Sme na tom mizerne

ewka0012
5. máj 2014

ahojte baby,potrebovala by som radu co sa tyka rozpoctu,ale aj celkovo penazi,hlavne vediet nazory co si kto nezainteresovany mysli.sme 3clen.rodina,syn ma 27mes,s muzom sme spolu necele 4roky,z toho necele 3roky manzelia.Kym som este pracovala mali sme sa vyborne,ako asistentka riaditela som zarobila cca 800e,plus 13plat,vianocne premie,priplatky za vystavy ci za sluzobne cesty.S muzom robime v tej istej firme,tiez zarabal pekne okolo tych 700e,je referent odbytu plus skladnik,sem tam aj sofer.nebavilo nas stretavat sa stale u rodicov a prespavat u seba,svokra nam robila dost zo zivota peklo,nevedela sa vzdat syna,narobila nam problemy s byvanim aj peniazmi,tak sme si nasli podnajom.Ked som zistila ze som tehotna,mali sme mat svoje byvanie,ktore nam ale svokra prekazila,oklamala nas.tak sme odisli do 2izb.podnajmu,ze to nam bude stacit kym nebude maly vacsi,ze potom si bud kupime svoj alebo prenajmeme vacsi.Matersku som mala 600e,muz zarobil,este si privyrobil bokovkami vo firme a hral futbal na dedine,odkial tiez doniesol peniaze.mala som tazky porod,maly sa narodil s neurolog.poruchou,cize sme vela chodili po lekaroch a rehabilitaciach,minuli sme na to a na zariadenie byvania vsetky peniaze.zrazu som bola na rodicovskej za 220e mesacne.2izb.byt nam zacal byt maly,pol roka sme hladali novy 3izb.prenajom,svoje sme si netrufali kupit,rodiny nam nijako extra financne nepomahaju ani nemame co zdedit.nasli sme si pekny byt ale platime najom 480e mesacne.plus platime 120e leasing na auto.ja mam stary uver 180e mesacne z minulosti,ktory som chcela davno vyplatit,aj som mala peniaze na to,ale vsetko sa minulo na maleho vyliecenie a zivobytie.samozrejme telefony,magio,internet,poistky,ved to poznate.v nasej spolocnej praci sa prestalo darit,muz nosil stale mensie vyplaty,nedali mu ani 13ty plat,dva mesiace ani premie ktore su znacna cast vyplaty.cele to ide dolu vodou,nemame na nic,niekedy sme na tom tak zle ze nemame za co ani zaplatit ucty,ci kupit plienky ci mlieko,neraz som mala na ucte nulu,v penazenke 2e a isla s malym lekarovi s dufanim ze tam nebudem musiet nic platit.muz sa snazi ako vie,ale je psychicky aj fyzicky vycerpany,strhany,schudol,futbal prestal hrat aby mi pomahal s malym,s cvicenim atd.nechceme odist z bytu,pretoze co sme spolu s muzom je to nas 3ti podnajom,nevladzem sa stahovat inam iba ak do svojeho,aj tak sa v meste nic slusne za menej neda najst,maly potrebuje sam izbu lebo s nami zle spal,vsetko mu vadi.aj mna budil zasa on a zle som spavala.uz rok spi sam.vela krat nam uz prisli upomienky,ci mi odpojili mobil,smeti sme mestu nemali z coho zaplatit,muz sa hanbil ze nas nedokaze uzivit,vela krat mi uz zatajil ze nieco nezaplatil,napr zivotnu poistku ktora skoro zanikla.proste uz nevladzem,chcela som sa vratit do prace,lenze kvoli maleho zdravot.problemom nemozem ist skor do prace,a v septembri mi ho nechcu vziat do skolky lebo bude mat 32mesiacov,nebude mat tri roky,statne jasle v meste stoja 220e mesacne,o sukromnych skolkach radsej pomlcim.s malym nas este caka cvicenie,a mozno aj operacia a dalsie rehabilitacie,lebo ma zrastene dva prsty na ruke a hemiparezi pravej casti tela.aby vedel sediet a chodit sme museli makat.prezili sme vela zleho,ale drzime pokope a chcela by som aby sme sa mali lepsie.aby som mohla konecne zajst aj kozmeticke,ako predtym,zubarovi,kupit si oblecenie ci kozmetiku,kupit malemu co potrebuje,nielen z bazaru.o dovolenke asi ani nesnivam,tuzim po umyvacke riadu,ci vlastnom gauci.muz si skusal najst inu pracu ale je to beznadejne a viac by nezarobil,sef si s nimi robi co chce,rozmyslala som ci refinancovat stary uver a leasing novou pozickou,aby sme mali mensie uroky,nizsiu splatku,a zostali peniaze navyse kym nepojdem do prace,muz sa vsak nechce zadlzovat,stary uver mam za par mesiacov splateny,auto predat nemozeme lebo ho potrebujeme,ci uz na lekarov alebo normalny zivot.rodicia nam nemaju ako pomoct,obaja sme z chudobnych rodin,moji rodicia este 10r do dochodku,muzovi este viacej.tuzime aj po dalsom dietati,ale na to potrebujeme zasa len lekarov,geneticke testy,aby sa nam nenarodilo chore dieta,peniaze,zda sa mi nezodpovedne priviest na svet druhe dieta ked sme na tom zle a ani byvanie nemame svoje.tak by sme chceli normalne zit,mat dlasie dieta,ale v tomto state je to hrozne,vsade sa doplaca za vsetko,tvrdia ze min.mzda rastie,pritom muz ma plat nizsi a nizsi,rozmysla ze by si nasiel dalsiu pracu,napr.SBSkarka na nocne.ci do zahranicia,lenze uz vidim aky by chodil strhany,a nebol by s nami,sme na seba strasne naviazany,ja bez muza ani zaspat neviem poriadne,maly ho miluje,neviem si predstavit ze by odisile do cudziny,byvame v meste kde nemame rodinu iba pracu,takze som s malym sama kym nepride muz.neviete poradit ako sa vyhrabat s tejto slamastiky?s muzom mame 28rokov,zivot pred sebou,krasneho syna,a zivot nas len bije a bije,neviem preco.......

