Kiahne a ich priebeh

monyz
24. mar 2013

Ako u vas prebiehali kiahne a co vsetko ste na ne davali? Boli ste v izolacii 2 tyzdne ? Mam doma dcerku s kiahnami, ma tri roky. Syncek bude mat o par dni rok. Nieje to pre neho nebezpecne? Maminky dajte typi na zmiernenie svrbenia. Dakujem

kamajka
28. jún 2015

Pardon zabudla som dať foto: D

marianka0101
28. jún 2015

@denisocka kupali v hypermangane a v tea tree olejceku. To na striedacku. To na striedacku. Hypermangan tak aby bola bledoruzova voda a okejceka som davala tak 3-4 kvapky do kupela. Kupel tak 2-3x denne takych 5minutiek. Nenatierala som nicim. Davala som fenistil a lieky proti teplote. Noc z 3na 4 den bola najhorsia. Mala to vsade, velmi vela v oblasti genitalii

marianka0101
28. jún 2015

@denisocka jaj a este som zabudla, na pohotovosti mi poradila dezinfikovat alpou. To som ale nerobila

tomta
28. jún 2015

my sme mali v novembri ale poviem vam ze vas maly je este v poho vysypany moj bol tak ze som ho ani nevidela....horucky 6 dni v kuse vysoke opuchnute oko ako keby dostal pastou...des a hruza este teraz ma flaky....som bola na nervy...my sme davali len nieco podobne ako je tekuty puder aj to len 3 dni a fenistil kvapky ale aj tak sa skrabkal snazila som sa ho nejak zabavit hrali sme sa neustale aby na to nemyslel...nejak sme zvadli....a sprchovala som ho len cistou vodou...drzim palce nech to mate cim skor za sebou..my sme boli izolovany 3 tyzdne

denisocka
28. jún 2015

ja ho oplachujem v hypermangane od zaciatku,davala som aj to mlieko tanno hermal - z toho ma tam tie biele flaky. Ostatne mažem tee tree olejom . Kupila som včera svedske kvapky,ze su dobre na jazvy,zatke starsiemu mazem este take tie ruzove flaky co mu ostali a budem mazat aj mensieho. U nas je najhorsie tvar , okolo ust a brady , okolo oči , obocie. Ale tie usta su najhorsie , akoby mal herpsy ... fotka este aj skresluje,ze to nieje vidiet take cervene. Posielam fotky z rána , dnes 6.den - a konečne bola dobra noc, dnes i pije - čo je zázrak . Este som zabudla , že na take zapalene a odlupane dávam betadine roztok , strasiemu to super pomohlo pri takých megavelkých , ktore mal .

denisocka
28. jún 2015

@kamajka my sme sli preto,lebo ma spankovu epi , a pocas horuciek 4 a 5 den mal dost velke myoklonie , take zašklby . Sli sme sa ukazat, ci je to uz na hosptalizaciu,alebo nor,álny len tažsi priebeh. To druhe bolo to naše , ale dostali sme listok,ze v pripade zhorsenia okamzite na infekcne . Dali nam diazepam 2mg každe 8hodin , a nejaku robenu vodu do ust,ktoru si ale on nedal dať,lebo vrešťal a neotvoril usta . tak trpí .... ked ho oblafnem,tak mu strieknem Tantum verde kloktadlo. To som davala aj starsiemu na kiahne + dettol . Dnes konečne noc aj den bez teploty , kupem ho v sode bikarbone,alebo hypermangane

denisocka
28. jún 2015

a toto na jazyku sa mu po čase tak zhorsilo , že na 5.den uz nielen že nejedol,ale už ani piť nechcel ,to sme fakt po striekacke davali za učasti obrovskeho kriku

nanulka24
1. júl 2015

Dievčatá poprosim o radu. Dcera 5 ročná v nedelu dostala kiahne, vysypana je od hlavy po päty, ale co ma trápi su kiahne na intímnych miestach. Ma ich vsade, dnes jej dve zacali hnisat. Cim jej to potriet alebo ako jej ulavit. Hygienu rodrziavame, po WC vyutieram cistou vodou, ale predsa nedychaju tam tie kiahne, dceru to boli, svrbi, co na to?

