Porucha imunity u 1,5 ročného dievčatka

jarus_galbi
11. jún 2017

Ahojte maminy, hladala som v ostatnych diskusiach podobny problem, no na ziadny som nenasla odpoved resp. podobne skusenosti.
Mam dve deti, jednu 4rocnu dcerku, zdravu ako rybicka, prakticky nekojenu. Druha ma rok a pol, bola kojena skoro do roka a dvoch mesiacov, zo zdrav dovodov som to musela ukoncit. Byva neustale chora, od deviateho mesiaca cca do roka mala dva krat zapal stredneho ucha na oboch uskach, z toho jeden komplikovany. Hned po dobrati atb dostala zase chripku. Riesila som to s pediatrickou, urobili sme krvny rozbor, bola anemicka a nemala obranyschopnost. Nasadili sme zelezo, a ribomunyl. Zelezo sa upravilo, ribomunyl vyrazne pomohol, 5 mesiacov nebola chora, testy mame naplanovane na buduci tyzden, ci sa aj obranyschopnost zvysila. Minuly tyzden sme sa vratili z nemocnice, mala vazny zapal priedusniciek, bola v zlom stave, dovod uviedli pneumokoka, bola som z toho rozcarovana, kde to mohla chytit. Obe vychovavam rovnako, chodim s nimi von doobeda, poobede, prakticky vzdy ked sa da, jedia vela ovocia, zeleniny, zvysila som vitamin c a aj tak tyzden po prepusteni z nemocnice ma znova teplotu. Mala mensiu karantenu, ziadne obchody, nakupne centra, ihriska, len starsia chodi do skolky. Chcem sa spytat mamin, ktore maju podobny imunitny problem, cim a ci vobec sa to vyriesilo, kedy z toho dieta vyrastie a cim sa da este pomoct. Planujem navstevu aj u imunologa, najprv cakam kym sa trochu vzchopi, a ake budu vysledky z krvnych testov. Imunoglukan brala len chvilu, nakolko som jej davala ten ribomunyl, tak som to nechcela kombinovat. Dakujem, ak mi pomozete aspon radami, ak ste mali podobny problem.

emi16
14. jún 2017

Manuka med je super v zlozeni vitaminou
Je to zazrak
Ale pozor aj silny alergen
A ak som spravne informovana, nieje z nasej krajiny
Med sam o sebe sa odporuca az od 3 rokov a len ten SVK
Ja sama davam od roku ale len ten SVK
Alergia na med sa prejavuje hlavne spuchnutim hrdla co znamena, ze sa dieta dusi
Ak stale kojis skus si ho dat najskor ty dostane z neho iba niaku cast
A uvidis ci bude reagovat
Ja osobne by som manuka med do 3 rokov nedavala

emi16
14. jún 2017

@jarus_galbi
Mne imunolog vysvetlil, ze starsia taha choroby zo skolky, a u kazdej sa prejavi ina choroba
Vacsinou boli obe chore bud sucasne, alebo po sebe a mali inu diagnozu

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

No je to mozne, u nas je to zrejme podobne. Akurat ze starsia je uz dlhsie zdrava a ta mladsia stale volaco😐

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@emi16 ja med davam zatial len starsej, mladsej sa ho bojim dat z dovodov ktore spiminas. A verim nasmu svk medu od domacich vcelarov, aj ked si priplatim.

marcelatje
14. jún 2017

@jarus_galbi mame cca rovnaky vekovy rozdiel medzi detmi. Syn mal celu zimu na striedacku zapal priedusiek a laryngitidu. Okrem toho zacal reagovat na potraviny opuchom. Skoncil na ventoline a flixotide. Zistili mu znizenu.imunitu tak berie isoprinosine, zatial tri mesiace, potom sa uvidi 🙄

emi16
14. jún 2017

@marcelatje
Uprimne, aky pocit mate z Isoprinosine?
Mojej pomahal tak 6 mesiacov a potom som mala pocit, ze to nic nerobi
Ona ho ale brala len pri chorobach

laura0107
14. jún 2017

@janickacrazy ahoj.mozem sa spýtať na to vylúčenie mlieka a mliečnych.vyrobkov?Vyradili ste aj potraviny ktoré obsahujú mlieko ako pečivo a pod.?

simca06022011
14. jún 2017

Neviem... 5 mesiacov bez choroby je dosť. Máš doma staršiu, môže byť zdravá ale ľahšie sa k vám dostane niečo, napr. Ten pneumokok. Ja mám len jedno dieťa, a napriek tomu sme sa v 2r tomuto nevyhli, išla do kolektívu cca 1,5 ročná. Rovnako železo a ribomunyl sa bral, Ccko a Dcko. Doteraz tieto vitamíny berieme neustále. Choroby 2-3x do roka ani neriešim. A snažím sa zakročil hneď ako cítim že na ňu niečo lezie, salviovg sprej do krku a čistíme nos, zvýšime C. Niektoré detičky sú náchylnejšie na zápaly uší, treba dbať aj preventívne na hygienu nosa. Správnu. Inak nič iné ako to prežiť asi neodporucim, všetko sú dohady... Vylučovať potraviny atď. Na železo som okrem sirupu neskôr dávala malej melasu. Časom sa to samé upravilo všetko, minulý rok sme boli chorí raz... Aj to už netrvajú choroby 3-4 týždne, to bolo na nervy.

marcelatje
14. jún 2017

@emi16 neviem sa vobec vyjadrit, predpisala mu ho iba dnes, zatial na tri mesiace, kontrola v januari tak som zvedava.

