Koľko vám ostáva na život?

maaaaaaaria7
6. jún 2015

Ahojte, iste tu už bola taká otázka. Prosím vás, aká čiastka na žitie na mesiac vám ostane po vyplatení všetkých bežných mesačných výdavkov /nájom, hypo, elektrina, telefon, adt.../. koľko vám ostane na nákupy, denné výdavky...? som zvedavá, z akej sumy žijete cez mesiac, lebo nám teda nikdy neostane do ďalšej výplaty nič. už len človek čakáá ... každý mesiac je len tak tak.. dakujem za odpoved.. 🙂

dai
10. jún 2015

@mia18112 presne ako tu bolo napisane... vaecsina ludi odchadza do ba za pracou - ta v ba je, inde nie - ked niekto pracu chce tak ide tam kde je - malokto sem prichadza s predstavou bezproblemoveho fantastickeho zivota - a malokto ho tu realne aj zije...

libka1
10. jún 2015

@natalym 😀 tak to je jasne ze sa da, my sme kupili komplet vybavenu herlitzku aj s vrecuskom na telocvik za 53 EUR, ale to som dlhodobo spehovala ceny ... a kupovala som koncom oktobra a prisla pod stromcek 😉 ja sa vyzivam v akciach 🙂

natalym
10. jún 2015

@libka1 Tak ja sa nevyžívam, ale lamentovať že nemám prachy ale pritom si kupovať drahšie veci ak sa dajú lacnejšie, mi príde trošku cez. Ja chápem, že kvalita, však sa dá ale nakupovať s rozumom. Či?

dai
10. jún 2015

@libka1 fungujem podobne - snazim sa nakupovat kvalitne veci a to dopredu - cize u nas sa na jar kupuje zimna vybava a na jesen letna - fungujeme tak dlhodobo najmae na detske veci ( lyziarske komplety pravidelne z 300-400 euro sa daju na jar kupit za 50-60 euro - a ta kvalita je nielen vidiet ale nasledne aj pri tych veciach citit, aktovku mame samsonite kupenu v rakusku tiez v case akcie😉 )

natalym
10. jún 2015

@dai Tak toto ja neviem, ja to skôr robím tak, že dlhodobo výhľadovo viem, čo sa bude potrebovať a ak to náhodou uvidím za výhodnú cenu tak beriem. Môj muž je ako @libka1 , ja neznášam to jeho čumákovanie na jednu vec polroka, veď kým on vyčumákuje zimné boty tak je už leto. Trošku je spomalený v tomto. 😎

libka1
10. jún 2015

@natalym 😀 😀 a mna si moj manzel pochvaluje, len mu prichadzaju z celeho sveta baliky a odchadzaju peniaze z jeho kreditky, ale nikdy si nedovolil stazovat sa 😀 ale nie, ja skor kupim dopredu ako keby som nemala mat co na nohy lebo cakam na akciu... a deckam sa tak super kupuje, lebo vzdy dorastu aj ked kupim vacsie...

libka1
10. jún 2015

@natalym to suhlasim, tiez som nepochopila tie ciastky a na konci dovetok ze idu po 10 rokoch na dovolenku a zas 10 nepojdu 😀 z 1100 euro co ostanu uz po odpocitani povinnych platieb by som s prehladom na dovcu usetrila...
tak ale ja som zgrlos z presvedcenia... nie taky standardny zeby som detom zmrzlinu nedopriala..., ale ked ide o vacsie polozky 100x preverim kde je co najlacnejsie...