hruskoval
1. júl 2015

Ja som natierala sudocremom A pekne sa to hojilo... Je pravda že mi sme mali tak 30 pupakov aj to doň veľa povedala...

jantato
1. júl 2015

@nanulka24 my sme mali kiahne cca 3 dni a bolo po nich,teda už len chrastičky potom ale nenatierali sme ničim,iba by sa to dusilo(preto to tak dlho aj trvalo kedysi,lebo nam kydali ten tekuty puder na to a len to mokvalo) každy den som ho okupala vo vode s hypermangánom,ale nebol dlho vo vode. 🙂

jantato
1. júl 2015

@nanulka24 inak ked svrbi moc ,stači dat tamtum verde na hrdlo čo sa klokta a to zabrani svrbeniu, treba to tym potret.

nanulka24
1. júl 2015

@hruskoval aj som myslela na ten sudokrem 🙂 my mame zatial vyše 220 a stale pribudaju fliacky

nanulka24
1. júl 2015

@jantato tantumom natieram na telicku len neviem co jej na intimne partie tam ma kiahnu na kiahni a boli ju to

kamajka
1. júl 2015

Baby, prosim Vas, mate niektora skusenosti s unavou pri kiahnach? Moj je strasne unaveny, vcera spal od 15h fo 18:30, potom od 20:00 az do rana, cez den v pohode ale dvakrat si siel lahnut, dnes uz o pol siestej ze on ide spat, vytiahla som jo este k veceri, ale od pol siedmej spi ako drevo... kiahne su uz na ustupe, povacsine ma chrasticky, kde tu este pupaky, kiahne ma uz tyzden a pol a takyto unaveny nebol ani ked horuckoval. Dakujem

denisocka
1. júl 2015

@kamajka ano,aj moj spi - dnes vstal o 8.00 a o 10.00 uz spal zas ,o 14.00 zas .... ináč, nas bude sama jazva ,, všetko na tvári sa zapalilo, a potom mu to oletelo,lebo pri placi mu to furt prasklo a potom sa zas zcala robit chrasta až ju nakoniec odlupal,ked si suchal usra,ci oci . Ani neviem,co na to povedat,som tak strasne nahnevana,sklamana ... prečo my. Priebeh hrozny sme mali a všetky velke pupence hlavne na tvari . nevravim,že inde na tele nema take a ze nebudu jazvy,ale tvár je tvár :(

ja si neviem z toho spamatat ... :(

tichanska1
1. júl 2015

uff, keď tu tak pozerám, náš malý mal celkom dobre tie kiahne.

loginexistuje
1. júl 2015

@denisocka uff chudatko.... a nedali vam nejake antivirotika... Moja dcera kiahne mala v skolke a teraz dostala pasovy opar, ze to je jak kiahne len to ma v takom pase od lopatky po pupok... strasili nas infekcnym .. davam jej herpesin tabletky 4 krat denne po 2 ...
ked mala kiahne ako skolkarka tiez to mala take silne ako tvoj aj na slizniciach ... ale neostali jej jazvicky...

ale asi by som si nieco pytala ... na doplnenie liecby pri takom silnom priebehu ....

kamajka
2. júl 2015

@denisocka dakujem za odpoved, si ma upokojila. No vyzerate biedne☹. Ale neboj sa, ono sa to vekom strati snad, aj my vyzerame podobne, ale ved to je najmenej. Ja som rada, ze to nedopadlo horsie, lebo moj aj zvracal,bala som sa, ze ma zapal mozgovych blan:(.

denisocka
2. júl 2015

@kamajka mojmu sa zhoršili myoklonie, ja sa tiez bala , ze to bude niečo už horsie .. v konečnom dosledku som rada,že sme to vobec zvladli. za 7 rokov co mam deti bolo toto tu najhorsie,co som s nimi zazila . ale tie jazvy trapia , budu hlboke ... boli ma to,lebo som robila všetko,co som mala,aby sme tomu predisli , i vela vela Cecka , i spreje , i ošetrovala som to spravne .. žial,vyššia moc 😔 .. 7 dni sme sa doslova trapili s teplotami a tak