mircalla
7. máj 2014

@ewka0012 A tiez nechcem aby muz robil v noci, nechcem, aby robit v cudzine, ale zaroven nechces zit v tychto podmienkach, co potom chces? ked nechces nic menit, tak tie peniaze same z neba nespadnu

ricola
7. máj 2014

@heltacek zadarmo ani pes nešteká 🙂

lucinka139
9. máj 2014

skuste takto začat zarábat cez internet viac info poskytnem v správe tu sú len registračné linky naozaj to funguje a je to velmi super vec
AK HĽADÁTE PROJEKT, ktorý je ZÁBAVOU A ZÁROBKOM ZÁROVEŇ, SKÚSTE DAŤ ŠANCU A PÁR MINÚT SVOJHO ČASU DENNE PRÁVE TOMUTO! BUDETE PLNIŤ ÚLOHY A TO, čo ste doteraz robili na Facebooku ZADARMO budete mať teraz ZAPLATENÉ!
REGISTRÁCIA JE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK POPLATKOV TU:
www.libertagia.com/lucinka139
VIDEO AKO SA REGISTROVAŤ:
http://bit.ly/1o0ag9Q
FACEBOOK SKUPINA, KDE ZÍSKATE VIACEJ INFORMÁCIÍ:
http://1url.cz/DadB
LibertàGià - Conquista La Tua
www.libertagia.com

maminaja7
13. máj 2014

je fajn, že ste napriek obmedzeniam spolu a že nejdete proti sebe. Vieš ,mnoho mužov v takýchto situáciach sa zbalí a jednoducho si odíde dočasne alebo aj natrvalo, alebo si odíde do krčmy. a tam idú aj príjmy vás oboch. Ja som v oveľa horšej situácii, ale viem, že keď sa budem mať lepšie, budem na tom ako ty a prešla som si kadečím a poradím ti ako najlepšie viem.. Aby ste vyšli obmedz všetko, čo môžeš obmedziť.. Žiadne telefonovanie-paušály, žiadne splácanie čohokoľvek- nič si neber a čo môžeš odlož, alebo sa snaž rozdeliť ešte na menšie splátky. Ak potrebuješ make up a iné veci- odporúčam kupovať neznačkové- v čínskych obchodoch- make up mňa vyšiel 1.50 a je dobrý.. ceruzka na 0.80centov, ale celkovo som sa vzdala maľovania- radšej kúpim synovi o jedno kiwi naviac..Predala som auto, aj z pod zadku stoličku a to doslova aby som uživila dieťa, naučila som sa chodiť peši, MHD a na bicykli, len aby som ušetrila.. A aj ja mám choré dieťa ktoré som vypiplala..Ver mi,že sa dá všetko. Vzdať sa veľa vecí, aj potrebných bolí, lebo čo si kúpila za 100 korún dnes predáš ledva za 10 -viem o čom píšem. Tento štát ťa zotročí a nič ti nedá..Ja ešte na vašom mieste by som ešte uvažovala nad kvalifikáciou- zvýšením a ísť žiť mimo hranice. Ale každopádne držím palce.. Viem, že to nepomôže ale rozumiem ti.

adka1992
27. máj 2014

vsetko bolo povedane ja len doplnim ako priklad, ze ja platim 200 eur za 40 000 uver teda mame svoj byt a plus najomne 200 s enegriami...teda je to menej ako vasich 480 a este je to aj nase teda skuste sa s nejakou financnou poradkynou poradit aj o takejto moznosti nam poradkyna velmi pomohla...aj ked neviem kde byvas jasom z lucenca a tu su byty lacne za ten uver sme kupili aj komplet prerobili 4-izbovy...a s kupou bytu by ste mohli spoli refinancovaie aj tvojej pozicky a leasingu aj to sme do toho uveru aj my vpratali... a teraz mame len jeden uver s uzasnou splatkou...teraz su super urokove sadzby...skuste to takto ... a aj ked kupite mensi byt casom a aj to da riesit, aj prerabat sa da casou teraz je dolezite aby ste boli kludny spokojny ...drzim palce

