Koľko vám ostáva na život?

maaaaaaaria7
6. jún 2015

Ahojte, iste tu už bola taká otázka. Prosím vás, aká čiastka na žitie na mesiac vám ostane po vyplatení všetkých bežných mesačných výdavkov /nájom, hypo, elektrina, telefon, adt.../. koľko vám ostane na nákupy, denné výdavky...? som zvedavá, z akej sumy žijete cez mesiac, lebo nám teda nikdy neostane do ďalšej výplaty nič. už len človek čakáá ... každý mesiac je len tak tak.. dakujem za odpoved.. 🙂

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@bianca veď o tom ti hovorím - suma 300 v kn je ako v blave 600. práve si to aj ty vysvetlila, tak neviem, o čo ti ide.. a určite si aj plat bratislavčania uvedomujú.. nechápem tvoj hnev

trgypadl
7. jún 2015

@bianca ano plat je sakra rozdiel ???mozno ako kto a ako kde!ja som robila na severe slovenska za vyse 600 eur. a tera v ba mam okolo 500 takze s tymi platmi nemozes pausalizovat a to mam vysoku skolu

makika1979
7. jún 2015

Manžel zarobí 580 ja rodičovský 250 TJ 830 úver -130, dom 200, poistky 80, pôžička 50, plienky a utierky 40, sporenie 100, obuv a oblečenie všetci priemerne 80 zostane cca 150 strava

nice202
7. jún 2015

ja sa teraz hanbim zeny. Nam ostane po odratani vsetkych vydavkov, cisto len na rozhadzovanie 500 eur a na konci mesiaca nemame castokrat nic ☹ a to som si myslela, ze sme na tom dost mizerne. Ja nechapem, kde miname, kde robime chybu.

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@nice202 nemusíš sa hanbiť🙂. nie je to nenormále veľa, ale dosť🙂,. asi nemáte potrebu šetriť... keby ste veľmi chceli, iste niečo ostane🙂)

moni244
7. jún 2015

@bianca no ale kolko ludi zarobi tak vela v BA? Par vyvolenych profesii a ostatny idu od vyplaty k vyplate

tajka1986
7. jún 2015

@suesy nemam pocit ze mozem vyskakovat 😖

bianca
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 moj hnev?Ja sa nehnevam.Keby ma toto tak vyslovene stvalo tak sa tam prestahujem a mam 3x tolko co tu.A nech mu ti nikto netvrdi ze v BA stoji chleba 3 eura a maslo tiez.Zakladne zivotne potreby ,resp potraviny ci voda,plyn,elektrina staja rovanko.
inde na SK je clovek stastny ze ma pracu a minimalne 50 % rozhodne nerobi to co vystudoval a co by ho bavilo a v tom je rozdiel.Vo velkom meste ked clovek chce,tak si dokaze najst prac hoc podradnejsiu ,ale ma a zije.Inde to tak samozrejme nieje.A bud odchadza , tak ako my na 12 rokov mimo SK alebo zivoria

aristka
7. jún 2015

@bianca by si sa čudovala ,že v ba tie platy nie su bohvie čo na to ake je tu drahe byvanie a celkovo život ,tie platy tu maju len tych hornych 10....

janedoe
7. jún 2015

@bianca
@maaaaaaaria7 baby ja som bola v BA od 15 rokov, len je pravda, ze vtedy boli ine ceny. Ale zazila som tam strednu, vysoku, zamestnanie. Byvam v TN, takze to nie je od BA daleko takze sa mi zda, ze zo strany najmov je to takmer rovnake, kedze by som si ho z mojho platu nevedela dovolit tam, ani tam a ani teraz v dedine kde byvam. Na druhej strane...ked sme zvazovali, ci kupit byt v BA, alebo postavit dom, dali nam svokrovci pozemok, takze bolo rozhodnute a za cenu BA bytu mame dom, len s domom vydavky asi nikdy nekoncia 🙂 no a jedlo je u nas na dedine drahsie ako v BA a velke nakupy robime v BA. A bratislavsky plat 4x vacsi ako inde na SVK veru nemam (580), ale to je preto, lebo som si vybrala blby odbor 🙂

Mne ostame asi 150 eur na vsetko. Je pravda, ze manzel plati energie,vodu, plyn a pozicku od rodicov a snazi sa odkladat asi 300. Ale kedze dorabame dom, takze obaja sme koncom mesiaca na nule a tesime sa na vyplatu 🙂

mia18112
7. jún 2015

My sme napriklad 3 clenna rodina a mesacne na stravu minieme 250 eur. A to ja mam obedy v praci, maly v skolke, muz v praci. A potraviny kupujem normalne podla potreby , vsetko velke ( napr. mlieko karton, olej karton, masla 10 ks, trvanlive veci ) kupujeme zasadne v akcii. Na Slovensku strašne vela dame za potraviny, navyse ta nasa uzasna DPH oproti okolitým krajinam......

bianca
7. jún 2015

@mia18112 presne.Poliaci to maju pekne rozdelene.