dai
10. jún 2015

@libka1 presne ako si napisala🙂 ja dokonca som velmi velkorysy clovek co sa penazi tyka... ale pri vaecsich investiciach idem za kvalitou a co najlacnejsie🙂

zibi
10. jún 2015

@teskoma prepac ze sa tak hlupo pytam ale vy miniete 1100 eur mesacne na stravu a spol? 😕 😕
to pravidelne kazdy mesaic minies 1100 e?? tak to je fakt podla mna dost a mala by si si ten zosit spravit zaviest... ked mate taky dobry prijem, tak by som dokazala usetrit este 600 eciek z tych 1100 a kludne sa kralovsky vystravovala z 500 e ... 😝 ale to je len moj nazor nesudim, nehodnotim a nehadam sa 🙂 a hovorim za seba 😀

sandra551
10. jún 2015

@zibi A na čo by mala šetriť 600 € keď chce proste jesť kvalitne? Väčší príjem = dovolím si viac... Kvalitné jedlo je nielen základ kvality života a o čom to tu vlastne celé je...ale aj prevencia do budúcna 😉

zibi
10. jún 2015

@sandra551 jasne rozumiem ..ved ja som za ..sak nech sa poriadne a zdravo najedia 😝 😉
ale pani napisala ze usetria 200n eciek a ze 10 rokov budu setrit na dalsiu dovolenku a ze si chce viest dennik kde mina ..tak rpeto som tto argumentovala 😝 😉
ale tak ja som tam tiez pisala, ze som hovorila za seba 🙂 .neviem si predstavit proste minut tolko penazi na stravu a spol to je vsetko 😉

sandra551
10. jún 2015

@zibi No inak hej, to máš pravdu 😅 To mi nenapadlo... Veru radšej budem jesť suché rožky ako necestovať 🙂 😅 Hovorím za seba, ale naozaj to tak je 😀

teskoma
10. jún 2015

@natalym nie, 2x Topgal - jeden stoji 60 E a vsetky pomôcky co prvak potrebuje aj telesna a pod.Nic este nemame 🙂

teskoma
10. jún 2015

Ach jo baby,ze 10 rokov nepôjdem na dalsiu,bolo obrazne povedane..Na dovolenke sme kazdy rok - aj 2x -bezne Permon ,lyzovacka na jar a pod. Mali sme dve male deti a ja nie som zastanca dovoleniek s kojencom ..Toto je Turecko a ak chcem byt aj na lyzovacke,aj jarne prazdniny v Tatrach a pod., to sa fakt neda nasetrit na Turecko kazdy rok a ja nepôjdem k moru,ked sa aj tam mam postavit ku sporaku.Radsej menej casto ale nech to stoji za to. Ja neplacem a nelamentujem, ze mame malo,len som napisala realnu situaciu a fakt,ze ak chcem odlozit viac, uz jedine pozriet sa na vydavky na strave. Uz teraz viem, ze zacinam odkladat peniazky na Vianoce a lyzovacku na jarne prazdniny,instruktor pre deti na lyze tiez nie je malo .Ak by som mala byt pri mori all inclusive kazdy rok, cely zbytok roka sa nikam nepohnem..
Ja vzdy hovorim,mat tu nasu prababku,aj na Honolulu letime 😀
Pekny vecer

libka1
10. jún 2015

@teskoma niekde mas ciernu dieru, zaloz si stopovaci zosit 😊

sandra551
11. jún 2015

@teskoma Inak tu musím dať zasa za pravdu tebe, lebo ako lyžovačka s rodinou...fúúúúú to musí byť iná pálka. Bola som tento rok lyžovať prvý krát po 7 rokoch (do 15 som lyžovala celosezónne poloprofesionálne). Ale jednoducho tie ceny lyžovačiek sú nonsens. Dať 35 euro za deň na Jasnej len za lyžovanie, s obedom za ďalších 12 a rodina musí niekde spať... taká lyžovačka na Slovensku vyjde rodinku na pekný balík. Keď som si tam na terase na Chopku dávala polievku a pečené kura, minimálne 15 detí a 10 manželov mi pozeralo do taniera obhrýzajúc miniatúrne hranolky a mamičky len hučali, že musia vydržať do večera, že je to drahé 😀 ...holt taká je realita 🙄 😠 Tatry ani nehovorím, tam sú ceny premrštené pre rodiny to je fakt záťah. Preto radšej chodím do sveta a vidím aj niečo iné za polovicu... 😕

natalym
11. jún 2015

@teskoma Také destinácie o akých tu hovoríš sa mne ani nesnívalo.

natalym
11. jún 2015

@sandra551 To vážne, by som sa srala na takú lyžovačku, keď decku nemôžem dať najesť.
Inak v Rakúsku je to za tie isté prachy a omnoho lepšie. Môj muž lyžuje.

