Lymská borelióza. Máte skúsenosti s touto chorobou?

chrustik62
30. jún 2011

Ahoj milé mamičky.
Koncom apríla som nášmu Šimonkovi našla pod kolenom kliešťa a tým to všetko začalo. Asi po dvoch týždňoch sa mu na tom mieste objavil červený fliačik, ktorý so zväčšoval a aj sa mi sťažoval na bolesť v kolene ☹ . Fliačik sa rozšíril po celom obvode kolena a po troch dňoch užívania antibiotík pekne zmizol. Aj krvné testy mal negatívne, tak som sa aj potešila, že to bola len nejaká obranná reakcia tela 🙂 , až kým sme nešli po mesiaci na kontrolne odbery. Testy boli pozitívne a pani doktorka mu diagnostikovala Lymskú boreliózu 😢 . Nasadila mu ďalšie antibiotiká na tri týždne. Teraz už len musíme dúfať, že zaberú a hodnota klesne.
Niečo o tejto chorobe som si vyhľadala na nete ale rada by som poprosila o vaše skúsenosti s touto chorobou a predovšetkým s jej liečbou. Za odpovede vopred ďakujem.

dolynkag
16. nov 2018

@7trisha7 nemusí a nemusí to byť ani kliešť, môj manžel mal dvakrát a ani raz tam nebol kliešť, smola proste... svinská choroba

7trisha7
16. nov 2018

@dolynkag no veru.. ale po kontrolnom odbere už som mala hodnoty dobré, aj tá prvá hodnota bola nízka a po kontrolnom ešte nižšia, už skoro nič. Takže lieky som nedostala, o pol roka znova kontrola pre istotu.... je to hnus tá borela

angelinja
19. mar 2019

Ahoje ja by som s chclea spytat nemat niekotra po tom co vam zistili boreliozu aj dali antitiboitka no ptom sa vam neopakovali teploty?bez inej priciny ked tam max bolest noh trochu alebo unava..to je vsetko..iba ta teplota okolo 37,6 do 38. nemate niektora take nieco?dakujem pekne

janleja
8. jún 2019

@angelinja Ahoj môj 17 r syn má boreliozu. Od zajtra začne užívať 3 týždeň antibiotika a od včera ma teploty bolesti v kolenách a je mu na zvracanie. V pondelok zájdeme k lekárke že či je to normálne ze ma také priznaky aj pri užívaní ATB.

janleja
8. jún 2019

@nicearty Ahojte môže sa chlorella užívať aj pri ATB? Dakujem

zuzibed
14. júl 2020

@janleja ako vam to pred rokom dopadlo? co syn, ake ma vysledky? diki

kristianko1
22. aug 2020
lucenecchata
12. júl 2021

@oliinka treba spravit 2x / 2 mes/co som pisala a ist na krv znova