Bradavice na nohe u 7 ročného syna. Čo s tým?

mongrof11
25. aug 2019

Caute, chcela by som sa opytat, ci nemate skusenosti s liecbou bradavic na nohe u deti... Syn ma 7 rokov, asi chytil na kupalisku, nechcem ist ku koznej, lebo to vypalovanie a nasledne vystrihavanie by asi neprezil... Citala som, ze propolisova tinktura pomaha, natieram mu nohu s tym na vecer, aj sa mu spravili akoby take pluzgieriky, len teraz neviem ako dalej.. Dost ma vysusenu, taku rozozratu tu nohu, ma 4 bradavice vedla seba... Neviem co dalej...

mooonika1975
1. jan 2020

@renattka24 ešte som zabudla, neustupuje zatiaľ, skús tie babské veci, vypaľovanie je drastické, aj to robia postupne.

mooonika1975
1. jan 2020

@anesim bradavice má hlboký koreň.

renattka24
1. jan 2020

@mooonika1975 uz som dala na noc ten platik cesnaku uvidime do rana.doktorke pojdeme sa ukazat nech mi povie len ako to ma postupovat nedam jej to vypalovat. Ma velky strach. Dakujem za rady moc

renattka24
1. jan 2020

@mooonika1975 mozem sa este spytat a osetrivali stevich vecer? Nejako odlupovali? A potom same odpadli alebo co sa s nimi stalo?

vinetuu
1. jan 2020

vravi sa ze bradaviciam treba riadne vynadat, ale adresovat to iba tym bradaviciam a do dvoch tyzdnov su prec ... skust aj to 🙂 .... alebo potriet jablkovou stavou a tie jablka ktorymi si to potierala zakopat pod odkvap, otcovi tak zmizli bardavice do rana z ruky .. sranda ale fungovalo to 🙂

renattka24
1. jan 2020

@vinetuu fiha zaujimave ale skusim. To vynadanie nepomaha dcera im nadava kazdy den 😀 ale jablka skusim tiez. 🙂

vinetuu
1. jan 2020

@renattka24 no to nestaci iba tak trochu vynadat, treba si na to rezervovat cas, ked budes sama a sa sustredit na tie bradavice a tak aspon 10 minut vsetky nadavky a zlost co poznas dat tam smerom k nim 🙂 len treba sa uistit ze ta tam nikto nepocuva 🙂

koniarova
1. jan 2020

@renattka24 daj to vypáliť a máš pokoj. Vôbec to nie je také hrozné, ako tu píšu. Môj je riadny posero a zvládol to úplne v pohode.

mijo53
1. jan 2020

skús nahriať malú lyžičku nad plameňom na takú teplotu, aby to dokázal vydržať, keď mu ju priložiš na bradavicu. Treba to urobiť aj viac krát denne a po pár dňoch /3-4/ sa okolo bradavice urobia také akoby dieročky a potom vypadne. Ja som to skúšala, lebo dcéra mala a tak isto aj kolegyňa svojej dcére, už s ňou chcela ísť vypaľovať. To som čirou náhodou našla v jednom časopise, keď mi dcéra povedala, že ju bolí nožička, mala asi 4 roky.

renattka24
2. jan 2020

@koniarova Uz sme boli raz u koznej ale mala otrasny pristup. Asi 3x jej to prilozila k nozicke a potom uz dcera nechcela tak ma drzala ze mi urobila 4 modriny.ja neviem teda ake to je no nervy su to uz riadne. Uvidim ako to dnes dopadne rano ideme.

renattka24
2. jan 2020

@mijo53 vyskusam aj toto. Teraz su prazdniny tak to vyskusam lebo dcera uz nedostupuje na celu nozku a uz sa jej decka posmievaju.... Ako dlho to tam drzat? Najprv vyskusam na ruke ze ake je to teple? A potok len prilozim?