mia18112
7. jún 2015

Ešte k tej BA som chcela. Potraviny kupovat musis vsade, obchodne retazce vsade rovnake, benzin a nafta tiez nie je ina.......tak co sa furt blavaci stazuju ???? Ano , nehnutelnosti su tu drahe, to uznavam, ale je rozdiel platit HU v BA a inde ( myslim pomer splatky HU ku platu )......A handry ? Ked som chodievala do BA, tak zasadne s poloprazdnym kufrom a zaobliekla som celu rodinu podstatne lacnejsie ako u nas. Vsetci kolegovia sa mi smiali, ze tam chodim ako do Polska na nakupy..... 🙂 🙂 🙂

moni244
7. jún 2015

@mia18112 no neviem, ale ked v BA predavacka zarobi 380 a ma z toho napr.zaplatit najom 400 eur plus dalsie vydavky, tak to je sakra rozidel ako niekde, kde je plat podstate rovnaky a nahom omnoho nizsi, ja zase nehcapem, preco si kazdy mysli, ze v BA clo ek zarobi omnoho viac ako inde

janedoe
7. jún 2015

@mia18112 ja k tomu BA platu. Nasa hypoteka je viac ako polka mojho BA platu a to sme brali 50 000 eur a k tomu este 80 eur na dochadzanie, aby som ten BA plat mala. Nemyslim si o sebe, ze som sprosta, ze viac nezarobim, len nerobim v IT sektore, ale hold v oblasti vedy a vyskumu zameraneho na skolstvo.

amouramour
7. jún 2015

@mia18112 myslim, ze si troska mimo, nie vsetci v ba su manazeri🙂ked napriklad zarobia spolu 800 eur je rozdiel zaplatit 3 izbak tu a niekde v malom meste, dedinke

mia18112
7. jún 2015

@moni244
@janedoe Ja robim od 2008 v banke. Vyplaty ludom vidim na uctoch kazdy den, takže mam celkom slusny prehlad, aj o profesiach. Povodne som robila v obore, ktorý som vystudovala, v skolstve - klasicky ucitelka. Moje spoluziacky, ktore ucili v BA, mali podstatne lepsi plat ako ja na strednom Slovensku. Jasne, ze tabulky nas nepustili, ale mali kadejake osobne ohodnotenie, priplatky a pod. Ked som presla do bankoveho sektora, nastupny plat v BA na tej istej pozicii bol o 30 - 40 % vyssi v BA. Na tej istej pozicii, v tej istej firme!!!!! Akoze my zvysok Slovenska sme akoze horší pracovníci ???

mia18112
7. jún 2015

@amouramour Nie som mimo, vidim tie realne platy, co ludom chodia na účty.

trgypadl
7. jún 2015

@mia18112 co sa blavaci stazuju???moja ked tam budes realne zut potom komentuj...my mame 450 eur len najom..370 hypo a to este neratam tv.internet.poistky.telefony skola a podobne...tak si porataj tie vydavky

mia18112
7. jún 2015

@trgypadl Ratat este viem - neboj, asi necitac pozorne, pisala som o byvani a nehnutelnostiach.......

mia18112
7. jún 2015

😀 @trgypadl A jasne ze my - zvysok Slovenska nemame TV, internet mame zadarmo, telefonujeme tiez gratis, nase deti nebyvaju chore, nekupujeme lieky a nedavame deti na kruzky...... 😀

moni244
7. jún 2015

@mia18112 jedna banka z kolkych? Myslim, ze to nie je dovod tvrdit, ze vies, ake maju Bratislavcania platy

mia18112
7. jún 2015

@janedoe Aj nasa splatka hypoteky je polovica mojho platu. 🙂

amouramour
7. jún 2015

Lenze aj tie deti asi skor dostanete do skolky,ze?a ano niekde si kupis trojizbak za 40tisic eur, inde za vyse 100 a to uz je podstate iny rozdiel v hypo...skus si preratat kolko musis v ba zarobit aby si to dokazala zaplatit

trgypadl
7. jún 2015

@mia18112 prepac ,ale to co pises je uplne smiesne...ja viem,ze vsetci maju vydavky...ale je rozdiel ked mas vydavky do 500 so vsetkym...a napr 820 len hypo a najom

rondicka
7. jún 2015

@trgypadl a preco platíte nájom, aj hypo..predpokladám,že hypo máte na byt/dom..tak prečo aj nájom?

masinka
7. jún 2015

chlieb tu v BA stoji sice tolko ako na vychode, ale sluzby su tu drahe - elektricenky ( niekde na dedine alebo v malom mestecku sadnes na bicykel a ides, tu pri 4 clennej rodine dam len na elektricenky mesacne 75 E), skolky - sukromnu pod 350 mesacne nenajdes .... a to su len take zakladne nevyhnutnosti...... nehovoriac o tych nastandardnejsich zalezitostiach o ktorych mnohe maminy na MD len snivaju - ako kavicka niekde v restike alebo kadernik/kozmetika...... Takze plat je tu sice trochu lepsi ako inde v SR, ale ked zaplatis tu niekolkonasobne vyssiu hypoteku a ostatne veci, v konecnom dosledku sme tu na tom tak podobne ako zvysok SR (nehovoriac o tom, ze rodicak je v celej SR rovnaky ). Niekde na vidieku si dopestujes co-to aj v zahradke, tu v panelaku na balkone mozem tak akurat bazalku pestovat. Vsetko ma svoje plusy aj minusy, nevolnictvo je tu uz nejaky ten piatok zrusene, tak ak ma niekto pocit ze inde je trava zelensia, nikto mu nebrani sa prestahovat - ci uz za lepsim platom do BA, alebo za lacnejsim byvanim niekam mimo mesta.... 😀

trgypadl
7. jún 2015

@mia18112 nas najom je skoro cela moja vyplata!

trgypadl
7. jún 2015

@rondicka najom preco??lebo sa brala hypo kvoli jednej zivotnej situacii..cize na hypo na dom alebo byt si musime pockat!a predpokladana suma hypo bude 130 000 eur.v mojom rodnom meste by som mala 3 izbak za 40 000 tisic.

amouramour
7. jún 2015

@rondicka lebo tam je xy dalsich poplatko, nie je len hypo a koniec...my mimo hybo platime este dalsich 250 eur poplatky