sandra551
11. jún 2015

@natalym Ja som bola lyžovať pár krát v talianskych Alpách a ceny lanoviek sú tam nižšie ako na Jasnej. Zas treba povedať, že Jasná je porobená krásne a máme to tu u nás 🙂

dai
11. jún 2015

@natalym my lyzujeme ale nezazilo som nejake pokriky v restauraciach na deti ze musia vydrzat do vecere... baby zas neprehanajte... fakt ale je ze lyzovacka lacna zalezitost nie je ... my sme teraz boli na strbskom na 4 dni - turistika nejake wellnes, obedy a vecere vonku , mimo ubytovania a cesty sme minuli okolo 500 euro

natalym
11. jún 2015

@sandra551 Môj muž radšej nejde, buď ide napr. Na Oravu, alebo no teraz po x rokov si doprial Alpy. Pre celú rodinu je to riadna pálka.

natalym
11. jún 2015

@dai 500 € minieš aj v Alpách a za úplne iné zážitky a dívať sa naše zduté ksichty v napr. obsluhe. Tu sa všetci tvária, že zákazníci obťažujú.

eeffka
11. jún 2015

@natalym
@dai
my lyzujeme uz vsetci 4, a to je taky drahy spas ze az 🙂, ale riesime to to tak ze lyzovat chodíme do Polska, lebo salena ma nevolaju aby som vo vykosených Sk Tatrách nechala pol vyplaty za vikend...
Chodievame tak na par vikendov ak sa zadari v sezone a v lete more.

dai
11. jún 2015

@natalym ja sa s tebou nehadam... chodime aj do alp😉 ale tatry su krasne a nevidim dovod tam neist... mozno mame stastie, mozno je to tym ze sme my usmievavi ludia ale ja zdute ksichty vidim tu podobne malo ako v zahranici ( chodime do podnikov ktore mame radi a mame ich overene, niektorych chatarov pozname a oni vytvaraju naozaj rodinny atmosferu... )

natalym
11. jún 2015

@eeffka U nás lyžuje len muž a naše jedno decko. My s druhou si to radšej užijeme bez nich. 😀

natalym
11. jún 2015

@dai Ja tiež nehádam. 😎

dai
11. jún 2015

@eeffka my lyzujeme 3ja, v rakusku sme nasli krasne sankarske trate tento rok takze 2ja lyzuju a 2ja sankuju tam🙂 ja zase k polsku nemam ziaden vztah a k tatram ano - vid moj prispevok vyssie😉 pozname tam chodniky, vieme ktoru turu da uz aj nas 3rocny drobec...

libka1
11. jún 2015

Osobne si myslim ze kto ma na to aby lyzoval tak na jeden 12 eur obed mu uz hadam vyjdu peniaze 😅 u nas lyzuje muz a dcera, tento rok bude uz aj syn. Lacne to teda nie je. Ja som zato ze treba dat sancu aj slovenskym strediskam, viem ze v sluzbach zaostavaju, tak ale na niekom sa musia naucit a ja im rada posluzim ako testovacia vzorka a hadam to casom prinesie ocakavany vysledok 😉

espanola89
15. jún 2015

Cestujete, študujete alebo pracujete v zahraničí? Tak určite poznáte tú situáciu, keď sa vrátite domov a vidíte svoj účet za telefón. Už žiaden roaming v Európe! Zrušme nezmyselné poplatky za telefónne služby v zahraničí v decembri 2015. Podporte našu petíciu proti roamingu v Európe a zdieľajte: http://www.change.org/zero-roaming #zeroroaming. Nenechajme telefónne spoločnosti, aby nás okrádali. Sledujte nás na twitteri: @zeroroaming2015 a na facebooku: Zero Roaming 🙂

beka25
12. aug 2015

Co myslite, bude sa dat vyzit z tohto? Chlapl zarobi 450€, žena 230€ (matersku+pridavky).
úver-261€ najom 120€ sporenie 60€ telefony 15€ zostatok 224€ s jednym dietatom?