Kiahne a ich priebeh

monyz
24. mar 2013

Ako u vas prebiehali kiahne a co vsetko ste na ne davali? Boli ste v izolacii 2 tyzdne ? Mam doma dcerku s kiahnami, ma tri roky. Syncek bude mat o par dni rok. Nieje to pre neho nebezpecne? Maminky dajte typi na zmiernenie svrbenia. Dakujem

denisocka
5. júl 2015

@lucula73 my sme mali 6 dni teploty , des a hruza,najhorsie dni ake som s detmi mala . casto som ho kupala v hypermangane , potom osusit , nastriekat dettol,alebo aloe . Aby saneskriabal,daj fenistil 3x denne

evittam
5. júl 2015

Kočky,omnoho lepsi na kupanie je repik ako hypermangan.😉

orlik4
5. júl 2015

@evittam ale hypermangan je ruzovy ;)

evittam
5. júl 2015

@orlik4 A? Nech je aky chce,co ma farba spolocne s liecenim a ucinkami 😀

orlik4
5. júl 2015

@evittam Že deti sa v nej radi kúpu. Po prvé, hypermangán je tiež liečivý na kiahne, takže tak, ale čo som chcela, je, že moje deti sa počas kiahní doslova pýtali do ružovej vody, takže naše kiahne boli normálne dni plné srandy a zábavy vo vani 😀
Inak nechcem zhadzovať repík, ja som vždy za bylinky, ale ružová je ružová 😎

evittam
5. júl 2015

@orlik4 Jáááj, v pohode 😀 . Len som chcela odporučiť, nakoľko my máme síce super priebeh, tiež som malú 2 dni kúpala v hypermangáne a včera som ju dala do repíku a keby som to nevidela fakt neuverím - od večera do rána úplne super účinok má to o 100% lepšie ako včera, a inak máme 7.deň a už len chrastičky. 😉
Takže vrelo odporúčam. A bez zbytočných chemikálii a lepšie účinky, treba len vyskúšať.

loginexistuje
5. júl 2015

@orlik4 vyskusaj dat sodu bikarbonu do kupela ... velmi pekne to vysusi a zahoji kiahne ... a najma ak su zapalene... alebo ak je vacsi problem je aj mast priamo na ovcie kiahne len je na predpis...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/fucidi...

denisocka
5. júl 2015

@loginexistuje Fucidin H - nie, radíš jej somarinu . Konzultovala som to s koznou , kedže mám doma obe maste . Nesmies na to dat hydrokortizon . Bud cisty FUCIDIN alebo BACTROBAN ( ten davam ja ) ,poprípade Framykoin !

orlik4
5. júl 2015

@loginexistuje my uz nemame kiahne, ale dakujem za radu

maminkasisa
5. júl 2015

my sme tiez uz mali kiahne, tie najhorsie chrasticky som potierala liehom, hned vyschli, hypermangan by som neodporucala, vraj v nom nasli nieco karciogenne, vravela mi to suseda lekarnicka, tiez som raz dcerku pooblievala harmancekovou vodou, moc som ju v tom nemachala, tiez sa mi zdalo, ze to pomohlo....

alenata
5. júl 2015

Ja som dávala na kiahne roztok Tantum verde - to mi poradila dr. A ešte fenistilové kvapky. Syn ich mal veľa a tiež to dosť zle znášal - teploty a tak. Dcéra ich dostala dva týždne po ňom. Mala iba zo dve vyrážky na ruke nič viac. Bola úplne v pohode. keby syn nemal predtým, ani by som neverila, že sú to kiahne.

matasu
5. júl 2015

neviete mi prosím Vás poradit mám 3 deň kiahne vek 36 rokov a tvár mám veľmi vyhádzanú bodku vedľa bodky také červené veľmi ma to štípe a svrbí aj celý chrbát a brucho, dávam si fenistil kapsule a natieram to Tanno Herbal Lotio ale vôbec mi to nepomáha, myslíte, že je vhodné si dať predpísať antibiotika

alenata
5. júl 2015

@matasu atb ti na kiahne nepomôžu 😉

matasu
5. júl 2015

@alenata len neviem čo ale strašne to zle znášam hrozne ma to páli a svrbí, vyzerá celá tvár ako ked má puberťák také zapálené vyrážky

lucula73
5. júl 2015

@matasu máš určite kiahne?ono atb ti určite nepomožu,len vydržať.......hovorí sa,že dospelí to veľmi zle znášajú,tak len sa zaťať a bojovať 😝
kolegyna mi na margo kiahní vravela,že jej muž mal kiahne ako 42 ročný a "umieral" !!!že si pýtal záchranku,bo mal 38 teplotu,no nevedela,že či sa má smiať či plakať ☹ 😀

no a moj dnes konečne lepšie,som včera písala,po 5 dnoch bez teploty,zatiaľ.......a ani sa toľko už neškrabe,len má tie vyrážky pozapalované.....som mu začala aloe vera natierať a vyzerá,že to pomáha 😉 😉