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@marcelatje isoprinosine sme mali aj my, brali sme ho tiez len pri chorobe, lebo davkovanie pri starsej nebolo mozne spojit so skolkou (4x za den). Mladsej dost pomohol pri chripke, lepsie ju zvladla, aj bolesti sbalov a klbov boli mensie. Berie sa to presne pol roka, ja som to ale sustavne nedavala, v letaku tusim bolo ze len pri chorobe, uz si to moc nepamatam.

marcelatje
14. jún 2017

@jarus_galbi mne kazala davat 2x denne po 5 ml

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@simca06022011
Jasne, 5 mesiacov bez choroby beriem velmi pozitivne, ked si zhrniem ze za rok a pol uz bola dvakrat v nemocnici, zapaly usiek, a ine ochorenia. C a d berieme stale, aj probiotika. Na zelezo sme brali dva mesiace maltofer, lebo mala nizke hodnoty, po dobrati davam aj ja melasu. Ribomunyl nam pomohol, lebo v case ked ho brala a dostala nadchu, mala ovela lahsi priebeh a nevyustila do zapalu uska. Napriek tomu ma ale stale hodnoty obranyschopnosti pod hranicou. Tyzden po prepusteni z nemocnice ma znova vysoke teploty, dnes je to uz piaty den, nastastie dnes len zvysenu a nevieme sa z toho vyhrabat.

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@marcelatje jaaj no to je lepsie davkovanie. Nam 4x za den ale ml si uz nepamatam😏

simca06022011
14. jún 2017

Ja sa divim že po takomto pobyte v nemocke vôbec robili odber na imunitu... Nakoľko po toľkých atb, kortikoidoch nemôže byt ok... Ani sa ta imunita nedá do poriadku za týždeň,.na to nič zázračne nie je podľa mňa. Tu si musí vybudovať postupne telo.

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@simca06022011 jasne ze robili odbery, najskor v nemocnici lebo potrebovali zistit z coho dostala ten zapal priedusniciek, lebo mohlo ist o viac druhov virusov a bakterii a od toho zaviselo ci ju neprenesu na aro do bratislavy. A potom samozrejme aj obvodna, kedze niektore hodnoty neboli v poriadku a v tom case sme dobrali aj ribomunyl. Ja som praveze rada, ze mam prehlad o tom, na com moje dieta je, pocula som o vela pediatroch od mojich znamych, ktori si za tri roky ani moč nevypytali😐 tie hodnoty boli samozrejme ovplyvnene aj bratim antibiotik, no niekto ich ma po atb znizene a ona pod hranicou.

janickacrazy
14. jún 2017

@laura0107 Vylúčili sme hlavne mlieko a mliečne výrobky, jogurty, syry, smotanu, atd. ale pečivo nie, lebo tam toho mlieka fakt je málo alebo v niektorých nie je žiadne, ale to sa mi nejak už nechcelo zisťovať, ale u nás to aj takto pomohlo veľmi výrazne. Inak doležitá vec je aj psychika a na to sa dosť zabúda. Ja som si až neskor uvedomila, že tie choroby niekedy súviseli aj s tým, že syn nebol úplne psychicky v pohode, napr. veľmi zle znášal školku na začiatku, nevedel si zvyknúť, plakával aj 3 mesiace. Teraz by som to riešila už inak, ale vtedy som si to nejak nedala do súvisu.

simca06022011
14. jún 2017

@jarus_galbi ale odbery na imunitu sa neberú po atb/chorobe o to ide že vtedy je imunita v inom stave ako keď ste zdraví. Jasné že odbery na iné parametre, KO a kadečo sa robí počas choroby.

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@simca06022011 suhlasim s tebou, ze po chorobe je to skreslene, no robila jej krvny obraz a pridala tam aj tu obranyschopnost, kedze k dr chodim uz castejsie ako po chleba a moc tam navyse chodit nechcem.

mom311
14. jún 2017

@dee624 dakujem velmi pekne. Mala by som zaujem. Da sa to brat preventivne alebo len pri chorobe? A ak preventivne,tak staci raz denne a kolko potom vydrzi 1balenie? Pytam sa preto,ze by som mozno rovno zobrala aj 2balenia. Dakujem este raz velmi pekne

jarus_galbi
autor
14. jún 2017

@dee624
@mom311

Aj ja by som mala zaujem, uvidim podla ceny😏 a tiez to iste, ci sa to da brat preventivne.. na tom baleni je pisane ze 3x denne, neviem ci sa to da zobrat aj raz za den naraz.

lubi40
16. jún 2017

@mom311 da sa to kupit v lekarni, velmi dobre, tiez mam dobru skusenost. Len neviem, ci je to vhodne pre tak male dieta...

mom311
16. jún 2017

@lubi40 v lekarni maju,ale len to co nie je vhodne pre deti.

jarus_galbi
autor
16. jún 2017

@mom311
@lubi40 a v zdravej vyzive ste neskusali?

mom311
16. jún 2017

@jarus_galbi ja uz som si objednala u dee624. Nechce sa mi behat po obchodoch. Leniva som. 😉

jarus_galbi
autor
16. jún 2017

@mom311 uz som aj ja pisala😊 Ja som najskor chcela az o mesiac, lebo jej teraz davam imunoglukan ale dcerka ma stale od soboty teploty, tak nech sa jej ta imunita cim skor posilni. Nevies ci uz objednavala?