Čo všetko ste oprali?

samsung_silvia
16. máj 2012

Zabudnuté papieriky, papierové vreckovky, peniaze, žuvačky vo vreckách sa raz za čas vyperú hádam všade. Zamotané slúchadlá, niekedy aj s prehrávačom, telefóny, vhodené hračky a iné veci, ktoré aj naši potomkovia pridali do bubna tesne pred praním. Akú najkurióznejšiu vec ste oprali? A čo to urobilo s prádlom a s danou vecou?

zabka88
22. máj 2012

@anika11 ja som sa tak raz vykúpala s mobilom 🙂 skús ju rozobrať, vyutierať a nechať preschnúť, hlavne baterku, a potom poskladať 🙂 možno ešte chytí druhý dych 😀 môjmu mobilu to pomohlo...

nana776
23. máj 2012

🙂) ja som oprala ovladacku z auta.skoda ze sme mali len jednu a vypilene zamky vo dverach...

katkakovac
23. máj 2012

hmm....vreckovky sú štandard, okrem toho ovládačku od garážovej brány, príborový nožík, tento víkend nejaké elektronické súčiastky asi za 100 €. som zvedavá čo operiem nabudúce... 😀

danciacik
23. máj 2012

u nás sa klasicky vyperú papierové vreckovky a keď periem manželove montérky tak vždy sa tam záhadne vyperú zapaľovače, imbusáky, tesnenia,....

miracle
23. máj 2012

Oprala som svoje hodinky, ktore na moje pocudovanie po ususeni stale funguju. Inak bezne periem legove kocky, magnetky, nejake plysaky a dokonca aj vyplatu

samsung_silvia
autor
23. máj 2012

@miracle akoze vyplatnu pasku, ci peniaze?

miracle
23. máj 2012

@samsung_silvia peniaze samozrejme, este ked dostaval na ruku. Prezili nastastie....

samsung_silvia
autor
25. máj 2012

moja kamaratka oprala frajerove cigarety... nadavala este dva tyzdne 😅

erikaka
25. máj 2012

mne môj drobček prihodil do prania jogurt. ten sa rozlial po všetkom pradle musela som všetko oprať ešte raz.

samsung_silvia
autor
26. máj 2012

@erikaka a nevypral sa hned na 1x?

erikaka
26. máj 2012

@samsung_silvia - nie nechápem prečo, ale ked som otvorila práčku kelímok od jogurtu bol prederavený a jogurt bol po všetkom prádle, asi sa musel prederať až pri zmýkaní.

samsung_silvia
autor
26. máj 2012

@erikaka no to je jedine logicke vysvetlenie

susul
27. máj 2012

Loptu s priemerom 20 cm, mali sme z vrchu plnenu pracku a starsi syn trenoval basketbal 🙂 taku cistu ju veru dlho nemal ako sme ju odtial vytiahli. Len fakt netusim ako som tu loptu mohla prehliadnut pri plneni pracky...

mita9
27. máj 2012

@susul tak teraz som sa riadne zasmiala 😀 😀 😀 😀 ..jedine vysvetlenie ako si to mohla prehliadnut je, ze mate obrovsku pracku 😀 ...prepac ze sa smejem ale to fakt v dobrom 🙂

susul
27. máj 2012

@mita9 to je v pohode, ja som sa tiez pobavila, ked som tu loptu vytiahla z pracky, nuz mam dom plny chlapov, takze verim, ze o podobne kuriozity v buducnosti nebude nudza 😉 .

samsung_silvia
autor
28. máj 2012

@susul ved aj lopta si zasluzi byt cista 😎
ale je mozne ze ju tam dal aj naschval, ked prckovi povieme, ze pozri hodil si loptu do blata, hned ju strci do pracky aby bola cista 😝

susul
28. máj 2012

@samsung_silvia u nasich chlapov vsetko mozne, starsi syn ma teraz 4,5 roka a skusa ako veci funguju, niekedy ma ide porazit, minule mi upratal kluce do chladnicky....takze lopta v pracke je v podstate u nas stadard 😉

samsung_silvia
autor
28. máj 2012

takze zatial suma sumarum:

co sa opralo a nic sa nestalo
- USB kluce (funguju lepsie ako predtym)
-peniaze
-dialkove ovladace
-suchozemska korytnacka
-lego
-lopta

co sa prat naozaj ale naozaj neodporuca:
-manzelova/frajerova/bratova pernamentka na hokej/futbal
-pampersky
-zuvacky, gumeni macikovia a ine pochutinky
-centrofixy
-cigarety
-platobne karty
-mobily, MP3 (mozu to rozchodit ale nie je to pravidlo)

koniarova
28. máj 2012

Mne sa podarilo vyprať manželove stravné lístky za skoro 60 eur. 😝 😝 😝 Našťastie sa dali vymeniť za nové. 😉 😉

mita9
28. máj 2012

@koniarova tak tomu sa hovori stastie 😎

katren
28. máj 2012

svokra si oprala mobil v kabate.....chudak nerozchodil to, no skusili sme aj servis /len zo zvedavosti/....a ked sa vratil z neho, tak napisane, ze "neopravitelne, skorodovane neznamou kvapalinou" a svokra hned na to: "co nepoznaju Perwoll??? 😀 😀 😀 😀 😀 "

samsung_silvia
autor
30. máj 2012

mne sa raz zadarilo oprat manzelovu koselu so zelenym "post it" listkom (samozrejme s nejakym dolezitym tel.cislom) vo vrecku... vrecka na gatiach a mikinach samozrejme kontrolujem, no tie koselove som dovtedy ignorovala... uz si aj na tie davam bacha... na bleducko modrej koseli svietila zelena machula... po troch praniach to nastastie zliezlo (to cislo hned naprvykrat 😝 )

mowinka1
24. sep 2012

neoprali ste niečo z peria? aký bol výsledok?

sisaha
24. sep 2012

@mowinka1 oprala 😀 a bola z toho jedna hrča... Až neskôr som zistila, že pokial davas prať napr. paperovu bundu, treba dat do pracky aj niekolko kusov tenisovych lopticiek... 😉

mowinka1
24. sep 2012

ďakujem za odpovede, chcela som dať oprať vložky z klasických zavinovačiek no neviem či je to dobrý nápad...

sksko
25. sep 2012

mna cakalo zvlastne prekvapenie, ked som z pracky vytahovala male zelatinove gulicky..... nevsimla som si totiz, ze s kopou spinavych veci som do pracky supla aj pocikanu, zmotanu, jednorazovu plienku, prichystanu na odnesenie do smetiaka...
oprata sice bola, ale pouzit sa uz veru nedala 🙂

oktobermimi
11. okt 2013

partnerovu blinkacku a menovku do práce, obciansky peniaze, perá, mobil :( Mp3 fotoaparát...
kamoška mačku 😀

eliska3
11. okt 2013

jedna moja známa oprala kožuch 😀 myslím, že potom si ho už neobliekla 😀

pizzeria
4. okt 2014

@titkovamiriam. Ahoj a prežila ti grécka?

pizzeria
4. okt 2014

@titkovamiriam. Ahoj a prežila ti fretka