denisocka
2. júl 2015

@loginexistuje berie Isoprinosine , je to asi slabsie ako Herpesin,ale ine obvodacka dat nemoze . tie jazvy budu, som videla ako hlboko ma rany,ked mu poodlietali tie velke okolo ust. uplne až do väziva a väzivo sa nevie uz takto zregenetrovat,ako vrchna cast pokozky :(

mysha
2. júl 2015

Nase deti mali kiahne v 4r a 10m. Chvalabohu priebeh nebol velmi tazky, ale syn mal z toho rozhadzany imunitny system este pol roka. Hned po kiahnach zapal priedusiek, takze bol doma 2 mesiace. Kupali sme v hypermangane, na vyrazky sme dostali od doktorky odporucene Tanno-Hermal Lotio (mam, mozem poslat) a Fenistil kvapky vnutorne, aby tak strasne nesvrbeli, lebo vieme ked sa rozskriabu ostavaju nepekne jazvicky. Boli sme v izolacii 2 tyzdne (s kazdym, co bolo vlastne mesiac), za ziadnych okolnosti neist na slnko!!
Viac informacii o chorobe a jej priebehu ako aj liecbe tu:
http://www.choredieta.sk/index.php/infekcia-och...
Drzim palce a prajem skore uzdravenie!

sandey
4. júl 2015

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niekto skusenost.... maly mal kiahne, mal ich aj na slapach, ale to boli take podkozne vyrazky, je to uz 25 dni a ma tam teraz na slapach pluzgiere, ale to nie su tie pluzgierove vyrazky, ale normalne pluzgiere.... zvykne sa to na tomto mieste hojit takymto sposobom? inac vsade mu uz poodpadavali chrasty, takze ostatne je ok...

sandey
4. júl 2015

toto su tie pluzgieriky

didi35
4. júl 2015

@denisocka zazivas presne to co ja. Starsiemu zostali po kiahniach hlboke jazvy, diery na tele, len na tvari asi 10! Mam z toho depku, uplne zleee... Tiez sa pytam preco zrovna on?

denisocka
4. júl 2015

Och ,jooj ... Ja idem na kozne,predpisat mast Dermatix. Snad pomoze , skus ist aj ty. Raz za zivot ju moze predpisat kozny,alebo chirurg,a preplaca poistovna. Normalne stoji 50e
@didi35

denisocka
4. júl 2015

@didi35 ste mali tiez zly priebeh,boze ...

didi35
4. júl 2015

@denisocka ja som dermatix rovno kupila, uz som ho aj minula, ale neverim ze pomoze, ten sluzi na hypertroficke a keloidne jazvy, a moj syn ma atroficke cize jamky. Na to pomoze len zbrusenie laserom.

lucula73
4. júl 2015

ahojte kočky,
tak túto temu som objavila úplne že náhodou.aj moj 5ročný bojuje s kiahnami od stredy a poviem vám,hotová katastrofa.....stále spí,furt sa škrabe,mám pocit,že všetky tie vyrážky má zapálené a ešte k tomu stále má teplotu nad 38...boli sme aj dokiny,brala mu aj crp,ale to mal ok,čiže to všetko súvisí s týmto......už som aj oľutovala,že som bola na infekčnej návšteve s ním.........ale u nich v školke má kiahne už 5 detí,tak by to bol možno dostal aj tak... 😢 😢

nelly912
4. júl 2015

Naša staršia mala ako cca 4,5 ročná, hroooooooznééééé kiahne, sa jej zlievali pľuzgiere, ktoré boli pri sebe dokopy a mala obrovské pupence....a jazvy nám ostali sotva štyri na celom tele, žiaľ dve na tvári.....dlho mala ružové fľaky ale aj tie sa časom stratili.....na kiahne som najprv dávala tekutý púder s mentolom....ale to bolo na nič.....najviac zabral Betadin na paličku vatovú a "ďobkali - natierali" sme pľuzgiere ....super jej to sušilo a aj dezinfikovalo....nič sa jej nezapálilo ale jazvičky ostali skrz tú veľkosť pľuzgierov.

denisocka
5. júl 2015

@didi35 ale davala si ho na nezahojene ? to sa ma davat na uplne zahojene jazvy ,,, inac, najlepsie nam zabera sprej prvej pomoc od LR. Lepsie ako všetky maste