alenata
5. júl 2015

@matasu spomenula som si na svojho brata-tiež mal kiahne ako dospelý a znášal to horšie ako jeho deti od ktorých to dostal 😉 Potierať, vysušovať možno aj tým roztokom Tantum-nám to pomáhalo a vydržať tie prvé dni, ktoré sú najhoršie...držím palce

matasu
5. júl 2015

@alenata aj ja som to chytila od staršieho syna 2 týždne ako mu to začalo a teraz som to chytila ja aj mladší, no deti to znášajú oveľa lepšie mna to neznesiteľne svrbí a vyzerá to hrozne

matasu
5. júl 2015

@lucula73 ahoj teploty som aj ja mala 2 dni zvýšené 38,2 to mi ani nevadilo ako to svrbenie,
Vám sa už asi budú pomaly robiť aj chrastičky ked to máte 5 deň

suzi81
5. júl 2015

Nasa cerstva skusenost s kiahnami: po citani roznych diskusi a pocuvani rodicov,co tym presli som cakala ovela vacsiu katastrofu ako to bolo v skutocnosti.Teplota iba 1x den pred vysypim 38C.V pondelok vysyp,v priebehu celeho dna,najma brusko a chrbat,na tvari len 4 vyrazky.Svrbenie mierne,vystacili sme si s Tano hermal 2x denne sme potierali,ale len tie svrbive vyrazky,t.j cca 20. 2 vecery sme dalu fenistil kvapky.Teraz sme 7 den a od vcera uz ani nenatierame.Dcerka chodila aj rano a vecer von,v tieni,na dvore.Takze klidek,da sa v pohodicke prezit🙂

denisocka
5. júl 2015

@matasu antivirotika ,ked už

matasu
5. júl 2015

@denisocka ďakujem

didi35
5. júl 2015

@denisocka jasne ze dermatix az na zahojene rany, po odpadnuti chrasty, tie fotky su spred tyzdna. Moj ma take dierky na tvari ako tvoj nad hornou perou... Minimalne 10!!! A to nehovorim o jazvach na tele. Tiez to vnimam ako najhorsiu skusenost. Moj mal teplotu len trochu zvysenu po dve noci, ani to tak nesvrbelo, najhorsia bola ta vizualna stranka a to, co po nich zostalo. 😪 Ked bude starsi, tak si tie dierky da zbrusit laserom, predpokladam ze detom to nerobia?!? 😳Dozvedela si sa nieco na koznom?

denisocka
9. júl 2015

@didi35 boli sme na kožnom , možem si teraz hlavu buchať ... vraj to bol komplikovaný priebeh kiahni,mali sme mat aj antibiotika a herpesin ( ktory ale daju iba na infekcom oddeleni) nemuselo do dopadnut tak , ze Isoprinosin je niečo ine , trebalo Herpesin ,,,, pritom s pediatrickou som bola v kontakte denne , posielala fotky a stav ,ako mu je,ze ma teploty ... jedine co mi radila je trpezlivost a vydržať . Podla koznej chyba - mal mat ATB ... Dostali sme Silkyderm , ale ze na keloidne jazvy nemam cakat zazraky , ze to ostane navzdy ... este ze potom možem zvazit nejaky Strataderm na keloidne jazvy , 😖 tak vrátit cas 3 týždne dozadu ☹

didi35
10. júl 2015

@denisocka nechapem ake keloidne jazvy? Ja som na fotke videla atroficku jazvicku - dierku... Na keloidne jazvy zabera tkanivova sol Silicea http://www.bunkovesoli.sk/produkty/silicea/
Mne to stiahlo velku keloid. jazvy po cisarskom

denisocka
10. júl 2015

@didi35 aj v správe je - keloid - hypertroficka jazva , tak fakt nechápem ani ja 😒

denisocka
10. júl 2015

takto to má okolo ust . Zvyšok tvare radšej nefotim 😖

maminkasisa
10. júl 2015

@denisocka prosim Ta, to ako dlho to ma, resp. kedy ste mali kiahne? neboli ste na koznom, ci nieco neporadia?

lucula73
10. júl 2015

@denisocka a aaloe vera gel ste neskušali?
mojmu sa teraz začali hojiť,ale ked sa nanho pozriem,tak neviem neviem.....ja mu to aloe gelom natieram,od formy forever,ale aj od LR že je veľmi dobrý... 😝

alenocka777
10. júl 2015

Ahojte kočky,prosím poraďte. .mame kiahne už 4 dní. .ale mne sa zdá že to má zapálené. ..dávam mu Fenistil proti svrbeniu a potieram ho Targesinovym roztokom čo nám predpísala doktorka.Horucky 3 zatiaľ.

denisocka
10. júl 2015

@lucula73 striekala som aloe sprej prvej pomoci od LR. Super zahojilo,ale jazvy su