susann80
2. jan 2020

@renattka24 ahoj,mozno poradim- moje 2 deti mali a nic z babskych receptov nepomahalo, navyse syn je nevytrvaly pacient☹️, zabrala im hliva s rakytnikom - cca do 2-3t ( dcera mala rocne!!) vypadli. Neverila by som, chutovo citit hubu, nechceli to... tak som im obah kapsulky vysypala do jogurtu -1xdenne, aby necitili tu vonu achut, Vyrobcu hlivy ti mozem napisat do ip ak by si chcela, neviem ci tu mozem... je volne dostupna v lekarni. Mali sme aj duofilm, a nic...dcera mala na pata a zospodu chodidla asi 4! Nedalo sa to ani poriadne liecit... tie kapsule su aj na podporu imunity, kedze je to virusove

susann80
2. jan 2020

@renattka24 a tiez ako pises mi vravela, ze ked stupi ... ju to tlaci, zrejme ten “koren”, vypalovat som nebola, lebo je to “ zle” miesto...chodit musi a oni maju jemnu kozicku na nohach tak rana by asi bolela pri stupani, dokonca tu niekto pisal ze sa im to zapalilo po tom... taksom sa bala a skusala vsetko mozne len aby sa to nemnozilo...

mijo53
2. jan 2020

@renattka24 áno priložiš, skús na ruke,aby nebolo veľmi horúce, držať kým lyžička nevychladne a za pár hodín zase nahriať. Urobili sa také dieročky po 3-4 dňoch akoby ihlou popichal, potom to vypadlo, ani sme nevedeli kedy a dcérka začala plakať, že má dierku do nohy, to sa scelilo. To bola Božia pomoc, lebo dcéra, že ju boli nôžka, ona to mala na klenbe nôžky a ja v ten deň´som kúpila náhodne nejaký časopis - Život, Slovenka, už nepamätám a tam bola stránka s radami a medzi nimi aj táto.

jumama
2. jan 2020

Dcera 9r ma tiez dve, jednu na pate, jednu na prste, boli sme na vypalovani dusikom - je to vlastne hlbkove zmrazenie. V tej ambulancii to robi sestricka, ich lekarka vraj neodporuca vyrezavanie, ale opakovane mrazeni. Dcera je tiez strachoprd, nechcela si to dat, ale dajako ju ta sestricka uhovorila a potom si to dala. Nozka ju pri chodeni bolela prvy den, potom uz nie. Boli sme uz dva krta a este raz mame prist. Pytala som sa co s tym, vraj tu nahromadenu kozicku mam pemzou oskrabkat, ale dobre dezinfikovat vzdy tu pemzu potom. Ja dufam, ze to zmizne takto. Subjektivne, ak by ste to vypalovanie raz zvladli, tak by si to uz potom nechala robit, dcera je fakt strachoprd a precitlivela na bolest, a povie, ze sa to da zvladnut, ze to az tak neboli, ako myslela.

mooonika1975
2. jan 2020

@renattka24 nie, neosetrovali, ale určite kúp aj imunoglukan, trošku to výpudit z vnútra, ja dom mala inú hlivu, ale nás ich mal veľa. Ten cesnak som mala ale v octe v chladničke, a vždy večer plátok vybrala. A tak laicky: ten cesnak ako keby dusil tu bradavicu, až scernela a po čase sa noha a dierka po bradavicu zahojila . Určite to nechytajú, ani nestrhavaj ani nič podobné, to ju boli. Kúp imuno , večer týždeň plátok cesnaku v octe, priložiť zalepiť, ráno dať dole. Počkať 4 dní, a znova zo 3-4 dni prikladať. A mala by byť preč, imuno dávať aj dva mesiace. Bradavice je vírus.

mongrof11
autor
2. jan 2020

Ahojte, nam tieto babske recepty vobec nepomahali, na kozne sme nesli, to som si prezila ja a povedala, ze nikdy viac a moje deti uz vobec nie, ten dusik sa da, ale mne to potom vystrihovali... Nastastie som objavila jedneho odbornika, chirurga, ma na to specoalny laser, robi s tym jazvy, znamienka a aj bradavice... Stacilo raz vypalit, bolelo, ale to je len polsekundove zasvietenie... Po case bradavice odumreli scerneli zaschli a odpadlo to ako mala chrasticka... Velmi som bola spokojna, dufam, ze to uz nebudeme mat, ale ak, tak urcite by som to riesila takto, velmi rychle a netreba to osetrovat rano, vecer, len sme potierali mastickou..

renattka24
2. jan 2020

Tak dnes sme boli na koznom. Doktorka jej odstranila jednu chrastu a to malej stacilo na to aby sle nepokracovali. ALE povedala ze je to uz dobre su tam chrasty a je to pod tym cierne. Takze pokracujeme doma s osetrovanim. Predpisala nam dokonca aj Verumal. Co kozna pred tym nechcela. Tak vyskusame Verumal. Mam aj cesnak namoceny v octe. Tak budeme skusat. Este su deti par dni doma tak budeme skusat rano aj vecer. Dakujem za komentare a hlavne za rady. Vyuzivam vsetky moznosti. Dufam ze uz skoro sa toho zbavime.