alexmianina
27. máj 2014

nečitala som všetko. zakladatelke temy iba tolko: moj muž zaraba trojnasobne viac ako tvoj, ale vyhodit 480!!!!!! eur mesacne za prenajom cudzej nehnutelnosti by som NIKDY nedokazala.... už davno ste mali mat hypo, neviem okial ste, ceny bytov v priemere cca 50000 za trojizbový, to je mesačna splatka cca 220 e plus najomne cca 150e, to maš hned vyše 100 eur menej a ste vo vlastnom... my sme postavili dom, ale kým sme ho mali, byvali sme u mojej mamy v 2 izbovom byte!!!!!! ona spala s najstaršou v obyvačke, ja, manžel plus dve mladšie s nami v malinkej izbičke... všetko sa da , ked človek chce... a kde je vola, tam je cesta... plakat je velmi jednoduche, zdvihnut zadok, zapnut v hlave kalkulačku a bude dobre 🙂 želám vela štastia a dobre rozhonutia...

milota164
27. máj 2014

urcite treba poriesit byvanie, ak by vam dali uver tak kupit svoje aj ked mensie alebo aspon mensi podnajom.

petri22
28. máj 2014

Príspevok na jasle dostaneš do 3 rokov dieťaťa,keď ho potom nezoberú do škôlky,súkromnú platiť to je des 😖 , inak fakt zlá situácia,ale kto sa má v dnešnej dobe dobre??? Čo sa týka bytu tiež si myslím,že treba ísť do menšieho, doplatiť úver a nebrať si ďalší len na žitie, ak tak na nové /svoje/ bývanie, a USKROMNIŤ SA, inak to budete mať ťažké, a keď vám budú chýbať peniaze, zachvíľu sa vytratí aj láska, pretože, budete v neustálom strese ☹ , bohužiaľ len z lásky sa žiť nedá,aj keby to bolo super nie 😉 . A určite zabudnúť na umývačku riadu a podobné veci.Tak držím palce a veľa zdravia malinkému.

j.a.n.e.7
29. máj 2014

Nečítala som všetky príspevky, ale keďže pracujem ako realitný maklér tak ma zaujala cena prenájmu 480,- E, lebo za túto sumu, resp. nižšiu, by ste si myslím mohli vybaviť aj vlastnú hypotéku a neplatiť takto "do vetra" a nič vám z toho nezostane. Nájom je fajn, keď sa ešte niekto nechce natrvalo niekde usadiť, ale vy ste už rodina, čiže radšej by som si na Vašom mieste zaobstarala niečo menšie, lacnejšie, s nižšími splátkami, však časom to potom môžete predať a presťahovať sa do väčšieho.... tiež odstrániť zbytočné výdavky.

svetluska131
30. máj 2014

@marionmarion
Krásne povedané, super 🙂

mirkaandrej
30. máj 2014

@ewka0012 Ahoj, ako píšu baby vyššie...treba to inak premysliet, uskromnit sa, mozno ze by Vám vystačil aj menší, 2izbový byt, malý by mohol mat svoju izbu, Vy spat v obývačke, dá sa to vymysliet, ak človek chce. Dalej, ze platiš napr. magia, internet...veľa ľudí to nemá, a vie bez toho vyzit, ja som napr. telku nevidela, od kedy sa mi malý narodil, takze pre mna nepodstatná vec....A čo sa týka toho, aby muz išiel do zahraničia...my tam zijeme uz vyše roka...láska je krásna, aj to ze sa ľúbite, ale z toho sa zit nedá, a to Vám problemy nevyrieši, naopak peniaze áno, a ak Vám to má pomôct, treba sa obetovat...prajem veľa štastia, nech sa Vám čím skôr zadarí. Drzte sa 😉

jalito
9. jún 2014

Nečítala som celú diskusiu, len tak som ju zbežne prešla, je tu dosť rozporuplných reakcií, ale sú tu aj také, z ktorých by si zakladateľka mohla vziať niečo.

Prispejem svojou troškou do mlyna ... čítala som celý zakladateľkin príbeh. Nepozastavila som sa nad tým, lebo takto sa bohužiaľ správa vačšina dnešných komernčne a konzumne zmýšľajúcich ľudí. Všetko, čo vidia v reklame, chcú mať tiež, hoci na to nemajú.

Zakladateľka, dieťa je VŽDY zásah do rodinného rozpočtu, takže ak si bola zvyknutá na život na vysokej nohe pred ním, nemožeš očakávať, že s dieťaťom to bude rovnaké, nie aj lepšie. NEBUDE, aspoň kým dieťa bude malé. A vy do toho ešte premýšľate o druhom? A do toho dlhy, poistky, a Magio a ostatné, k životu nepotrebné hovadiny?

Zakladatelka, fandím ti a dúfam, že s takýmto pohľadom na život sa Ti peniažky budú iba a iba sypať do kešene.