolužiačku zo strednej školy, otehotnela s prvým chlapcom ešte na škole, možno bola trošku staršia ako ty. Vytrpela si určite tiež svoje, po rokoch sme sa stretli...na oddelení onkológie s našimi deťmi. To jej sa už nikdy domov nevrátilo. Buď vďačná za svoje zdravé deti/dieťa. Si ešte veľmi mladá, pociťuješ to ako nespravodlivosť, ale časom to snáď prejde a ty nájdeš lásku k svojmu dieťatu. Stojí to určite zato. Držím palce, úprime❤

evica17
24. nov 2022

@alandra ja sa cítim rovnako.

tibor79
24. nov 2022

Nečítala som diskusiu,neviem či si relat.cerstva mamička alebo je dieťa väčšie. Jedno je isté,realitu nezmenis. Viem,že to je ťažké pre teba,ale prosím nedovol,aby to dieťa pocítilo a malo následky do budúcna❤️. Držím Ti palce!. Ja bojujem stále. Život je boj,ako sa vraví. Stále mám výčitky rozneho druhu,žiadnu oporu.

margaretka
24. nov 2022

@heleninamama tak ja citam vas prispevok treti krat ci tomu spravne rozumiem, ci je to vazne napisane ci ironia alebo .... myslim ze kazda matka ma chvile ked zapochybuje ked ma pocit ze nic nie je tak ako by chcela .... nemame snad deti LEN pre konecny ciel aby z nich boli uzasní zdraví uspesní ludia .... myslim,ze ani polivici rodinam to nevyjde ale zivot je proces nie ciel - risk vabank