anesim
2. jan 2020

@renattka24 a davajte aj hlivu v tabletkach, aj zvnutra zlepsit imunitu, ten cesnak je super, len strasny smrad

renattka24
2. jan 2020

@anesim hlivu som skusala len ona mi mevie zhltnut tabletku a ked sme jej to rozobrali tu tabletku tak to jej zase nechutilo.tak som kupila Imunoglukan tak budeme aspon 3 mesiace uzivat.
Uvidime snad uz to zaberie nieco lebo normalne som uz na nervy z toho. Cesnak sa tesim na smrad ale hlavne nech jej to zaberie....

rebeca111
25. júl 2020

@renattka24 prosim, podarilo sa vam zbavit tych bradavic? Dcera ma taketo iste a akurat s nimi bojujeme. Uz som zufala. ☹

renattka24
26. júl 2020

@rebeca111 dobrý den. Áno zbavili sme sa ich. Ale trvalo to 5 mesiacov. A este do aprila brala Hlivu ustricovu na imunitu. A na koniec ja neviem co nam asi pomohlo ja som vsetko mozne skusala kazdy jedne vecer sme osetrovali. A na koniec sme isli ku koznej ta chcela vypalovat ale bolo to velmi bolestive pre nu. Tak nam predpisala Verumal a to bolo asi najucinejsie. Ale nie kazda kozna to predpise je to asi velmi silne alebo ja neviem. Nam to v Senici nechcela predpisat a na Myjave bez problemov ked videla aka je vystresovana s toho dcera. Vy co ste skusali zatial? Je dobre kazdy vecer to vymocit nech to zmakne a pomaly lupat dolu. Ja som do vody este davala aj sodu bikarbodu.

rebeca111
26. júl 2020

@renattka24 dakujem krasne za odpoved. Dcera ma az 7 kusov ☹ z jednej bradavice, kym sme mesiac cakali na termin ku koznej sa jej spravilo dalsich 6. ☹ my to kazdy den vymacame v slanej vode. (Skusim aj tu sodu bikarbonu) 5 jej kozna vypalila, viac nechcela, lebo ze to strastne stipe. Ale ma ich tam stale. A dala nam tiez ten Verumal. Potierame rano a aj vecer. A mam pocit, akoby sa zacali rozpadavat...len neviem. To tam potom ostali v nozke take diery? Ono sa to tak rozpadlo? A ostali po tom aj dake jazvy, ci sa to pekne zahojilo?

rebeca111
26. júl 2020

@renattka24 a tiez aj tu hlivu ustricovu zacala dcera uzivat. Dufam, ze sa aj nam podari tych potvor zbavit 🙂

renattka24
26. júl 2020

@rebeca111 ano oni sa tak vysusia a pekne sa to zlupne. Mne bolo z toho zle a na koniec si to dcera sama odlupila. Ano zostali ram diery svrbilo ju to ale to bolo dobre hojilo sa to. A trvalo dlhsie ale pekne sa to zacelilo nebojte je to na dobrej ceste pojdu dole hnusoby. Drzim palce

renattka24
26. júl 2020

@rebeca111 aj dcera mala na jednej nohe 4 a na druhej dve. Ona uz potom kulhala co nemohla dostupit na nohy. Ak chcete poslite fotku ako to vyzera ja vam poviem ci aj my sme to tak mali.

mongrof11
autor
27. júl 2020

@renattka24 uz to mame za sebou, laserom sme to odstranili u chirurga.. Rychle, trochu bolelo a mame pokoj... Uvidime po tomto lete a pobyte na kupaliskach...

renattka24
28. júl 2020

@mongrof11 uf aj to som uz zvazovala. Ale to sa asi plati ze? A malo kto to robi ze?

renattka24
28. júl 2020

@mongrof11 ale tak hlavne ze ma uz potom a neboli to

rebeca111
28. júl 2020

@renattka24 dakujem pekne 🙂 snad aj dcere to zmizne rychlo, najlepsie kym su prazdniny. Pridavam aj fotku ako to vyzera aktualne. Vemural natierame 5.den. Na kontrolu ku koznej mame ist az skoro o mesiac. Co myslite podla fotky, robilo sa aj vasej dcerke takto po natierani? Je to na dobrej ceste, ci to vidite este nadlho? Ja vobec nemam potuchy ako to ma vyzerat 🙄